Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP3    Tulostuspäivämäärä  12 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:19   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 joulukuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Venla Lindström  2004              41.10   
  Lahden Uimaseura                   
Sohvi Kallinen  2004              41.28   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004              42.34   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004              43.74   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004              45.92   
  Lahden Uimaseura                   
Lumi Luoma  2005              46.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lotta Hermonen  2004              47.78   
  Kouvolan Uimarit                   
Inka Raitio  2004              52.65   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Kähkönen  2005              53.44   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jonna Marjatta Laitinen  2005              56.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Noora Koukkari  2004              56.96   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Lilja Pulkkinen  2004              57.12   
  Kouvolan Uimarit                   
Emmi Paavilainen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Heli Kuisma  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Jenna Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kristina Nikkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004              36.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004              40.32   
  Lahden Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004              44.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Taavi Backman  2004              45.37   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004              48.53   
  Lahden Uimaseura                   
Stefan Saltykov  2005              50.48   
  Lahden Uimaseura                   
Konsta Kukkonen  2006              52.15   
  Kouvolan Uimarit                   
Nico Peltonen  2005              52.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eetu Salo  2004              57.90   
  Kouvolan Uimarit                   
Antti Punkari  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Erkka Suni  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002      33.32        1:12.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002      37.38        1:22.04   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sandra Kalenius  2003      37.95        1:25.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Skinnari  2002      37.90        1:26.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003      40.13        1:27.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002      41.10        1:30.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julia Salminen  2002      41.66        1:31.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002      38.47        1:32.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002      43.31        1:34.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Ella Tommola  2003      42.85        1:37.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Veera Skinnari  2003      41.19        1:41.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Linda Merimaa  2002      45.42        1:42.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Janna Salminen  2003      1:46.76        1:46.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Annika Heikkilä  2003      50.75        1:49.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Susanna Kuisma  2003      50.50        1:51.41   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
16  Julia Sairanen  2003      46.70        1:53.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Tiia Kuisma  2003      51.94        1:54.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
18  Inka Timperi  2002      2:07.88        2:07.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
19  Senni Toikka  2003      59.96        2:13.51   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Anna Kouvonen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000      32.33        1:10.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raakel Bärlund  2001      33.31        1:12.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000      34.38        1:15.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001      36.35        1:20.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Uuttu  2001              1:23.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001      39.48        1:26.73   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emma Leppä  2000              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999      32.41        1:07.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999      32.90        1:07.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998      32.12        1:10.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessika Patjas  1997      4.80        1:12.40   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vera Viitasuo  1995      34.08        1:15.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999      35.27        1:16.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999      1:17.47        1:17.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999      36.07        1:19.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riia Ojalainen  1999      39.57        1:28.91   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002      37.68        1:21.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003      37.20        1:21.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003      38.03        1:24.04   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003      40.50        1:29.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002      40.59        1:29.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003      41.49        1:30.77   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Roni Vilén  2002      41.85        1:32.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valle Joenranta  2002      44.49        1:35.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002      44.07        1:38.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Elmeri Helander  2002      44.06        1:39.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Risto Martikainen  2003      43.85        1:40.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Nikas Daniel Krjukov  2002      49.48        1:51.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Antti Leppänen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jonne Isoranta  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000      32.64        1:08.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000      32.09        1:09.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001      33.03        1:11.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001      34.41        1:12.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001      34.70        1:17.00   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001      35.86        1:21.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000      36.43        1:22.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Kupari  2000      38.47        1:23.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001      37.19        1:23.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Aleksi Helminen  2001      37.18        1:24.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Reko Ojalainen  2001      50.51        1:51.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997      28.07        59.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andreas Niemi  1996      28.59        1:01.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Panu Sipilä  1996      31.42        1:06.44   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jami Kuosmanen  1998      31.78        1:07.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997              1:07.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997      31.27        1:08.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Benjamin Turunen  1999      34.99        1:17.54   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riku Soini  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004      40.47        1:22.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sohvi Kallinen  2004      42.36        1:23.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004      44.53        1:32.41   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004      47.65        1:36.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004      48.93        1:37.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kristina Nikkinen  2004      51.27        1:42.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Raitio  2004      50.38        1:44.23   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tiinu Tamminen  2006      50.63        1:44.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004      50.42        1:45.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Milla Kähkönen  2005      51.18        1:46.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Eevi-Maria Bogdanova  2005      52.02        1:47.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Noora Koukkari  2004      53.50        1:48.92   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Lilja Pulkkinen  2004      55.70        1:53.70   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Kaisa Heikkilä  2005      55.59        1:55.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Jonna Marjatta Laitinen  2005      55.82        1:56.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
