Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  GP CUP 4    Tulostuspäivämäärä  12 joulukuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  14:51   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 joulukuu 2015         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura            40.74   
Leevi Kukkonen  2005  Kouvolan Uimarit            42.05   
Stefan Saltykov  2005  Lahden Uimaseura            42.90   
Konsta Kukkonen  2006  Kouvolan Uimarit            43.72   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            43.79   
Erkka Suni  2005  Kouvolan Uimarit            49.83   
Arto Pulkkinen  2005  Lahden Uimaseura            50.99   
Artemii Liukkonen  2006  Lahden Uimaseura            51.11   
Vilho Teno  2006  Lahden Uimaseura            53.01   
10  Joonas Pulkkinen  2007  Lahden Uimaseura            54.91   
11  Denis Katunov  2006  Lahden Uimaseura            54.99   
12  Riku Huuhka  2005  Lahden Uimaseura            57.03   
13  Viacheslav Semenov  2006  Lahden Uimaseura            58.55   
14  Lenni Uosukainen  2005  Lahden Uimaseura            1:01.85   
Maksim Karvanen  2005  Lahden Uimaseura            DNS   
Miro Järvinen  2005  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura            41.84   
Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura            43.40   
Julia Alestalo  2007  Lahden Uimaseura            49.98   
Ebba Simberg  2007  Lahden Uimaseura            51.10   
Rilla Backman  2006  Lahden Uimaseura            53.82   
Susanna Leino  2006  Kouvolan Uimarit            58.17   
Tiina Leino  2006  Kouvolan Uimarit            1:02.34   
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Maija Koski  2007  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lassi Haimi  2003  Kouvolan Uimarit    35.64        1:12.39   
Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit    35.96        1:14.31   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    35.65        1:16.40   
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura    39.49        1:19.27   
Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura    38.99        1:21.12   
Julius Airas  2003  Lahden Uimaseura    40.87        1:22.98   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    41.33        1:24.27   
Jonne Isoranta  2003  Lahden Uimaseura    41.86        1:25.59   
Eetu Salo  2004  Kouvolan Uimarit    43.72        1:29.56   
10  Perttu Järvinen  2003  Lahden Uimaseura    44.21        1:30.17   
Manu Hännikäinen  2003  Lahden Uimaseura            DNS   
Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Janne Korhonen  2003  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura    37.72        1:18.95   
Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura    40.22        1:22.34   
Lotta Hermonen  2004  Kouvolan Uimarit    40.31        1:22.64   
Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura    41.23        1:25.20   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura    41.87        1:26.70   
Eevi-Maria Bogdanova  2005  Lahden Uimaseura    47.12        1:37.21   
Inka Raitio  2004  Kouvolan Uimarit    47.21        1:38.19   
Lilja Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit    47.34        1:42.03   
Nea Leino  2004  Kouvolan Uimarit    51.47        1:45.31   
10  Juulia Sakomaa  2005  Lahden Uimaseura    51.06        1:47.72   
11  Kaisa Heikkilä  2005  Lahden Uimaseura    54.55        1:49.84   
12  Janica Nieminen  2005  Hyvinkään Uimaseura    55.25        1:58.46   
13  Saana Hyvönen  2005  Lahden Uimaseura    59.20        1:58.89   
14  Ebba Vallenius  2005  Kouvolan Uimarit    58.02        2:00.39   
Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jonna Marjatta Laitinen  2005  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Olivia Romo  2005  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit    35.15  1:11.85  1:48.15    2:23.89   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura    35.54  1:13.21  1:51.68    2:29.38   
Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura    35.72  1:14.59  1:53.48    2:32.07   
Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura    37.71  1:18.39  1:59.39    2:38.82   
Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura    39.10  1:19.36  2:00.08    2:40.50   
Aaro Hämäläinen  2002  Lahden Uimaseura    40.66  1:24.90  2:10.46    2:53.97   
Manu Ursin  2002  Kouvolan Uimarit    41.49  1:27.22  2:13.52    2:58.73   
Elmeri Helander  2002  Lahden Uimaseura    44.99  1:34.81  2:25.74    3:14.49   
Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura            DNS   
Petteri Haverinen  2001  Lahden Uimaseura            DNS   
Reko Ojalainen  2001  Kouvolan Uimarit            DNS   
Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Lauri Uosukainen  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Nikas Daniel Krjukov  2002  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jemilia Haapakoski  2002  Lahden Uimaseura    36.34  1:15.40  1:56.78    2:39.51   
Mathilda Kalenius  2002  Kouvolan Uimarit    37.54  1:17.64  1:59.36    2:40.65   
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura    39.25  1:21.48  2:04.80    2:45.54   
Sandra Kalenius  2003  Kouvolan Uimarit    38.95  1:22.14  2:07.24    2:51.89   
Vilma Tuokko  2002  Lahden Uimaseura    40.39  1:23.98  2:07.92    2:52.20   
Helena Victoria Valdmees  2002  Lahden Uimaseura    39.56  1:23.20  2:09.31    2:54.34   
Julia Sairanen  2003  Lahden Uimaseura    41.05  1:27.19  2:13.64    2:55.21   
Emilia Hokkanen  2003  Lahden Uimaseura    41.33  1:26.00  2:11.45    2:56.36   
Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura    44.08  1:30.45  2:17.25    3:00.65   
10  Linda Merimaa  2002  Lahden Uimaseura    42.40  1:28.73  2:15.22    3:01.14   
11  Julia Romo  2003  Lahden Uimaseura    44.07  1:31.84  2:19.35    3:06.37   
12  Julia Salminen  2002  Lahden Uimaseura    45.38  1:33.01  2:20.15    3:06.92   
13  Liisa Lassila  2003  Kouvolan Uimarit    44.33  1:33.38  2:24.90    3:16.43   
14  Senni Toikka  2003  Kouvolan Uimarit    47.61  1:39.15  2:31.62    3:20.51   
15  Matilda Lonka  2003  Kouvolan Uimarit    50.84  1:43.72  2:35.59    3:25.24   
16  Venla Pylvänäinen  2003  Lahden Uimaseura    49.43  1:43.09  2:35.50    3:25.56   
17  Inka Timperi  2002  Kouvolan Uimarit    49.75  1:41.51  2:34.72    3:25.75   
18  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    49.82  1:43.96  2:39.16    3:31.95   
19  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    48.10  1:41.02  2:36.99    3:32.16   
20  Lucy Kennedy  2003  Lahden Uimaseura    52.97  1:49.97  2:47.58    3:41.11   
Cinja Åvist  2003  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Elli Tiikkaja  2003  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Matilda Raikamaa  2003  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Kukkonen  2006  Kouvolan Uimarit            47.99   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            48.78   
Stefan Saltykov  2005  Lahden Uimaseura            49.17   
Leevi Kukkonen  2005  Kouvolan Uimarit            51.16   
Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura            52.87   
Denis Katunov  2006  Lahden Uimaseura            53.17   
Erkka Suni  2005  Kouvolan Uimarit            54.41   
Riku Huuhka  2005  Lahden Uimaseura            54.43   
Vilho Teno  2006  Lahden Uimaseura            56.39   
10  Viacheslav Semenov  2006  Lahden Uimaseura            1:00.04   
11  Miro Järvinen  2005  Kouvolan Uimarit            1:01.15   
12  Joonas Pulkkinen  2007  Lahden Uimaseura            1:04.10   
13  Artemii Liukkonen  2006  Lahden Uimaseura            1:08.93   
14  Lenni Uosukainen  2005  Lahden Uimaseura            1:09.81   
Maksim Karvanen  2005  Lahden Uimaseura            DNS   
Arto Pulkkinen  2005  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura            47.19   
Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura            47.22   
Julia Alestalo  2007  Lahden Uimaseura            54.29   
Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            56.56   
Rilla Backman  2006  Lahden Uimaseura            57.95   
Ebba Simberg  2007  Lahden Uimaseura            1:01.06   
Susanna Leino  2006  Kouvolan Uimarit            1:01.69   
Maija Koski  2007  Lahden Uimaseura            1:10.21   
Tiina Leino  2006  Kouvolan Uimarit            1:12.13   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Helminen  2001  Lahden Uimaseura    34.64        1:13.39   
Ossi Kleimola  2001  Kouvolan Uimarit    34.69        1:14.37   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura    36.13        1:16.17   
Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura    37.98        1:22.44   
Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura    39.44        1:23.74   
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura    40.60        1:24.13   
Lassi Haimi  2003  Kouvolan Uimarit    41.56        1:27.62   
Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit    42.22        1:29.92   
Aaro Hämäläinen  2002  Lahden Uimaseura    42.05        1:30.07   
