Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP6    Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  15:08   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004      43.66        1:31.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004      43.63        1:33.03   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sara Chouili  2004      48.34        1:41.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Mustonen  2004      1:42.40        1:42.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Hermonen  2004      50.17        1:43.81   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milja Mäkinen  2004      50.54        1:44.53   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004      51.09        1:45.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004      52.24        1:48.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Raitio  2004      52.55        1:51.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Noora Koukkari  2004      53.05        1:52.02   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Tinka Tamminen  2006      54.32        1:53.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Tiinu Tamminen  2006      54.79        1:57.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Annika Lekander  2004      58.76        2:03.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Saana Hyvönen  2005      1:00.78        2:05.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Eevi-Maria Bogdanova  2005      58.86        2:05.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Julia Alestalo  2007      59.47        2:06.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Milla Kähkönen  2005      1:00.48        2:08.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Kaisa Heikkilä  2005      1:03.94        2:14.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Rilla Backman  2006      1:03.90        2:14.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kristina Nikkinen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 2, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004      44.22        1:33.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004      50.17        1:45.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004      52.62        1:51.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      53.51        1:53.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Miika Ahola  2005      58.94        2:06.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erkka Suni  2005      59.46        2:07.44   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Salo  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vilho Teno  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002      43.57  1:32.21  2:21.59    3:10.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002      44.04  1:32.54  2:22.27    3:12.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Hokkanen  2003      45.41  1:35.20  2:26.39    3:16.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Sairanen  2003      46.30  1:39.14  2:32.13    3:21.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002      48.01  1:40.49  2:32.73    3:23.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003      47.43  1:39.90  2:34.75    3:29.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002      48.50  1:41.69  2:35.93    3:30.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003      50.65  1:45.97  2:40.73    3:32.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002      50.15  1:47.31  2:44.48    3:36.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Ella Tommola  2003      49.70  1:45.19  2:41.75    3:37.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Hilla Kuuva  2003      49.69  1:45.57  2:42.33    3:37.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
12  Sandra Kalenius  2003      47.69  1:42.80  2:39.85    3:37.41   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Linda Merimaa  2002      50.22  1:46.21  2:42.66    3:38.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Julia Salminen  2002      49.91  1:46.24  2:44.55    3:41.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Annika Heikkilä  2003      52.46  1:52.47  2:51.68    3:50.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Senni Toikka  2003      52.78  1:51.84  2:52.41    3:53.03   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
17  Pinja Kuuva  2002      52.59  1:53.89  2:55.58    3:57.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
18  Inka Timperi  2002      58.32  2:05.31  3:11.57    4:16.95   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
19  Matilda Raikamaa  2003      1:02.46  2:12.29  3:23.17    4:32.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Siiri Hannuksela  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Matilda Lonka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Ronja Nurminen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000      36.65  1:16.02  1:56.04    2:37.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raakel Bärlund  2001      39.17  1:22.91  2:07.45    2:50.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Uuttu  2001      44.30  1:34.96  2:27.50    3:18.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001      43.82  1:35.04  2:27.54    3:20.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001      46.08  1:39.12  2:33.29    3:27.45   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Bruneau  1999      37.03  1:17.65  1:58.73    2:40.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999      37.31  1:18.60  2:01.32    2:43.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995      38.14  1:20.70  2:05.07    2:49.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999      39.90  1:24.07  2:09.94    2:55.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999      39.44  1:24.65  2:11.88    3:00.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Lakka  1999      43.33  1:32.07  2:23.80    3:15.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jessika Patjas  1997      46.06  1:38.01  2:31.36    3:24.56   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Raiski  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002      37.43  1:17.66  1:59.14    2:41.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002      40.87  1:28.00  2:16.63    3:04.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002      44.57  1:32.87  2:22.11    3:09.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002      43.61  1:31.93  2:20.83    3:09.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003      44.48  1:34.86  2:25.67    3:15.08   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003      45.10  1:36.50  2:29.07    3:19.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003      46.49  1:39.39  2:31.88    3:23.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lauri Uosukainen  2002      46.89  1:31.07  2:35.06    3:27.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002      47.38  1:39.90  2:33.71    3:27.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Joonatan Lekander  2002      49.38  1:43.13  2:36.97    3:29.48   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Manu Hännikäinen  2003      48.39  1:42.48  2:36.93    3:29.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Roni Vilén  2002      48.38  1:42.27  2:37.34    3:32.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Valle Joenranta  2002      51.20  1:50.29  2:49.19    3:44.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Nikas Daniel Krjukov  2002      51.98  1:51.93  2:51.64    3:50.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Manu Ursin  2002      52.63  1:53.90  2:57.07    3:58.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jonne Isoranta  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Julius Airas  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Helminen  2001      36.77  1:18.12  1:59.77    2:41.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Hulkko  2000      37.67  1:20.88  2:04.47    2:46.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000      37.75  1:20.27  2:02.90    2:46.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001      38.10  1:20.73  2:03.85    2:47.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001      38.80  1:22.65  2:06.72    2:49.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000      37.98  1:21.00  2:06.33    2:51.