16  Tinka Tamminen  2006      57.39        1:57.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Julia Alestalo  2007      1:00.87        2:04.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Nea Leino  2004      1:01.88        2:06.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
19  Saana Hyvönen  2005      1:06.98        2:18.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heli Kuisma  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Lotta Hermonen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Lumi Luoma  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Mette Schroderus  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004      43.72        1:28.39   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004      43.42        1:28.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004      44.67        1:31.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005      49.99        1:42.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      51.58        1:42.53   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nico Peltonen  2005      52.86        1:50.01   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Nooa Matela  2005      52.57        1:50.66   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Antti Punkari  2004      58.21        1:59.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maksim Karvanen  2005      59.48        2:04.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexander Nyman  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Eetu Salo  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Erkka Suni  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Skinnari  2002      38.10  1:18.50  1:59.36    2:39.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002      39.29  1:20.54  2:02.71    2:43.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002      25.44  40.35  1:23.95    2:49.36   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vilma Tuokko  2002      40.89  1:26.41  2:12.12    2:56.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003      42.80  1:28.46  2:14.44    2:58.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002      43.12  1:29.99  2:15.38    2:59.10   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sandra Kalenius  2003      42.14  1:27.97  2:16.49    3:03.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ella Tommola  2003      45.19  1:34.05  2:22.97    3:09.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002      46.37  1:36.28  2:26.66    3:14.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Linda Merimaa  2002      47.05  1:36.99  2:29.04    3:16.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Jenna Kallio  2002      46.71  1:38.16  2:29.80    3:20.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Janna Salminen  2003      49.86  1:42.38  2:33.74    3:21.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Julia Romo  2003      49.40  1:42.07  2:35.29    3:26.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Julia Sairanen  2003      50.12  1:46.03  2:42.51    3:30.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Anna Kouvonen  2003      25.44  52.47  1:47.29    3:30.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Annika Heikkilä  2003      52.00  1:48.28  2:43.52    3:33.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Inka Timperi  2002      53.00  1:50.43  2:48.79    3:43.28   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
18  Susanna Kuisma  2003      53.82  1:51.47  2:49.74    3:44.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
19  Matilda Raikamaa  2003      1:09.35  2:28.76  3:46.08    5:02.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Siiri Hannuksela  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elli Tiikkaja  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Tiia Kuisma  2003              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000      35.19  1:12.16  1:49.34    2:25.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raakel Bärlund  2001      37.58  1:16.50  1:55.34    2:33.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000      37.86  1:18.26  1:59.77    2:39.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Uuttu  2001      40.06  1:21.63  2:03.79    2:46.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001      38.27  1:20.85  2:04.98    2:47.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001      40.12  1:23.49  2:08.79    2:52.94   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999      35.17  1:12.75  1:48.93    2:23.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999      36.20  1:14.02  1:52.42    2:29.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999      35.56  1:14.97  1:54.57    2:34.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998      25.44  36.38  1:16.37    2:35.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995      37.92  1:22.58  1:57.61    2:37.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999      36.67  1:16.85  1:57.48    2:37.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999      38.84  1:20.73  2:03.06    2:45.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessika Patjas  1997      25.44  40.53  1:25.01    2:56.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riia Ojalainen  1999      25.44  42.97  1:29.06    3:00.75   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002      37.03  1:16.26  1:56.29    2:35.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002      41.33  1:25.52  2:10.36    2:54.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003      41.42  1:27.52  2:13.54    2:58.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003      42.04  1:28.56  2:15.74    3:01.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002      42.73  1:29.48  2:16.76    3:02.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003      42.47  1:29.89  2:20.86    3:08.91   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Niko Matela  2003      44.34  1:34.11  2:23.49    3:11.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Valle Joenranta  2002      47.41  1:40.07  2:35.06    3:24.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002      48.05  1:41.95  2:39.48    3:36.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Antti Leppänen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Julius Airas  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Manu Ursin  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001      35.40  1:14.03  1:52.75    2:31.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001      36.27  1:15.48  1:54.79    2:32.96   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Samuli Halme  2000      35.57  1:14.50  1:55.22    2:34.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001      35.27  1:14.64  1:55.46    2:35.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001      36.94  1:16.56  1:56.99    2:36.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Kupari  2000      37.83  1:18.45  1:59.72    2:39.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001      37.75  1:17.97  1:59.65    2:39.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000      38.37  1:19.51  2:00.54    2:41.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001      38.89  1:22.24  2:06.15    2:47.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Reko Ojalainen  2001      45.77  1:35.36  2:25.46    3:10.48   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Santeri Hulkko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996      30.77  1:04.06  1:36.99    2:08.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997      31.16  1:04.41  1:37.90    2:09.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998      34.97  1:10.68  1:47.20    2:23.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997      34.34  1:10.82  1:48.73    2:26.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997      35.44  1:14.58  1:53.86    2:31.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Panu Sipilä  1996      36.75  1:16.52  1:56.98    2:36.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Benjamin Turunen  1999      42.95  1:29.17  2:17.68    3:00.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riku Soini  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  12 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:19