Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP4    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  22:40   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 tammikuu 2015         
 
 
Laji 1, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jemilia Haapakoski  2002      1:16.04  2:37.45  3:57.26  5:17.40  20:12.60   
  Lahden Uimaseura        6:37.53  7:58.07  9:16.97  10:36.29     
          11:57.83  13:18.83  14:40.36  16:02.91     
          17:26.17  18:50.55         
                     
Mathilda Kalenius  2002      1:21.42  2:48.02  4:14.03  5:40.82  21:34.98   
  Kouvolan Uimarit        7:07.17  8:32.50  9:59.42  11:26.86     
          12:53.58  14:21.66  15:48.86  17:16.11     
          18:42.58  20:10.51         
                     
Emilia Skinnari  2002      1:14.98  2:37.07  4:00.13  5:24.30  21:38.47   
  Lahden Uimaseura        6:47.58  8:10.29  9:33.74  11:00.18     
          12:33.46  14:08.41  15:41.84  17:13.86     
          18:45.54  20:13.23         
                     
Ella Tommola  2003      1:24.56  2:54.46  4:24.89  5:56.39  22:34.57   
  Lahden Uimaseura        7:27.03  8:57.22  10:29.32  12:01.70     
          13:32.06  15:04.10  16:35.07  18:06.81     
          19:37.67  21:09.03         
                     
Jenna Kallio  2002      1:21.58  2:52.59  4:24.32  5:56.38  22:55.49   
  Lahden Uimaseura        7:28.64  9:00.79  10:33.54  12:06.02     
          13:39.04  15:12.50  16:44.02  18:18.24     
          19:51.99  21:26.16         
                     
Minttu Paalanen  2003      1:24.15  2:53.30  4:24.23  5:54.96  23:26.54   
  Lahden Uimaseura        7:26.99  9:02.41  10:36.34  12:11.48     
          13:49.52  15:29.19  17:07.05  18:44.16     
          20:20.81  21:56.85         
                     
Vilma Tuokko  2002      1:27.29  3:02.81  4:39.24  6:15.48  23:36.28   
  Lahden Uimaseura        7:52.69  9:27.82  11:03.16  12:38.84     
          14:14.30  15:51.45  17:27.25  19:03.11     
          20:37.23  22:08.86         
                     
Linda Merimaa  2002      1:25.34  2:59.23  4:35.17  6:11.35  23:47.78   
  Lahden Uimaseura        7:49.28  9:26.60  11:04.46  12:41.91     
          14:20.93  15:59.13  17:36.52  19:12.36     
          20:47.80  22:21.24         
                     
Julia Salminen  2002      1:27.59  3:04.09  4:41.33  6:18.90  23:59.65   
  Lahden Uimaseura        7:56.02  9:33.74  11:10.50  12:48.78     
          14:25.20  16:02.44  17:38.79  19:16.53     
          20:53.88  22:30.65         
                     
10  Emilia Hokkanen  2003      1:27.37  3:03.42  4:40.89  6:18.14  23:59.91   
  Lahden Uimaseura        7:55.51  9:32.91  11:09.87  12:47.81     
          14:25.19  16:01.18  17:38.32  19:15.84     
          20:53.18  22:30.24         
                     
11  Ronja Nurminen  2002      1:27.49  3:03.53  4:39.73  6:16.25  24:26.04   
  Lahden Uimaseura        7:53.87  9:29.81  11:07.80  12:47.98     
          14:28.56  16:09.01  17:49.16  19:29.77     
          21:09.54  22:49.70         
                     
12  Julia Sairanen  2003      1:30.62  3:11.68  4:50.23  6:30.21  24:50.93   
  Lahden Uimaseura        8:09.67  9:50.40  11:29.68  13:10.94     
          14:50.74  16:32.89  18:14.80  19:57.69     
          21:38.32  23:20.04         
                     
13  Julia Romo  2003      1:30.32  3:09.55  4:50.14  6:31.64  24:59.64   
  Lahden Uimaseura        8:13.87  9:55.76  11:37.56  13:19.36     
          15:01.68  16:43.51  18:26.27  20:07.82     
          21:48.25  23:25.80         
                     
14  Janna Salminen  2003      1:36.65  3:23.58  5:10.92  6:57.79  26:09.03   
  Lahden Uimaseura        8:43.39  10:28.99  12:13.51  13:59.45     
          15:44.82  17:31.54  19:19.31  21:05.89     
          22:53.61  24:36.50         
                     
