Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Juniori Divari 3    Tulostuspäivämäärä  14 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:50   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 marraskuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lumi Luoma  2005    168  46.48        1:44.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Milla Kähkönen  2005    156  49.14        1:46.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiinu Tamminen  2006    117  55.33        1:57.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tinka Tamminen  2006    117  54.90        1:57.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heli Kuisma  2006    116  53.94        1:57.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Kaisa Heikkilä  2005    105  59.09        2:01.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Alestalo  2007    81  1:04.48        2:12.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
                     
Saana Hyvönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    198  39.25        1:26.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    170  44.46        1:31.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    164  44.62        1:32.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    148  45.46        1:35.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexander Nyman  2004    146  44.16        1:36.23   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    133  47.11        1:39.17   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Stefan Saltykov  2005    127  47.49        1:40.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Konsta Kukkonen  2006    101  52.59        1:48.76   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Antti Punkari  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Erkka Suni  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Miika Ahola  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    295  43.34  1:30.85  2:26.19    3:04.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    229  45.42  1:38.59  2:39.66    3:21.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Hermonen  2004    227  51.12  1:41.35  2:40.95    3:21.96   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004    220  48.56  1:39.91  2:37.56    3:23.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004    212  51.49  1:43.98  2:40.38    3:26.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    188  48.23  1:47.11  2:47.95    3:35.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Raitio  2004    171  53.90  1:50.55  2:51.08    3:41.76   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004    123  57.76  2:02.07  3:12.21    4:07.35   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emmi Paavilainen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Noora Koukkari  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Venla Lindström  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    325  38.98  1:22.96  2:18.61    2:59.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veera Skinnari  2003    295  40.99  1:28.98  2:22.76    3:04.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    294  43.03  1:30.29  2:22.97    3:05.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    274  41.66  1:28.75  2:26.20    3:09.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    228  45.67  1:37.80  2:37.72    3:21.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    223  48.55  1:41.41  2:38.76    3:23.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Kouvonen  2003    202  47.28  1:40.53  2:40.97    3:29.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    167  53.49  1:52.34  2:51.95    3:43.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Matilda Lonka  2003    124  1:03.12  2:09.63  2:45.68    4:06.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Matilda Raikamaa  2003    66  1:15.00  2:34.74  3:53.83    5:04.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ella-Lotta Anttalainen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Julia Sairanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    445  35.84  1:16.59  2:05.05    2:41.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    383  38.48  1:20.49  2:11.00    2:49.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    323  39.51  1:24.72  2:18.15    2:59.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    292  42.15  1:29.17  2:24.49    3:05.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002    264  42.76  1:33.14  2:28.97    3:11.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    260  45.38  1:36.28  2:31.47    3:12.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    247  45.39  1:37.55  2:34.86    3:16.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Timperi  2002    139  57.15  1:55.22  3:03.22    3:57.45   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Linda Merimaa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Mathilda Kalenius  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003    236  38.58  1:25.42  2:17.30    2:57.39   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003    221  41.81  1:28.37  2:20.67    3:01.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003    204  43.97  1:31.64  2:26.02    3:06.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lassi Haimi  2003    178  42.22  1:32.64  2:30.70    3:14.67   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jonne Isoranta  2003    128  47.32  1:44.60  2:47.28    3:37.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julius Airas  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Nikolai Nikitin  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    317  35.31  1:14.44  2:03.19    2:40.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    246  39.66  1:24.87  2:15.95    2:54.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    241  40.67  1:26.12  2:16.45    2:56.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    208  45.72  1:33.52  2:22.54    3:05.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    191  44.35  1:31.74  2:29.04    3:10.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002    191  45.04  1:37.92  2:32.91    3:10.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    190  45.18  1:33.23  2:28.38    3:10.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    177  46.61  1:34.99  2:32.29    3:15.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    174  42.20  1:33.17  2:35.85    3:16.13   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Valle Joenranta  2002    167  45.36  1:38.53  2:37.37    3:19.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Mustonen  2001    383  31.78  1:11.62  1:56.52    2:30.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    353  33.27  1:13.55  1:59.45    2:35.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    327  35.30  1:16.84  2:02.48    2:39.03   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001    301  35.74  1:17.06  2:04.44    2:43.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    296  39.03  1:21.81  2:08.08    2:44.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    258  39.48  1:23.16  2:14.16    2:52.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reko Ojalainen  2001    178  49.56  1:39.21  2:32.71    3:14.73   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Petteri Haverinen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    166  46.17        1:32.