Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  JD4    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  21:07   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 helmikuu 2015         
 
 
Laji 1, 100m vu P10-13, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Stefan Saltykov  2005    176  37.64        1:20.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nico Peltonen  2005    146  39.25        1:25.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Leevi Kukkonen  2005    136  40.51        1:27.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006    116  41.06        1:31.93   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nooa Matela  2005    88  45.26        1:40.73   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Maksim Karvanen  2005    68  47.34        1:50.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erkka Suni  2005    57  53.78        1:56.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Miika Ahola  2005    55  53.76        1:57.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julius Lekander  2006    54  55.64        1:58.36   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 1, 100m vu P10-13, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    223  35.20        1:14.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Onni Äijälä  2004    214  35.13        1:15.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    204  37.74        1:16.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    162  39.99        1:22.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexander Nyman  2004    158  38.72        1:23.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    138  40.57        1:26.77   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Antti Punkari  2004    76  47.09        1:45.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 100m vu P10-13, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003    258  33.32        1:10.54   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    225  35.76        1:13.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003    223  35.09        1:14.07   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Risto Martikainen  2003    220  35.30        1:14.40   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003    213  36.24        1:15.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003    134  40.61        1:27.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Perttu Järvinen  2003    133  42.32        1:28.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 100m vu P10-13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    377  30.29        1:02.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    294  32.08        1:07.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002    291  32.51        1:07.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    250  33.84        1:11.25   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    222  35.95        1:14.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    220  35.87        1:14.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    214  36.27        1:15.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    206  36.85        1:16.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    202  36.41        1:16.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Elmeri Helander  2002    172  38.24        1:20.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Valle Joenranta  2002    168  39.89        1:21.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m vu T9-12, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiinu Tamminen  2006    144  46.22        1:37.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tinka Tamminen  2006    114  48.40        1:45.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mette Schroderus  2006    91  51.52        1:53.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rilla Backman  2006    81  53.95        1:57.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Alestalo  2007    75  54.72        2:00.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heli Kuisma  2006              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m vu T9-12, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lumi Luoma  2005    181  42.95        1:30.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Milla Kähkönen  2005    150  45.18        1:35.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    117  47.51        1:44.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kaisa Heikkilä  2005    98  52.59        1:50.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janica Nieminen  2005    68  55.76        2:04.57   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Olivia Romo  2005    36  1:08.41        2:33.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonna Marjatta Laitinen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Saana Hyvönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 2, 100m vu T9-12, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    326  36.12        1:14.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Hermonen  2004    278  38.23        1:18.10   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004    252  39.16        1:20.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004    240  37.83        1:21.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    231  40.21        1:23.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    219  40.11        1:24.51   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sara Chouili  2004    219  40.20        1:24.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kristina Nikkinen  2004    208  39.82        1:26.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vlada Guljajeva  2004    207  39.55        1:26.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Inka Raitio  2004    165  43.19        1:32.86   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Noora Koukkari  2004    136  47.00        1:39.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Annika Lekander  2004    133  45.88        1:39.82   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Nea Leino  2004    83  53.94        1:56.93   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m vu T9-12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    367  33.54        1:11.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    326  35.57        1:14.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    318  35.67        1:14.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    314  36.65        1:15.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    276  37.99        1:18.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    272  37.41        1:18.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Sairanen  2003    272  36.93        1:18.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Susanna Kuisma  2003    209  40.53        1:25.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Tiia Kuisma  2003    201  40.30        1:27.08   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Annika Heikkilä  2003    179  42.99        1:30.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Senni Toikka  2003    172  42.71        1:31.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Elli Tiikkaja  2003    153  44.09        1:35.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Matilda Lonka  2003    144  46.02        1:37.10   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Matilda Raikamaa  2003    113  50.22        1:45.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Ella-Lotta Anttalainen  2003    112  48.77        1:45.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Siiri Hannuksela  2003    102  48.85        1:48.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 50m pu P10-12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Stefan Saltykov  2005    92          48.17   
  Lahden Uimaseura                   
Nico Peltonen  2005    91          48.44   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Konsta Kukkonen  2006    86          49.27   
  Kouvolan Uimarit                   
Leevi Kukkonen  2005    86          49.38   
  Kouvolan Uimarit                   
Erkka Suni  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen               
Maksim Karvanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Miika Ahola  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m pu P10-12, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    194          37.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Santeri Pulkkinen  2004    129          43.11   
  Lahden Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004    104          46.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    75          51.64   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    74          51.90   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Salo  2004    71          52.48   
  Kouvolan Uimarit                   
Antti Punkari  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 3, 50m pu P10-12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Hännikäinen  2003    241          35.02   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Matela  2003    230          35.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Lassi Haimi  2003    225          35.83   
  Kouvolan Uimarit                   
Eetu Palvanen  2003    197          37.41   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    160          40.11   
  Kouvolan Uimarit                   
Jonne Isoranta  2003    108          45.70   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Järvinen  2003    56          56.86   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m pu T9-11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mette Schroderus  2006    70          58.89   
  Lahden Uimaseura                   
Rilla Backman  2006    65          1:00.34   
  Lahden Uimaseura                   
Tinka Tamminen  2006    57          1:03.19   
  Lahden Uimaseura                   
Heli Kuisma  2006              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Julia Alestalo  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Tiinu Tamminen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m pu T9-11, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lumi Luoma  2005    138          47.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Janica Nieminen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
Jonna Marjatta Laitinen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Kaisa Heikkilä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Saana Hyvönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 4, 50m pu T9-11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    233          39.60   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Lindström  2004    219          40.41   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004    208          41.13   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Hermonen  2004    180          43.11   
  Kouvolan Uimarit                   
Vlada Guljajeva  2004    164          44.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Milla Hännikäinen  2004    143          46.61   
  Lahden Uimaseura                   
Kristina Nikkinen  2004    133          47.70   
  Kouvolan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    124          48.81   
  Lahden Uimaseura                   
Ida Mäki-Hokkonen  2004    122          49.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Noora Koukkari  2004    100          52.51   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Inka Raitio  2004    94          53.59   
  Kouvolan Uimarit                   
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 5, 100m pu P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    267  35.78        1:15.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    196  38.80        1:23.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    191  36.76        1:24.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valle Joenranta  2002    158  41.28        1:29.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    145  41.93        1:32.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    130  42.83        1:35.59   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Roni Vilén  2002    125  45.29        1:36.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    119  43.13        1:38.38   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    95  50.28        1:45.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Elmeri Helander  2002    91  48.04        1:47.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m pu T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    283  37.37        1:23.81   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003    256  41.24        1:26.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    175  46.98        1:38.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Sairanen  2003    126  50.52        1:49.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    126  52.76        1:49.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Susanna Kuisma  2003    125  49.67        1:49.99   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    119  53.46        1:51.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Toikka  2003    93  55.22        2:01.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Emilia Hokkanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Matilda Lonka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Tiia Kuisma  2003              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  21:07