Anna Kouvonen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Sandra Kalenius  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
                     
                     
 
Laji 1, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Essi-Maria Lillman  2000      1:10.82  2:23.50  3:36.88  4:50.46  18:01.64   
  Lahden Uimaseura        6:03.91  7:16.63  8:29.52  9:41.89     
          10:54.20  12:06.75  13:19.64  14:32.00     
          15:43.20  16:53.56         
                     
Raakel Bärlund  2001      1:14.30  2:32.50  3:50.65  5:08.63  19:12.63   
  Lahden Uimaseura        6:26.74  7:44.18  9:02.24  10:19.58     
          11:36.83  12:55.04  14:12.02  15:27.77     
          16:44.46  18:00.14         
                     
Aino Hämäläinen  2000      1:15.33  2:36.17  3:56.82  5:17.31  19:47.07   
  Lahden Uimaseura        6:37.11  7:57.58  9:16.25  10:35.81     
          11:57.19  13:15.21  14:32.65  15:51.38     
          17:10.99  18:31.42         
                     
Jenna Sjöblom  2001      1:10.44  2:28.20  3:47.43  5:07.19  19:53.25   
  Kouvolan Uimarit        6:28.00  7:48.13  9:08.19  10:28.38     
          11:49.38  13:10.43  14:31.54  15:52.38     
          17:13.01  18:34.07         
                     
Saana Liikonen  2001      1:17.73  2:37.45  4:01.57  5:23.40  20:15.71   
  Lahden Uimaseura        6:44.96  8:05.62  9:26.84  10:48.14     
          12:10.56  13:31.28  14:54.82  16:16.48     
          17:38.12  18:59.64         
                     
Vilma Uuttu  2001      1:14.75  2:36.31  3:59.14  5:23.65  20:55.28   
  Lahden Uimaseura        6:47.33  8:10.19  9:30.97  10:51.46     
          12:23.90  13:51.17  15:18.61  16:44.67     
          18:09.95  19:35.07         
                     
Emma Leppä  2000      1:31.47  3:10.24  4:51.89  6:32.08  25:11.71   
  Kouvolan Uimarit        8:13.77  9:55.69  11:39.15  13:22.69     
          15:07.07  16:48.81  18:32.26  20:13.35     
          21:52.49  23:32.84         
                     
 
Laji 1, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Julia Bruneau  1999      1:11.17  2:24.11  3:37.37  4:50.74  18:01.97   
  Lahden Uimaseura        6:03.93  7:16.93  8:29.65  9:41.80     
          10:54.53  12:07.05  13:19.98  14:32.57     
          15:43.97  16:54.52         
                     
Vaula Vekkeli  1996      1:10.02  2:24.74  3:38.74  4:52.50  18:05.50   
  Lahden Uimaseura        6:06.56  7:19.92  8:33.71  9:46.91     
          10:59.63  12:11.59  13:23.45  14:35.72     
          15:46.73  16:57.66         
                     
Melek Ayarci  1999      1:10.57  2:23.88  3:37.29  4:50.72  18:10.22   
  Lahden Uimaseura        6:04.08  7:16.92  8:29.53  9:42.02     
          10:54.29  12:07.25  13:19.86  14:32.75     
          15:46.42  17:00.04         
                     
Sanni Ikonen  1998      1:12.69  2:30.73  3:48.54  5:05.65  18:46.65   
  Lahden Uimaseura        6:23.59  7:39.00  8:54.81  10:10.33     
          11:26.85  12:43.48  13:56.54  15:09.70     
          16:23.19  17:36.36         
                     
Vera Viitasuo  1995      1:13.24  2:29.70  3:47.35  5:05.31  19:29.77   
  Lahden Uimaseura        6:24.93  7:43.07  9:00.97  10:19.63     
          11:40.64  12:58.51  14:16.68  15:35.41     
          16:54.30  18:13.00         
                     
Amanda Vilenius  1999      1:12.60  2:31.19  3:48.97  5:06.21  19:29.83   
  Lahden Uimaseura        6:23.71  7:42.24  9:00.53  10:19.11     
          11:37.68  12:56.50  14:16.70  15:37.03     
          16:56.16  18:13.96         
                     
Lotta Raiski  1998      1:11.97  2:29.22  3:48.18  5:07.16  20:08.96   
  Lahden Uimaseura        6:27.43  7:47.56  9:07.91  10:28.99     
          11:51.47  13:09.58  14:31.71  15:56.13     
          17:21.25  18:45.56         
                     
