Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP Cup    Tulostuspäivämäärä  02 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  21:57   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 lokakuu 2015         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konsta Kukkonen  2006    159  38.67        1:22.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Kasper Pulkkinen  2007    80  45.63        1:44.16   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julius Lekander  2006    77  49.18        1:45.34   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonas Pulkkinen  2007    72  47.78        1:47.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilho Teno  2006    50  56.90        2:01.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Artemii Liukkonen  2006    45  56.03        2:06.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vasily Kabanov  2006    37  55.87        2:14.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Oskar Kotselainen  2006    28  1:08.04        2:27.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Viacheslav Semenov  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexander Goginov  2005    165  36.74        1:21.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Kukkonen  2005    155  38.42        1:23.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riku Huuhka  2005    82  46.56        1:43.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Topias Tynjä  2005    74  49.42        1:46.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Arto Pulkkinen  2005    54  51.87        1:58.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miro Järvinen  2005    34  1:03.92        2:17.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nooa Matela  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taavi Backman  2004    223  35.47        1:14.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aapo Koskinen  2004    166  39.83        1:21.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003    298  32.16        1:07.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Risto Martikainen  2003    293  33.59        1:07.62   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003    278  32.83        1:08.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003    278  33.19        1:08.81   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    229  35.00        1:13.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003    202  36.61        1:16.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julius Airas  2003    194  36.59        1:17.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiinu Tamminen  2006    231  39.86        1:23.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tinka Tamminen  2006    186  42.55        1:29.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Alestalo  2007    122  46.42        1:42.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rilla Backman  2006    112  49.97        1:45.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ebba Simberg  2007    107  50.32        1:47.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maija Koski  2007    68  59.60        2:04.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    218  39.81        1:24.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    195  42.25        1:27.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Hyvönen  2005    134  49.55        1:39.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kaisa Heikkilä  2005    122  47.51        1:42.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Juulia Sakomaa  2005    111  47.75        1:45.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olivia Romo  2005    100  49.66        1:49.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004    421  32.59        1:08.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004    410  32.84        1:08.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Hermonen  2004    326  36.15        1:14.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milja Mäkinen  2004    325  35.91        1:14.19   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Mustonen  2004    310  36.58        1:15.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004    290  36.60        1:17.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    248  40.45        1:21.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Raitio  2004    202  41.10        1:26.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Lekander  2004    173  42.23        1:31.53   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Lilja Pulkkinen  2004    171  42.75        1:31.76   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Noora Koukkari  2004    162  43.90        1:33.50   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    452  30.15  1:03.87  1:37.46    2:09.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002    332  33.11  1:09.60  1:46.69    2:23.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    300  34.53  1:12.07  1:50.85    2:28.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    273  34.32  1:13.62  1:54.57    2:33.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    269  35.22  1:14.55  1:54.91    2:33.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    262  35.52  1:15.57  1:57.14    2:35.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    248  35.31  1:15.21  1:58.19    2:38.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonatan Lekander  2002    231  36.95  1:18.07  2:01.15    2:41.93   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Elmeri Helander  2002    210  36.05  1:20.82  2:05.89    2:47.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Nikas Daniel Krjukov  2002    199  36.38  1:20.39  2:07.15    2:50.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Kleimola  2001    410  31.32  1:05.77  1:40.19    2:13.73   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonas Mustonen  2001    404  31.30  1:06.17  1:40.29    2:14.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    400  32.05  1:06.08  1:41.50    2:14.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001    398  32.06  1:06.65  1:41.53    2:15.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    387  31.99  1:06.78  1:41.89    2:16.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    363  31.38  1:08.32  2:19.19    2:19.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    380  34.71  1:13.47  1:54.41    2:33.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003    378  36.49  1:16.16  1:55.78    2:33.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Sairanen  2003    376  35.86  1:17.68  1:58.23    2:33.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    261  38.49  1:24.18  2:11.00    2:53.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    259  40.22  1:24.96  2:11.16    2:54.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    221  40.74  1:27.79  2:16.91    3:03.