10  Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura    42.43        1:31.39   
11  Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura    42.87        1:31.85   
12  Lauri Uosukainen  2002  Lahden Uimaseura    43.69        1:32.62   
13  Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    44.30        1:33.43   
14  Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    43.67        1:33.63   
15  Elmeri Helander  2002  Lahden Uimaseura    45.19        1:35.50   
16  Julius Airas  2003  Lahden Uimaseura    44.59        1:36.22   
17  Taavi Backman  2004  Lahden Uimaseura    46.90        1:38.76   
18  Manu Ursin  2002  Kouvolan Uimarit    46.40        1:39.57   
19  Jonne Isoranta  2003  Lahden Uimaseura    47.28        1:40.30   
20  Nikas Daniel Krjukov  2002  Lahden Uimaseura    48.45        1:42.19   
21  Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura    49.19        1:44.74   
22  Eetu Salo  2004  Kouvolan Uimarit    50.47        1:47.29   
23  Janne Korhonen  2003  Kouvolan Uimarit    51.95        1:50.26   
24  Perttu Järvinen  2003  Lahden Uimaseura    53.09        1:52.08   
Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura            DNS   
Manu Hännikäinen  2003  Lahden Uimaseura            DNS   
Petteri Haverinen  2001  Lahden Uimaseura            DNS   
Reko Ojalainen  2001  Kouvolan Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mathilda Kalenius  2002  Kouvolan Uimarit    38.85        1:23.33   
Julia Sairanen  2003  Lahden Uimaseura    40.14        1:26.06   
Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit    41.83        1:29.38   
Jemilia Haapakoski  2002  Lahden Uimaseura    42.86        1:29.71   
Emilia Hokkanen  2003  Lahden Uimaseura    43.56        1:30.49   
Liisa Lassila  2003  Kouvolan Uimarit    42.26        1:31.10   
Vilma Tuokko  2002  Lahden Uimaseura    42.48        1:31.13   
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura    43.12        1:31.80   
Helena Victoria Valdmees  2002  Lahden Uimaseura    42.26        1:31.95   
10  Sandra Kalenius  2003  Kouvolan Uimarit    44.21        1:35.43   
11  Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura    45.88        1:36.02   
12  Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura    47.23        1:37.78   
13  Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura    47.16        1:38.36   
14  Lotta Hermonen  2004  Kouvolan Uimarit    47.40        1:38.49   
15  Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura    47.48        1:38.95   
16  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    48.27        1:39.57   
17  Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura    48.19        1:40.06   
18  Linda Merimaa  2002  Lahden Uimaseura    48.33        1:40.73   
19  Julia Salminen  2002  Lahden Uimaseura    47.15        1:40.91   
20  Matilda Lonka  2003  Kouvolan Uimarit    48.94        1:41.85   
21  Julia Romo  2003  Lahden Uimaseura    49.56        1:43.36   
22  Cinja Åvist  2003  Hyvinkään Uimaseura    49.41        1:45.28   
23  Inka Raitio  2004  Kouvolan Uimarit    50.24        1:46.44   
24  Elli Tiikkaja  2003  Lahden Uimaseura    52.37        1:48.47   
25  Lucy Kennedy  2003  Lahden Uimaseura    51.30        1:49.81   
26  Senni Toikka  2003  Kouvolan Uimarit    52.15        1:50.68   
27  Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    51.51        1:51.44   
28  Venla Pylvänäinen  2003  Lahden Uimaseura    52.50        1:51.50   
29  Eevi-Maria Bogdanova  2005  Lahden Uimaseura    52.68        1:51.87   
30  Inka Timperi  2002  Kouvolan Uimarit    54.11        1:54.35   
31  Saana Hyvönen  2005  Lahden Uimaseura    54.26        1:54.52   
32  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    55.43        1:56.66   
33  Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura    56.89        1:57.88   
34  Janica Nieminen  2005  Hyvinkään Uimaseura    55.72        1:58.63   
35  Matilda Raikamaa  2003  Lahden Uimaseura    56.92        2:01.87   
36  Lilja Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit    57.36        2:02.52   
37  Kaisa Heikkilä  2005  Lahden Uimaseura    59.17        2:03.99   
38  Juulia Sakomaa  2005  Lahden Uimaseura    1:00.94        2:11.14   
39  Olivia Romo  2005  Lahden Uimaseura    1:07.92        2:23.51   
Ebba Vallenius  2005  Kouvolan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jonna Marjatta Laitinen  2005  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 joulukuu 2015 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  14:51