Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP Cup 1    Tulostuspäivämäärä  05 helmikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  22:24   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 helmikuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m vu T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Alestalo  2007    164  44.36  1:35.89  2:30.86    3:22.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ebba Simberg  2007    139  47.71  1:43.04  2:39.58    3:33.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 200m vu P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Kukkonen  2006    186  38.48  1:23.11  2:09.26    2:53.99   
  Kouvolan Uimarit  3:20.33                 
                     
Kasper Pulkkinen  2007    86  48.07  1:48.52  2:49.69    3:45.07   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vilho Teno  2006    81  49.28  1:50.34  2:51.55    3:48.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Pulkkinen  2007    76  48.74  1:50.38  2:53.41    3:53.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 400m vu T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    273  1:25.16  2:58.67  4:32.31    6:01.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tinka Tamminen  2006    259  1:26.50  3:01.13  4:37.92    6:07.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rilla Backman  2006    141  1:42.55  3:39.78  5:38.08    7:29.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Susanna Leino  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tiina Leino  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 400m vu P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Stefan Saltykov  2005    230  1:26.02  2:55.27  4:25.04    5:46.15   
  Lahden Uimaseura  6:20.30                 
                     
Topias Tynjä  2005    229  1:24.71  2:53.76  4:23.81    5:46.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Kukkonen  2005    207  1:25.75  2:56.39  4:27.92    5:58.27   
  Kouvolan Uimarit  6:38.24                 
                     
Maksim Karvanen  2005    162  1:27.20  3:06.24  4:48.78    6:28.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Arto Pulkkinen  2005    86  1:49.83  3:53.88  5:58.42    8:00.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miro Järvinen  2005    81  1:52.29  4:01.18  6:10.64    8:08.76   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lenni Uosukainen  2005    63  1:58.45  4:16.64  6:34.11    8:52.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 800m vu T11, 12, 13, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Juulia Sakomaa  2005    159  1:37.37  3:29.08  5:24.82  7:18.46  14:44.25   
  Lahden Uimaseura        9:11.74  11:04.67  12:57.09       
                     
Saana Hyvönen  2005    144  1:48.89  3:42.93  5:41.16  7:36.16  15:13.39   
  Lahden Uimaseura        9:33.68  11:28.92  13:26.25       
                     
Kaisa Heikkilä  2005    142  1:45.81  3:39.61  5:38.75  7:35.42  15:17.12   
  Lahden Uimaseura        9:35.91  11:28.84  13:27.04       
                     
 
Laji 5, 800m vu T11, 12, 13, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Sohvi Kallinen  2004    446  1:13.62  2:32.65  3:53.13  5:13.94  10:27.35   
  Lahden Uimaseura        6:34.88  7:56.11  9:14.52       
                     
Jenna Pulkkinen  2004    428  1:14.87  2:36.09  3:57.53  5:18.54  10:36.04   
  Kouvolan Uimarit        7:19.61  8:40.98  9:58.84       
                     
Milja Mäkinen  2004    390  1:15.96  2:35.94  3:59.04  5:22.17  10:55.81   
  Kouvolan Uimarit        6:46.37  8:10.78  9:33.81       
                     
Lotta Hermonen  2004    365  1:23.11  2:49.48  4:16.27  5:40.76  11:10.53   
  Kouvolan Uimarit        7:05.57  8:29.39  9:51.92       
                     
Nea Mustonen  2004    344  1:21.05  2:50.04  4:18.21  5:46.75  11:23.61   
  Lahden Uimaseura        7:12.61  8:39.13  10:03.82       
                     
Venla Lindström  2004    299  1:22.87  2:50.29  4:19.87  5:51.96  11:56.14   
  Lahden Uimaseura        7:24.31  8:57.49  10:29.63       
                     
Milla Hännikäinen  2004    272  1:26.36  3:01.95  4:36.63  6:11.05  12:19.29   
  Lahden Uimaseura        7:45.20  9:17.76  10:51.43       
                     
Inka Raitio  2004    206  1:30.42  3:11.50  4:54.71  6:38.58  13:30.45   
  Kouvolan Uimarit        8:20.41  10:05.80  11:49.27       
                     
Lilja Pulkkinen  2004    180  1:35.94  3:21.93  5:08.77  6:57.36  14:08.45   
  Kouvolan Uimarit        8:44.85  10:32.94  12:22.67       
                     
10  Noora Koukkari  2004    177  1:37.46  3:24.55  5:13.58  7:01.22  14:12.82   
  Kouvolan Uimarit        8:49.71  10:37.47  12:27.17       
                     
 
Laji 5, 800m vu T11, 12, 13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Minttu Paalanen  2003    406  1:18.15  2:40.33  4:02.48  5:24.65  10:47.11   
  Lahden Uimaseura  12:11.48      6:45.26  8:07.94  9:29.46       
                     
Julia Sairanen  2003    363  1:20.39  2:48.70  4:12.65  5:38.71  11:11.95   
  Lahden Uimaseura  13:10.94      7:03.74  8:27.17  9:53.18       
                     