Jessika Patjas  1997      1:15.28  2:37.48  4:00.04  5:23.14  20:36.86   
  Kouvolan Uimarit        6:45.51  8:07.26  9:30.27  10:53.85     
          12:18.72  13:41.99  15:05.04  16:28.91     
          17:51.80  19:15.48         
                     
Riia Ojalainen  1999      1:16.92  2:41.11  4:07.11  5:31.88  21:27.20   
  Kouvolan Uimarit        6:57.76  8:25.49  9:52.90  11:21.84     
          12:50.78  14:18.72  15:46.47  17:11.94     
          18:37.85  20:05.19         
                     
Meea Kivi  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Rita Lakka  1999              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
                     
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Antti Leppänen  2002      1:14.25  2:34.77  3:55.17  5:15.35  19:41.00   
  Lahden Uimaseura        6:36.19  7:57.15  9:17.16  10:36.37     
          11:56.14  13:16.56  14:35.16  15:54.43     
          17:13.57  18:31.67         
                     
Roope Tsutsunen  2002      1:18.54  2:44.17  4:09.68  5:36.36  21:28.15   
  Lahden Uimaseura        7:03.85  8:30.55  9:58.02  11:24.88     
          12:52.85  14:21.41  15:47.58  17:13.74     
          18:41.25  20:06.12         
                     
Otto Hoffren  2002      1:20.75  2:47.32  4:15.25  5:41.69  21:49.13   
  Lahden Uimaseura        7:09.69  8:38.67  10:07.64  11:35.72     
          13:02.92  14:31.47  15:59.17  17:26.63     
          18:54.30  20:22.59         
                     
Niko Matela  2003      1:19.90  2:51.50  4:21.32  5:51.28  22:01.50   
  Lappeenrannan Uimarit        7:20.71  8:51.08  10:20.56  11:50.16     
          13:18.95  14:48.34  16:15.78  17:44.09     
          19:11.81  20:39.07         
                     
Lauri Uosukainen  2002      1:24.20  2:53.00  4:22.90  5:51.31  22:04.29   
  Lahden Uimaseura        7:19.54  8:48.11  10:15.57  11:45.05     
          13:14.84  14:44.55  16:14.06  17:42.60     
          19:12.91  20:41.38         
                     
Roni Vilén  2002      1:19.21  2:45.85  4:13.68  5:43.46  22:10.43   
  Lahden Uimaseura        7:13.26  8:43.47  10:13.46  11:43.80     
          13:14.01  14:44.78  16:15.79  17:46.02     
          19:17.75  20:47.12         
                     
Risto Martikainen  2003      1:23.10  2:54.46  4:27.04  5:57.97  22:38.75   
  Kouvolan Uimarit        7:30.66  9:03.92  10:36.37  12:09.68     
          13:41.24  15:12.17  16:42.10  18:11.05     
          19:43.33  21:13.13         
                     
Manu Hännikäinen  2003      1:23.68  2:53.17  4:24.83  5:56.60  22:44.16   
  Lahden Uimaseura        7:27.72  9:01.06  10:36.31  12:07.38     
          13:41.07  15:10.57  16:40.69  18:14.07     
          19:46.71  21:18.88         
                     
Eetu Palvanen  2003      1:20.55  2:51.05  4:23.11  5:53.47  22:50.06   
  Lahden Uimaseura        7:24.02  8:58.20  10:31.41  12:04.46     
          13:40.26  15:14.22  16:44.54  18:20.11     
          19:54.80  21:24.61         
                     
10  Eetu Koskinen  2002      1:25.34  2:59.19  4:34.31  6:09.63  23:21.51   
  Lahden Uimaseura        7:45.35  9:21.53  10:55.57  12:30.33     
          14:03.35  15:37.24  17:11.13  18:45.14     
          20:19.08  21:52.35         
                     
11  Elmeri Helander  2002      1:27.85  3:00.23  4:35.38  6:08.68  24:10.90   
  Lahden Uimaseura        7:45.77  9:23.36  11:00.01  12:38.61     
          14:16.39  15:56.66  17:37.81  19:21.58     
          21:02.03  22:42.76         
                     
12  Valle Joenranta  2002      1:27.11  3:03.51  4:42.65  6:22.49  24:46.37   
  Lahden Uimaseura        8:03.21  9:44.07  11:25.19  13:07.94     
          14:52.83  16:36.48  18:20.67  20:03.11     
          21:44.19  23:19.21         
                     
