Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP cup 3    Tulostuspäivämäärä  08 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:51   
  Järjestäjä  Lahden uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ebba Simberg  2007    157          53.28   
  Lahden Uimaseura  58.16                 
Julia Alestalo  2007    155          53.58   
  Lahden Uimaseura  54.29                 
Siiri Haverinen  2007    79          1:06.86   
  Lahden Uimaseura  55.37                 
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Kukkonen  2006    147          47.76   
  Kouvolan Uimarit  47.99                 
Denis Katunov  2006    127          50.20   
  Lahden Uimaseura  49.38                 
Viacheslav Semenov  2006    92          55.89   
  Lahden Uimaseura  1:00.47                 
Julius Lekander  2006    86          57.13   
  Kouvolan Uimarit  55.18                 
Vilho Teno  2006    76          59.38   
  Lahden Uimaseura  56.39                 
Vasily Kabanov  2006    76          59.47   
  Lahden Uimaseura  1:03.68                 
Joonas Pulkkinen  2007    74          59.97   
  Lahden Uimaseura  58.87                 
Artemii Liukkonen  2006    53          1:06.86   
  Lahden Uimaseura  1:07.51                 
Kasper Pulkkinen  2007              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    253  48.30        1:38.53   
  Lahden Uimaseura  1:50.48                 
                     
Tinka Tamminen  2006    252  46.97        1:38.70   
  Lahden Uimaseura  1:52.09                 
                     
Rilla Backman  2006    116  59.87        2:07.83   
  Lahden Uimaseura  2:14.96                 
                     
Susanna Leino  2006    115          2:08.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tiina Leino  2006    93  1:05.30        2:17.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saana Hyvönen  2005    181  52.79        1:50.13   
  Lahden Uimaseura  1:53.61                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    176  52.00        1:51.23   
  Lahden Uimaseura  1:51.24                 
                     
Milla Kähkönen  2005    163  54.48        1:53.93   
  Lahden Uimaseura  1:57.88                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    151  55.80        1:57.08   
  Lahden Uimaseura  2:00.98                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    133  58.52        2:02.07   
  Lahden Uimaseura  2:11.14                 
                     
Iida Peltola  2005    132  57.98        2:02.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Olivia Romo  2005    83  1:07.51        2:22.63   
  Lahden Uimaseura  2:23.51                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Leevi Kukkonen  2005    176  46.08        1:39.10   
  Kouvolan Uimarit  1:40.39                 
                     
Stefan Saltykov  2005    140  51.70        1:46.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Topias Tynjä  2005    121  52.68        1:52.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Huuhka  2005    120  53.11        1:52.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Arto Pulkkinen  2005    113  54.31        1:55.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miro Järvinen  2005    78  1:00.65        2:10.02   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lenni Uosukainen  2005    49  1:10.13        2:31.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erkka Suni  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  2:07.44                 
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Pulkkinen  2004    317  39.52        1:21.48   
  Lahden Uimaseura  1:21.44                 
                     
Eetu Salo  2004    168  46.92        1:40.72   
  Kouvolan Uimarit  1:47.29                 
                     
Simo Virtanen  2004    63  1:03.78        2:19.29   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jeremias Arveli  2004    53  1:07.65        2:27.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:35.97                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    403  40.23  1:26.51  2:14.11    3:02.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sohvi Kallinen  2004    386  42.88  1:31.06  2:19.09    3:04.78   
  Lahden Uimaseura  3:13.39                 
                     
Venla Lindström  2004    245  48.81  1:44.30  2:40.47    3:35.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    212  52.74  1:51.40  2:49.53    3:45.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Koukkari  2004    207  49.41  1:45.73  2:43.38    3:47.17   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Lekander  2004    171  48.44  1:45.53  2:43.90    4:02.37   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Raitio  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Liisa Lassila  2003    371  41.34  1:28.70  2:18.27    3:07.27   
  Kouvolan Uimarit  3:26.37                 
                     
Julia Sairanen  2003    342  43.45  1:32.50  2:21.75    3:12.35   
  Lahden Uimaseura  3:10.52                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    332  44.66  1:34.39  2:24.73    3:14.33   
  Lahden Uimaseura  3:13.45                 
                     
Janna Salminen  2003    296  45.85  1:38.18  2:30.91    3:21.86   
  Lahden Uimaseura  3:32.96                 
                     