Liisa Lassila  2003    298  1:23.79  2:51.42  4:21.82  5:52.59  11:56.98   
  Kouvolan Uimarit        7:24.91  8:57.61  10:29.96       
                     
Janna Salminen  2003    274  1:27.62  3:02.99  4:39.52  6:16.45  12:17.61   
  Lahden Uimaseura  13:59.45      7:49.46  9:22.46  10:52.87       
                     
Matilda Lonka  2003    262  1:27.15  3:00.31  4:35.94  6:11.14  12:28.25   
  Kouvolan Uimarit        7:46.44  9:22.03  10:57.28       
                     
Annika Heikkilä  2003    232  1:28.86  3:06.32  4:44.12  6:23.61  12:59.68   
  Lahden Uimaseura        8:03.74  9:43.96  11:24.33       
                     
Lucy Kennedy  2003    230  1:29.06  3:08.39  4:47.74  6:28.50  13:01.50   
  Lahden Uimaseura        8:09.48  9:49.94  11:29.76       
                     
Senni Toikka  2003    227  1:28.54  3:05.69  4:42.51  6:24.97  13:04.80   
  Kouvolan Uimarit        8:05.55  9:47.21  11:28.51       
                     
Venla Pylvänäinen  2003    197  1:30.58  3:13.53  5:00.02  6:45.97  13:42.71   
  Lahden Uimaseura        8:34.79  10:18.85  12:04.85       
                     
Emilia Hokkanen  2003              DNF   
  Lahden Uimaseura  12:47.81                 
                     
 
Laji 6, 800m vu P12, 13, 14, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Santeri Pulkkinen  2004    326  1:18.69  2:42.39  4:06.39  5:29.44  10:44.00   
  Lahden Uimaseura        6:52.28  8:11.76  9:29.94       
                     
Taavi Backman  2004    301  1:17.27  2:42.26  4:07.47  5:31.62  11:01.11   
  Lahden Uimaseura        6:55.30  8:17.34  9:39.85       
                     
Eetu Salo  2004    259  1:22.62  2:51.04  4:20.18  5:51.15  11:35.20   
  Kouvolan Uimarit        7:19.91  8:45.84  10:11.67       
                     
 
Laji 6, 800m vu P12, 13, 14, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Risto Martikainen  2003    355  1:10.64  2:27.78  3:46.58  5:06.57  10:25.66   
  Kouvolan Uimarit  12:09.68      6:26.78  7:46.58  9:06.08       
                     
Julius Airas  2003    268  1:22.22  2:50.10  4:17.93  5:45.85  11:27.69   
  Lahden Uimaseura        7:15.66  8:42.08  10:07.06       
                     
Perttu Järvinen  2003    266  1:23.89  2:54.32  4:22.71  5:52.76  11:29.19   
  Lahden Uimaseura        7:20.77  8:46.58  10:11.47       
                     
Jonne Isoranta  2003    265  1:22.07  2:50.08  4:18.08  5:47.99  11:30.22   
  Lahden Uimaseura        7:14.68  8:41.90  10:08.20       
                     
Janne Korhonen  2003    186  1:26.30  3:02.28  4:41.24  6:20.53  12:55.90   
  Kouvolan Uimarit        8:01.66  9:43.02  11:22.22       
                     
 
Laji 6, 800m vu P12, 13, 14, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Antti Leppänen  2002    466  1:07.29  2:21.48  3:35.93  4:49.07  9:31.72   
  Lahden Uimaseura  10:36.37      6:01.94  7:14.90  8:25.31       
                     
Roope Tsutsunen  2002    359  1:10.30  2:27.84  3:46.47  5:06.73  10:23.84   
  Lahden Uimaseura  11:24.88      6:27.49  7:48.39  9:08.97       
                     
Otto Hoffren  2002    347  1:12.19  2:31.13  3:50.26  5:09.92  10:30.48   
  Lahden Uimaseura  11:35.72      6:32.29  7:53.90  9:15.29       
                     
Manu Ursin  2002    346  1:13.90  2:32.16  3:51.76  5:12.03  10:31.61   
  Kouvolan Uimarit        6:32.94  7:53.90  9:13.45       
                     
Aaro Hämäläinen  2002    311  1:17.10  2:38.32  4:01.00  5:24.24  10:54.17   
  Lahden Uimaseura  11:26.66                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    294  1:16.93  2:40.56  4:05.27  5:30.94  11:06.40   
  Lahden Uimaseura  11:45.05      6:54.63  8:20.41  9:45.04       
                     
Elmeri Helander  2002    287  1:17.81  2:41.81  4:07.67  5:30.55  11:11.96   
  Lahden Uimaseura  12:38.61      6:57.40  8:24.38  9:52.17       
                     
Valle Joenranta  2002    268  1:21.42  2:49.56  4:20.19  5:48.97  11:27.45   
  Lahden Uimaseura  13:07.94                 
                     
Eetu Koskinen  2002    261  1:20.66  2:50.53  4:18.46  5:47.10  11:33.28   
  Lahden Uimaseura  12:30.33      7:13.58  8:41.82  10:08.13       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  05 helmikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  22:24