 
Laji 2, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Aleksi Helminen  2001      1:12.39  2:28.79  3:46.92  5:03.90  19:01.04   
  Lahden Uimaseura        6:21.98  7:38.20  8:55.18  10:13.51     
          11:30.81  12:48.81  14:05.30  15:21.74     
          16:37.15  17:51.60         
                     
Ossi Kleimola  2001      1:10.88  2:29.10  3:49.32  5:08.12  19:19.94   
  Kouvolan Uimarit        6:26.97  7:45.13  9:02.22  10:20.21     
          11:37.42  12:55.84  14:14.34  15:31.97     
          16:48.20  18:05.50         
                     
Veeti Kupari  2000      1:13.40  2:32.20  3:51.40  5:11.09  19:33.26   
  Lahden Uimaseura        6:30.81  7:50.01  9:09.81  10:29.26     
          11:47.65  13:06.02  14:24.31  15:42.27     
          17:01.32  18:20.71         
                     
Atte Pennanen  2001      1:13.29  2:33.47  3:52.93  5:12.02  19:34.38   
  Lahden Uimaseura        6:32.39  7:52.03  9:12.16  10:33.36     
          11:53.91  13:12.08  14:28.77  15:45.36     
          17:03.45  18:20.48         
                     
Petteri Haverinen  2001      1:13.80  2:33.13  3:53.71  5:14.43  19:43.44   
  Lahden Uimaseura        6:35.19  7:56.27  9:16.82  10:36.05     
          11:55.74  13:16.43  14:34.84  15:53.99     
          17:12.16  18:31.41         
                     
Saku Romo  2000      1:14.75  2:35.36  3:55.75  5:18.17  20:30.34   
  Lahden Uimaseura        6:42.18  8:07.03  9:31.06  10:54.90     
          12:18.05  13:41.27  15:04.42  16:27.04     
          17:50.33  19:12.49         
                     
Reko Ojalainen  2001      1:31.34  3:08.65  4:49.77  6:32.32  25:02.98   
  Kouvolan Uimarit        8:12.82  9:54.14  11:37.30  13:17.67     
          14:57.09  16:37.48  18:18.61  19:58.84     
          21:41.64  23:23.58         
                     
Samuli Halme  2000              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
 
Laji 2, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kasper Jämsä  1997      1:04.17  2:10.26  3:16.48  4:22.78  16:40.62   
  Lahden Uimaseura        5:29.38  6:36.07  7:43.34  8:50.16     
          9:57.45  11:04.91  12:12.20  13:20.08     
          14:27.62  15:34.98         
                     
Jami Kuosmanen  1998      1:05.96  2:14.24  3:23.43  4:32.84  19:01.11   
  Lahden Uimaseura        6:05.88  7:25.41  8:45.87  10:02.58     
          11:28.15  12:46.14  14:03.66  15:20.55     
          16:36.82  17:51.95         
                     
Panu Sipilä  1996      1:11.57  2:28.62  3:46.27  5:05.76  19:22.25   
  Kouvolan Uimarit        6:25.20  7:44.70  9:03.68  10:23.55     
          11:42.57  13:00.82  14:17.87  15:34.22     
          16:51.34  18:08.98         
                     
Benjamin Turunen  1999      1:14.25  2:39.97  4:09.78  5:42.38  22:32.60   
  Kouvolan Uimarit        7:13.46  8:46.47  10:18.82  11:50.07     
          13:21.83  14:55.76  16:29.01  18:00.90     
          19:32.78  21:03.50         
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004      35.50  1:15.91  1:58.04    2:37.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004      34.80  1:14.41  1:54.40    2:38.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milja Mäkinen  2004      35.75  1:17.57  2:02.00    2:47.37   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004      39.65  1:23.75  2:10.12    2:53.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004      37.04  1:23.49  2:13.48    3:01.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004      41.09  1:29.98  2:20.68    3:10.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Kähkönen  2005      44.30  1:36.46  2:27.68    3:19.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Raitio  2004      42.94  1:35.45  2:28.38    3:19.54   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Noora Koukkari  2004      47.81  1:43.70  2:42.26    3:39.86   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Nea Leino  2004      52.54  1:54.85  2:57.91    3:57.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milla Hännikäinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004              2:41.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004              2:47.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004              2:54.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005              3:08.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Kukkonen  2005      41.03  1:33.09  2:25.42    3:19.67   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      42.20  1:34.95  2:28.59    3:20.33   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Erkka Suni  2005      57.57  2:06.97  3:12.57    4:17.23   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  22:40