Minttu Paalanen  2003    294  46.83  1:38.06  2:30.35    3:22.18   
  Lahden Uimaseura  3:29.65                 
                     
Annika Heikkilä  2003    293  47.47  1:39.53  2:31.18    3:22.44   
  Lahden Uimaseura  3:48.54                 
                     
Matilda Lonka  2003    265  47.77  1:42.11  2:36.52    3:29.31   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julia Romo  2003    236  48.61  1:44.50  2:41.23    3:37.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aida Silvennoinen  2003    233          3:38.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Senni Toikka  2003    225  50.88  1:47.90  2:45.05    3:41.05   
  Kouvolan Uimarit  3:53.03                 
                     
11  Venla Pylvänäinen  2003    187  50.20  1:48.32  2:50.34    3:55.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Matilda Raikamaa  2003    144  58.87  2:04.01  3:11.39    4:16.57   
  Lahden Uimaseura  4:32.97                 
                     
Lucy Kennedy  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Palvanen  2003    296  41.44  1:27.78  2:14.52    3:00.70   
  Lahden Uimaseura  3:19.69                 
                     
Risto Martikainen  2003    287  42.07  1:29.39  2:16.12    3:02.59   
  Kouvolan Uimarit  3:23.79                 
                     
Julius Airas  2003    245  43.75  1:32.44  2:22.76    3:12.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003    208  46.00  1:38.94  2:32.40    3:23.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Perttu Järvinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Leppänen  2002    330  39.39  1:23.85  2:09.49    2:54.31   
  Lahden Uimaseura  2:43.74                 
                     
Eetu Koskinen  2002    308  42.00  1:28.56  2:14.38    2:58.29   
  Lahden Uimaseura  3:04.49                 
                     
Otto Hoffren  2002    282  41.59  1:29.46  2:16.51    3:03.58   
  Lahden Uimaseura  3:09.11                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    274  41.97  1:29.83  2:18.36    3:05.37   
  Lahden Uimaseura  3:27.61                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    258  42.49  1:31.30  2:20.93    3:09.03   
  Lahden Uimaseura  3:27.46                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    258  42.19  1:30.51  2:19.86    3:09.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    243  44.04  1:33.82  2:24.07    3:13.00   
  Kouvolan Uimarit  3:29.48                 
                     
Valle Joenranta  2002    203  46.55  1:38.65  2:32.18    3:24.95   
  Lahden Uimaseura  3:44.98                 
                     
Manu Ursin  2002    196  45.90  1:39.02  2:32.90    3:27.31   
  Kouvolan Uimarit  3:58.43                 
                     
10  Nikas Daniel Krjukov  2002    188  48.77  1:42.87  2:36.81    3:30.17   
  Lahden Uimaseura  3:50.65                 
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Alestalo  2007    162  50.19        1:43.94   
  Lahden Uimaseura  1:44.26                 
                     
Ebba Simberg  2007    138  51.47        1:49.72   
  Lahden Uimaseura  1:50.28                 
                     
Siiri Haverinen  2007    93  59.78        2:04.80   
  Lahden Uimaseura  2:06.45                 
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    242  43.93        1:30.97   
  Lahden Uimaseura  1:37.68                 
                     
Tinka Tamminen  2006    230  44.90        1:32.41   
  Lahden Uimaseura  1:43.68                 
                     
Rilla Backman  2006    133  54.75        1:50.82   
  Lahden Uimaseura  1:54.01                 
                     
Susanna Leino  2006    110  58.16        1:57.99   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tiina Leino  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Kähkönen  2005    199  43.76        1:37.03   
  Lahden Uimaseura  1:39.05                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    193  46.00        1:38.04   
  Lahden Uimaseura  1:47.90                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    174  47.36        1:41.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Hyvönen  2005    171  49.01        1:42.09   
  Lahden Uimaseura  2:01.70                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    153  51.46        1:45.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iida Peltola  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    419  34.25        1:15.72   
  Kouvolan Uimarit  1:17.39                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    362  37.38        1:19.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004    280  41.13        1:26.66   
  Lahden Uimaseura  1:30.00                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    219  45.02        1:33.96   
  Lahden Uimaseura  1:34.26                 
                     
