Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP5    Tulostuspäivämäärä  03 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  08:54   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 helmikuu 2015         
 
 
Laji 1, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    125  43.79        1:36.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    84  51.52        1:50.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005    77  51.25        1:53.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    63  57.32        2:01.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Erkka Suni  2005    46  1:01.86        2:14.59   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    281  37.60        1:23.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004    182  44.44        1:36.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    181  43.81        1:37.16   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004    174  46.79        1:38.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Hermonen  2004    172  45.84        1:38.95   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    140  48.74        1:45.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004    113  53.07        1:53.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Kähkönen  2005    100  55.17        1:58.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Noora Koukkari  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    273  37.43  1:21.30  2:05.70    2:47.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    208  39.97  1:27.49  2:16.85    3:03.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    197  41.29  1:28.36  2:17.29    3:06.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003    181  39.75  1:29.03  2:20.96    3:11.84   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    160  42.55  1:33.94  2:27.45    3:19.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003    134  44.47  1:39.86  2:36.94    3:31.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003    134  46.77  1:42.43  2:38.11    3:31.92   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Elmeri Helander  2002    113  46.72  1:46.83  2:47.86    3:44.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    111  47.79  1:46.82  2:46.52    3:45.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Pernanen  2001    285  35.31  1:16.74  2:00.86    2:44.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    251  36.71  1:21.23  2:07.13    2:51.96   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veeti Kupari  2000    223  38.42  1:24.37  2:11.44    2:58.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    207  40.04  1:28.80  2:18.12    3:03.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    195  38.06  1:25.67  2:16.05    3:06.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    189  37.43  1:24.75  2:17.51    3:08.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000    186  38.77  1:26.80  2:19.01    3:09.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Petteri Haverinen  2001              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    505  30.54  1:05.49  1:40.95    2:16.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Panu Sipilä  1996    325  33.90  1:13.42  1:55.54    2:37.84   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Benjamin Turunen  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riku Soini  1997              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Skinnari  2002    261  38.21  1:25.17  2:17.67    3:08.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    228  44.65  1:36.62  2:29.57    3:17.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002    228  41.62  1:32.16  2:25.07    3:17.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    224  41.56  1:32.41  2:27.34    3:18.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    196  45.25  1:39.94  2:36.76    3:27.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    190  42.18  1:34.38  2:31.16    3:29.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    186  44.69  1:38.56  2:35.85    3:31.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    171  50.03  1:47.90  2:46.40    3:37.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    165  44.15  1:40.60  2:40.66    3:40.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Linda Merimaa  2002    163  45.71  1:42.75  2:42.72    3:40.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Julia Romo  2003    151  50.44  1:49.72  2:48.48    3:46.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Julia Sairanen  2003    143  46.11  1:47.18  2:47.65    3:50.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    432  35.28  1:15.49  1:57.33    2:39.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Liikonen  2001    288  38.09  1:23.56  2:11.81    3:02.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Leppä  2000    264  41.90  1:30.47  2:20.00    3:08.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    248  39.73  1:28.16  2:19.96    3:12.10   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Raiski  1998    352  36.61  1:20.56  2:06.51    2:50.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995    325  37.74  1:21.90  2:08.66    2:55.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessika Patjas  1997    288  38.16  1:25.17  2:14.18    3:02.73   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    197          43.36   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    127          50.13   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    122          50.81   
  Lahden Uimaseura                   
Nooa Matela  2005    114          51.96   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Erkka Suni  2005    64          1:02.98   
  Kouvolan Uimarit                   
Julius Lekander  2006    61          1:03.99   
  Kouvolan Uimarit                   
Maksim Karvanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Punkari  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Eetu Salo  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    301          42.95   
  Kouvolan Uimarit                   
Sara Chouili  2004    219          47.76   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Lindström  2004    217          47.87   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Mustonen  2004    216          47.99   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004    205          48.79   
  Kouvolan Uimarit                   
Lotta Hermonen  2004    194          49.71   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004    177          51.26   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Koukkari  2004    157          53.33   
  Kouvolan Uimarit                   
Tinka Tamminen  2006    149          54.26   
  Lahden Uimaseura                   
10  Milla Kähkönen  2005    141          55.33   
  Lahden Uimaseura                   
11  Eevi-Maria Bogdanova  2005    131          56.62   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tiinu Tamminen  2006    131          56.69   
  Lahden Uimaseura                   
13  Saana Hyvönen  2005    113          59.41   
  Lahden Uimaseura                   
14  Mette Schroderus  2006    109          1:00.15   
  Lahden Uimaseura                   
15  Lilja Pulkkinen  2004    103          1:01.32   
  Kouvolan Uimarit                   
16  Rilla Backman  2006    87          1:04.94   
  Lahden Uimaseura                   
17  Kaisa Heikkilä  2005    85          1:05.37   
  Lahden Uimaseura                   
18  Nea Leino  2004    77          1:07.56   
  Kouvolan Uimarit                   
19  Olivia Romo  2005    71          1:09.51   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Alestalo  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    412  35.69        1:14.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    288  38.77        1:24.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    224  42.89        1:31.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    221  43.72        1:31.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003    211  44.26        1:33.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003    207  43.23        1:33.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Risto Martikainen  2003    201  45.18        1:34.81   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonatan Lekander  2002    199  46.25        1:35.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    188  46.48        1:37.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Elmeri Helander  2002    165  47.68        1:41.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Manu Hännikäinen  2003    163  48.62        1:41.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Jonne Isoranta  2003    142  49.87        1:46.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Valle Joenranta  2002    129  52.27        1:49.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Nikas Daniel Krjukov  2002    124  52.84        1:51.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    394  34.82        1:15.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000    348  37.53        1:19.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    328  37.21        1:20.57   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001    314  38.93        1:21.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    309  39.05        1:22.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    302  39.01        1:22.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Kupari  2000    292  38.88        1:23.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    282  39.91        1:24.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000    268  39.41        1:26.25   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    535  33.08        1:08.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    473  33.67        1:11.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Panu Sipilä  1996    381  36.45        1:16.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Benjamin Turunen  1999              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jami Kuosmanen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Skinnari  2002    337  42.78        1:29.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    326  42.75        1:30.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002    322  42.46        1:30.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002    249  47.06        1:39.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Sairanen  2003    242  47.63        1:40.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    236  48.87        1:40.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    232  48.64        1:41.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    223  49.57        1:42.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    219  49.73        1:43.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Ella Tommola  2003    215  49.76        1:44.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Linda Merimaa  2002    212  49.07        1:44.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Helena Victoria Valdmees  2002    209  49.60        1:45.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Annika Heikkilä  2003    204  49.63        1:45.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Lucy Kennedy  2003    191  49.05        1:48.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Senni Toikka  2003    169  53.18        1:52.70   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
16  Matilda Lonka  2003    165  54.28        1:53.51   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
17  Ella-Lotta Anttalainen  2003    153  53.86        1:56.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessica Anttila  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Siiri Hannuksela  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    543  36.60        1:16.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000    496  37.06        1:18.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Leppä  2000    310  44.40        1:32.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    273  45.17        1:36.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Saana Liikonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    648  34.00        1:12.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995    521  36.28        1:17.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999    425  38.69        1:22.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessika Patjas  1997    265  45.01        1:37.02   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  03 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  08:54