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Matilda Lonka  2003    220  42.01  1:29.43  2:17.82    3:04.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Liisa Lassila  2003    206  39.24  1:27.52  2:20.49    3:08.16   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aida Silvennoinen  2003    195  42.96  1:33.31  2:23.93    3:11.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Venla Pylvänäinen  2003    187  42.29  1:31.66  2:24.57    3:14.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Elli Tiikkaja  2003    174  45.26  1:36.20  2:28.56    3:19.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Matilda Raikamaa  2003    98  49.24  1:52.80  2:57.83    4:00.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Skinnari  2002    465  35.15  1:10.99  1:48.28    2:23.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002    464  34.30  1:11.32  1:48.34    2:23.57   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    367  1:14.38  1:55.72  2:35.18    2:35.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002    294  36.40  1:19.76  2:03.56    2:47.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Topias Tynjä  2005    144          41.58   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kukkonen  2005    111          45.34   
  Kouvolan Uimarit                   
Stefan Saltykov  2005    103          46.36   
  Lahden Uimaseura                   
Konsta Kukkonen  2006    93          48.03   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilho Teno  2006    47          1:00.31   
  Lahden Uimaseura                   
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kasper Pulkkinen  2007              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    171          39.23   
  Lahden Uimaseura                   
Taavi Backman  2004    130          42.95   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    96          47.51   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003    267          33.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Lassi Haimi  2003    264          33.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Manu Hännikäinen  2003    246          34.77   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003    238          35.14   
  Lahden Uimaseura                   
Risto Martikainen  2003    209          36.73   
  Kouvolan Uimarit                   
Jonne Isoranta  2003    153          40.74   
  Lahden Uimaseura                   
Julius Airas  2003    150          41.01   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiinu Tamminen  2006    129          48.18   
  Lahden Uimaseura                   
Tinka Tamminen  2006    115          50.05   
  Lahden Uimaseura                   
Rilla Backman  2006    65          1:00.54   
  Lahden Uimaseura                   
Ebba Simberg  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Julia Alestalo  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Kähkönen  2005    130          48.07   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005    110          50.74   
  Lahden Uimaseura                   
Kaisa Heikkilä  2005    73          58.33   
  Lahden Uimaseura                   
Juulia Sakomaa  2005    69          59.33   
  Lahden Uimaseura                   
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Saana Hyvönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    340          34.91   
  Kouvolan Uimarit                   
Nea Mustonen  2004    251          38.64   
  Lahden Uimaseura                   
Sohvi Kallinen  2004    238          39.29   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Lindström  2004    238          39.30   
  Lahden Uimaseura                   
Milja Mäkinen  2004    226          39.98   
  Kouvolan Uimarit                   
Lotta Hermonen  2004    190          42.36   
  Kouvolan Uimarit                   
Milla Hännikäinen  2004    175          43.51   
  Lahden Uimaseura                   
Inka Raitio  2004    118          49.60   
  Kouvolan Uimarit                   
Annika Lekander  2004    111          50.69   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Noora Koukkari  2004    104          51.80   
  Kouvolan Uimarit                   
Lilja Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    277  34.42        1:14.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Antti Leppänen  2002    263  35.24        1:15.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    227  37.35        1:19.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    164  40.34        1:28.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    162  41.50        1:28.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    146  39.46        1:31.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Koskinen  2002    119  44.19        1:38.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    107  47.64        1:41.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002    106  44.84        1:42.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Mustonen  2001    357  30.82        1:08.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    315  33.63        1:11.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    315  33.06        1:11.23   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Väinö Koponen  2001    284  34.17        1:13.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    243  35.19        1:17.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    226  35.70        1:19.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Minttu Paalanen  2003    270  40.70        1:25.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sandra Kalenius  2003    257  39.33        1:26.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Heikkilä  2003    213  43.63        1:32.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Sairanen  2003    207  41.97        1:32.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    201  45.12        1:33.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    155          1:42.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Matilda Lonka  2003    134          1:47.50   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Elli Tiikkaja  2003    65          2:16.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Matilda Raikamaa  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Skinnari  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aida Silvennoinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Liisa Lassila  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Venla Pylvänäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    314  37.17        1:20.99   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julia Salminen  2002    278  38.93        1:24.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    234  40.61        1:29.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    189          1:35.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  02 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:57