Noora Koukkari  2004    207  45.14        1:35.71   
  Kouvolan Uimarit  1:42.70                 
                     
Annika Lekander  2004    155  49.28        1:45.36   
  Kouvolan Uimarit  1:40.80                 
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Minttu Paalanen  2003    351  36.54        1:20.32   
  Lahden Uimaseura  1:20.50                 
                     
Veera Skinnari  2003    349  36.51        1:20.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Liisa Lassila  2003    339  38.74        1:21.25   
  Kouvolan Uimarit  1:30.05                 
                     
Janna Salminen  2003    295  40.01        1:25.14   
  Lahden Uimaseura  1:28.23                 
                     
Annika Heikkilä  2003    275  40.93        1:27.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Romo  2003    251  39.75        1:29.81   
  Lahden Uimaseura  1:31.14                 
                     
Matilda Lonka  2003    250  42.89        1:29.89   
  Kouvolan Uimarit  1:32.18                 
                     
Lucy Kennedy  2003    244  42.57        1:30.67   
  Lahden Uimaseura  1:37.95                 
                     
Venla Pylvänäinen  2003    228  42.63        1:32.77   
  Lahden Uimaseura  1:42.13                 
                     
10  Aida Silvennoinen  2003    223  43.95        1:33.46   
  Lahden Uimaseura  1:45.26                 
                     
11  Matilda Raikamaa  2003    131  55.20        1:51.43   
  Lahden Uimaseura  1:58.01                 
                     
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:39.79                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julius Lekander  2006    91  52.81        1:52.51   
  Kouvolan Uimarit  2:04.07                 
                     
Joonas Pulkkinen  2007    87  55.44        1:54.26   
  Lahden Uimaseura  1:51.73                 
                     
Kasper Pulkkinen  2007    82  56.72        1:56.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vilho Teno  2006    78  59.54        1:58.32   
  Lahden Uimaseura  1:58.44                 
                     
Vasily Kabanov  2006    70  54.77        2:02.68   
  Lahden Uimaseura  2:03.62                 
                     
Artemii Liukkonen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Konsta Kukkonen  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:32.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Viacheslav Semenov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:59.08                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Leevi Kukkonen  2005    187  41.75        1:28.55   
  Kouvolan Uimarit  1:37.54                 
                     
Topias Tynjä  2005    174  41.03        1:30.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005    159  43.84        1:33.51   
  Lahden Uimaseura  1:34.29                 
                     
Riku Huuhka  2005    139  46.04        1:37.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erkka Suni  2005    116  49.98        1:43.69   
  Kouvolan Uimarit  1:51.94                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    111  50.34        1:45.23   
  Lahden Uimaseura  2:11.80                 
                     
Lenni Uosukainen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Miro Järvinen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Pulkkinen  2004    310  36.48        1:14.79   
  Lahden Uimaseura  1:16.53                 
                     
Eetu Salo  2004    201  41.17        1:26.38   
  Kouvolan Uimarit  1:32.42                 
                     
Aapo Koskinen  2004    194  42.40        1:27.43   
  Lahden Uimaseura  1:25.75                 
                     
Jeremias Arveli  2004    58  59.65        2:10.37   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Risto Martikainen  2003    309  34.34        1:14.93   
  Kouvolan Uimarit  1:16.32                 
                     
Eetu Palvanen  2003    300  35.76        1:15.66   
  Lahden Uimaseura  1:19.77                 
                     
Julius Airas  2003    254  38.68        1:19.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003    217  39.70        1:24.27   
  Lahden Uimaseura  1:32.82                 
                     
Perttu Järvinen  2003    178  42.43        1:30.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Leppänen  2002    447  31.35        1:06.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    316  34.05        1:14.34   
  Lahden Uimaseura  1:15.38                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    286  35.95        1:16.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    271  35.42        1:18.20   
  Kouvolan Uimarit  1:23.14                 
                     
Valle Joenranta  2002    262  36.40        1:19.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    260  37.78        1:19.30   
  Lahden Uimaseura  1:22.68                 
                     
Eetu Koskinen  2002    259  37.74        1:19.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    254  37.87        1:19.89   
  Kouvolan Uimarit  1:25.30                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    232  39.38        1:22.41   
  Lahden Uimaseura  1:30.17                 
                     
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:19.42                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  08 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:51