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lumi Luoma  2005    157  44.01        1:34.43   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Tiinu Tamminen  2006    115  49.34        1:44.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tinka Tamminen  2006    114  48.93        1:45.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kaisa Heikkilä  2005    95  52.54        1:51.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    95  51.00        1:51.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Alestalo  2007    73  56.08        2:01.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Hyvönen  2005    66  58.65        2:05.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heli Kuisma  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    284  37.63        1:17.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    277  37.68        1:18.20   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Hermonen  2004    266  39.00        1:19.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004    224  40.16        1:23.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004    217  40.71        1:24.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Mustonen  2004    215  41.60        1:25.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    180  42.67        1:30.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Raitio  2004    156  44.79        1:34.56   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004    111  49.60        1:46.02   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Noora Koukkari  2004    91  53.70        1:53.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Nea Leino  2004    67  57.97        2:04.99   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emmi Paavilainen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    384  32.49        1:10.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sandra Kalenius  2003    346          1:12.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    316          1:14.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    283  37.61        1:17.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    269  37.54        1:18.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    233  40.41        1:22.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    226  40.60        1:23.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Kouvonen  2003    209  41.15        1:25.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Sairanen  2003    180  40.69        1:30.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Annika Heikkilä  2003    156  44.02        1:34.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Senni Toikka  2003    135  45.44        1:39.25   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Matilda Lonka  2003    102  51.90        1:49.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Ella-Lotta Anttalainen  2003    78  54.92        1:59.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Matilda Raikamaa  2003    70  56.62        2:03.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    479  31.50        1:05.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    470  32.06        1:05.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002    411  33.43        1:08.60   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vilma Tuokko  2002    347          1:12.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    334  34.85        1:13.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    329          1:13.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    290          1:17.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Linda Merimaa  2002    289  36.83        1:17.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002    272  36.50        1:18.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Inka Timperi  2002    162  44.25        1:33.49   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    220  34.58        1:14.34   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    201  38.51        1:16.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    194  37.59        1:17.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexander Nyman  2004    158  38.94        1:23.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    157  38.88        1:23.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    124  41.69        1:30.00   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Stefan Saltykov  2005    109  43.87        1:34.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Kukkonen  2005    104  42.86        1:35.36   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006    97  44.19        1:37.57   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Antti Punkari  2004    78  47.08        1:44.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Erkka Suni  2005    54  57.80        1:58.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Miika Ahola  2005    48  58.45        2:03.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Denis Katunov  2006    47  59.33        2:04.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003    231  35.22        1:13.23   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Risto Martikainen  2003    221  35.82        1:14.26   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    218  36.56        1:14.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003    197  36.60        1:17.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003    176  38.39        1:20.06   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jonne Isoranta  2003    117  43.93        1:31.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julius Airas  2003    108  42.55        1:34.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nikolai Nikitin  2003    75  49.35        1:46.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    262  34.00        1:10.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    257  34.19        1:10.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    248  34.20        1:11.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    220  35.21        1:14.35   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    215  36.41        1:15.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002    199  37.44        1:16.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    199  36.86        1:16.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    186  37.21        1:18.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    183  38.66        1:19.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Valle Joenranta  2002    179  38.20        1:19.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Mustonen  2001    385  29.77        1:01.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    365  30.51        1:02.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    347  30.78        1:03.91   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Harry Zimmermann  2001    313  32.07        1:06.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    311  32.83        1:06.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    282  33.46        1:08.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reko Ojalainen  2001    187  36.81        1:18.56   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Petteri Haverinen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  14 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:50