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001      39.26  1:23.95  2:08.99    2:53.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001      38.39  1:22.92  2:08.51    2:53.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veeti Kupari  2000      40.46  1:25.67  2:13.78    3:01.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Aleksander Laihinen  2000      41.94  1:28.87  2:17.57    3:04.67   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Harry Zimmermann  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997      33.56  1:10.47  1:47.17    2:24.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997      33.38  1:11.39  1:55.88    2:41.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004      38.23        1:18.28   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004      44.88        1:30.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004      44.67        1:30.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004      44.30        1:31.97   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sara Chouili  2004      47.09        1:36.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004      49.38        1:39.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Raitio  2004      49.30        1:40.54   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Noora Koukkari  2004      50.20        1:43.49   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tiinu Tamminen  2006      52.03        1:45.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Kaisa Heikkilä  2005      56.50        1:58.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Rilla Backman  2006      1:03.23        2:02.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Julia Alestalo  2007      2:03.01        2:03.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Saana Hyvönen  2005      1:00.67        2:08.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Olivia Romo  2005      1:10.44        2:19.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kristina Nikkinen  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Lotta Hermonen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Sohvi Kallinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Tinka Tamminen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002      35.87        1:14.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002      38.77        1:17.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003      39.59        1:20.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sandra Kalenius  2003      40.28        1:20.63   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Hokkanen  2003      40.36        1:20.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002      40.84        1:24.44   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ronja Nurminen  2002      40.72        1:25.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003      43.72        1:27.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Hilla Kuuva  2003      42.70        1:29.08   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Julia Sairanen  2003      42.91        1:29.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Linda Merimaa  2002      45.21        1:32.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Annika Heikkilä  2003      47.00        1:36.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Senni Toikka  2003      48.16        1:37.66   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Inka Timperi  2002      49.57        1:42.73   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
15  Matilda Lonka  2003      55.15        1:48.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
16  Pinja Kuuva  2002      53.17        1:49.48   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
17  Matilda Raikamaa  2003      1:07.26        2:16.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Siiri Hannuksela  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000      33.44        1:08.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raakel Bärlund  2001      33.76        1:09.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001      36.86        1:16.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Uuttu  2001      37.94        1:17.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001      39.42        1:21.04   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999      31.73        1:05.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999      32.85        1:07.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999      34.84        1:12.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999      34.46        1:12.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995      35.69        1:13.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998      36.18        1:15.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessika Patjas  1997      36.83        1:17.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Rita Lakka  1999      41.62        1:24.87   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Raiski  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004      44.46        1:29.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004      46.80        1:32.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004      49.67        1:39.21   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Leevi Kukkonen  2005      51.64        1:47.57   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      52.99        1:48.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Erkka Suni  2005      55.58        1:55.28   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Miika Ahola  2005      54.06        1:57.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Vilho Teno  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002      1:13.18        1:13.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002      39.93        1:22.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002      40.34        1:22.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003      40.86        1:23.63   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Koskinen  2002      40.74        1:23.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002      41.11        1:24.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002      41.01        1:24.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002      42.98        1:27.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Manu Ursin  2002      42.33        1:27.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Niko Matela  2003      42.43        1:27.65   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Manu Hännikäinen  2003      45.68        1:32.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Julius Airas  2003      44.64        1:32.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Nikas Daniel Krjukov  2002      44.80        1:33.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Perttu Järvinen  2003      50.11        1:44.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Antti Leppänen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Jonne Isoranta  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petteri Haverinen  2001      32.13        1:05.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Hulkko  2000      33.86        1:08.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001      33.78        1:08.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001      33.96        1:09.00   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001      36.02        1:13.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000      35.79        1:13.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001      35.45        1:13.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001      36.65        1:14.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Kupari  2000      37.33        1:16.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Aleksander Laihinen  2000      42.23        1:25.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Harry Zimmermann  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997      29.97        1:00.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997      31.42        1:03.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998      33.78        1:08.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  15:08