Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP7    Tulostuspäivämäärä  08 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  22:38   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 toukokuu 2015         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    259  1:18.71  2:43.24  4:09.82    5:32.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    235  1:21.72  2:47.93  4:16.82    5:43.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005    173  1:28.54  3:09.15  4:50.99    6:20.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    171  1:29.12  3:06.27  4:43.24    6:21.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004    165  1:28.39  3:07.64  4:48.14    6:26.58   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Leevi Kukkonen  2005    144  1:33.41  3:16.69  5:01.39    6:44.16   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006    139  1:35.04  3:21.44  5:08.19    6:49.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Erkka Suni  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    314  1:15.18  2:35.14  3:53.27    5:12.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    296  1:13.92  2:36.07  3:59.42    5:18.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    287  1:16.47  2:38.05  4:00.61    5:21.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    287  1:15.72  2:37.69  4:00.45    5:21.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003    283  1:16.55  2:38.15  4:01.26    5:23.26   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003    276  1:16.15  2:38.66  4:02.61    5:25.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    264  1:18.61  2:44.92  4:10.35    5:30.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003    263  1:19.35  2:44.03  4:09.89    5:30.87   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Roni Vilén  2002    261  1:17.42  2:41.71  4:06.94    5:31.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Manu Hännikäinen  2003    252  1:19.18  2:46.34  4:13.25    5:35.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Manu Ursin  2002    244  1:18.57  2:45.57  4:14.02    5:39.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Elmeri Helander  2002    225  1:23.74  2:51.44  4:23.24    5:48.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Valle Joenranta  2002    210  1:25.77  2:57.50  4:29.19    5:57.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Jonne Isoranta  2003    189  1:23.89  2:59.11  4:35.41    6:09.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Julius Airas  2003    179  1:25.28  3:01.59  4:40.00    6:16.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    503  1:01.82  2:08.93  3:17.20    4:26.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Hulkko  2000    428  1:08.80  2:21.44  3:33.03    4:41.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    428  1:06.91  2:18.43  3:30.97    4:41.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    428  1:07.30  2:19.33  3:31.39    4:41.57   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Timi Pernanen  2001    420  1:09.09  2:20.80  3:32.98    4:43.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000    412  1:10.24  2:23.63  3:35.04    4:45.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001    410  1:08.25  2:20.67  3:33.35    4:45.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Petteri Haverinen  2001    397  1:08.64  2:22.74  3:36.42    4:48.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Kupari  2000    347  1:09.10  2:24.17  3:43.06    5:01.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Reko Ojalainen  2001    210  1:21.03  2:50.62  4:23.46    5:56.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Atte Pennanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Vihervaara  1998    490  1:02.83  2:10.78  3:20.32    4:29.09   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Kasper Jämsä  1997    409  1:05.16  2:18.43  3:32.53    4:45.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    371  1:18.56  2:41.49  4:04.45    5:26.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004    279  1:24.27  2:57.24  4:29.30    5:58.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004    257  1:24.78  2:59.75  4:36.28    6:08.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004    235  1:25.21  3:04.38  4:44.09    6:19.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    226  1:32.71  3:13.65  4:51.71    6:24.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Kähkönen  2005    213  1:30.18  3:09.79  4:50.68    6:32.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kristina Nikkinen  2004    195  1:33.57  3:16.66  5:02.60    6:44.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Raitio  2004    179  1:36.61  3:25.27  5:12.85    6:55.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    467  1:11.61  2:29.21  3:45.84    5:02.25   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    432  1:07.98  2:24.23  3:48.46    5:10.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sandra Kalenius  2003    373  1:16.26  2:39.88  4:04.14    5:25.56   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julia Sairanen  2003    351  1:19.57  2:46.30  4:12.39    5:32.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002    350  1:19.69  2:46.16  4:11.61    5:32.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003    349  1:20.52  2:47.20  4:12.15    5:33.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003    322  1:20.12  2:47.86  4:15.65    5:42.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    308  1:21.27  2:51.16  4:21.41    5:46.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    307  1:21.79  2:52.39  4:23.81    5:47.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Ronja Nurminen  2002    294  1:24.26  2:54.41  4:23.87    5:52.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Janna Salminen  2003    286  1:23.31  2:55.50  4:27.56    5:55.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Linda Merimaa  2002    282  1:24.29  2:57.47  4:29.90    5:57.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Senni Toikka  2003    201  1:29.75  3:11.47  4:56.85    6:39.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Annika Heikkilä  2003    182  1:34.17  3:20.87  5:07.77    6:53.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Matilda Lonka  2003    177  1:36.53  3:21.58  5:10.06    6:57.59   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julia Salminen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lucy Kennedy  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    658  1:06.44  2:14.83  3:22.68    4:29.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raakel Bärlund  2001    580  1:08.27  2:19.41  3:10.27    4:41.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    497  1:08.25  2:23.30  3:40.16    4:55.92   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vilma Uuttu  2001    421  1:12.11  2:32.52  3:54.33    5:12.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001    336  1:09.39  2:26.16  4:04.23    5:37.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000    244  1:26.25  3:02.12  4:40.15    6:14.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Leppä  2000              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    662  1:07.06  2:17.11  3:24.57    4:29.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    624  1:07.01  2:16.73  3:26.25    4:34.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995    499  1:09.57  2:23.86  3:39.49    4:55.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessika Patjas  1997    417  1:11.74  2:33.20  3:54.78    5:13.75   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riia Ojalainen  1999    373  1:16.53  2:40.00  4:04.45    5:25.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Amanda Vilenius  1999    348  1:18.02  2:43.66  4:08.18    5:33.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999    339  1:18.59  2:44.36  4:10.54    5:36.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    314  1:22.04  2:50.42  4:18.69    5:44.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  08 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  22:38