Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP cup 4    Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  16:59   
  Järjestäjä  Lahden uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 toukokuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Alestalo  2007    162  50.50        1:43.85   
  Lahden Uimaseura  1:43.94                 
                     
Siiri Haverinen  2007    108  58.69        1:59.00   
  Lahden Uimaseura  1:59.41                 
                     
Ebba Simberg  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:46.23                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Maija Koski  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:11.29                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Kukkonen  2006    175  42.15        1:30.55   
  Kouvolan Uimarit  1:32.86                 
                     
Julius Lekander  2006    102  50.60        1:48.19   
  Kouvolan Uimarit  1:52.48                 
                     
Joonas Pulkkinen  2007    86  53.81        1:54.66   
  Lahden Uimaseura  1:51.73                 
                     
Artemii Liukkonen  2006    67  59.06        2:04.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Oskar Kotselainen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Vasily Kabanov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:02.68                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vilho Teno  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:51.98                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    263  42.20  1:32.85  2:27.72    3:10.11   
  Lahden Uimaseura  3:11.79                 
                     
Tinka Tamminen  2006    247  46.21  1:38.63  2:31.29    3:13.99   
  Lahden Uimaseura  3:17.95                 
                     
Rilla Backman  2006    162  54.91  1:52.38  2:56.00    3:43.12   
  Lahden Uimaseura  3:52.30                 
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Kähkönen  2005    219  45.54  1:36.29  2:37.02    3:21.88   
  Lahden Uimaseura  3:14.55                 
                     
Saana Hyvönen  2005    184  51.47  1:46.60  2:47.20    3:33.93   
  Lahden Uimaseura  3:53.01                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    172  48.28  1:46.54  2:52.92    3:38.95   
  Lahden Uimaseura  3:34.46                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    162  50.95  1:49.34  2:55.51    3:43.50   
  Lahden Uimaseura  3:54.43                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:16.78                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Stefan Saltykov  2005    171  45.03  1:34.47  2:34.52    3:17.51   
  Lahden Uimaseura  3:25.00                 
                     
Riku Huuhka  2005    121  51.92  1:49.20  2:52.90    3:41.38   
  Lahden Uimaseura  3:35.22                 
                     
Erkka Suni  2005    118  50.81  1:46.68  2:50.89    3:43.11   
  Kouvolan Uimarit  3:44.09                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    108  56.14  1:55.40  3:00.09    3:49.79   
  Lahden Uimaseura  3:51.81                 
                     
Leevi Kukkonen  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit  3:07.02                 
                     
Lenni Uosukainen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  4:28.11                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Miko Virtanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  4:07.98                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Miro Järvinen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  4:35.05                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Topias Tynjä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:05.01                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Pulkkinen  2004    330  35.45  1:17.91  2:01.34    2:38.62   
  Lahden Uimaseura  2:36.73                 
                     
Taavi Backman  2004    245  40.59  1:25.02  2:16.94    2:55.04   
  Lahden Uimaseura  3:02.78                 
                     
Eetu Salo  2004    221  41.28  1:27.99  2:23.71    3:01.32   
  Kouvolan Uimarit  3:01.53                 
                     
Aapo Koskinen  2004    219  46.66  1:32.11  2:23.08    3:01.62   
  Lahden Uimaseura  2:59.63                 
                     
 
Laji 5, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    422  1:19.16  2:50.51  4:27.88    5:46.36   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sohvi Kallinen  2004    367  1:32.31  3:03.67  4:44.52    6:02.80   
  Lahden Uimaseura  5:57.83                 
                     
Nea Mustonen  2004    363  1:32.06  3:04.33  4:44.27    6:03.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Hermonen  2004    350  1:37.13  3:04.06  4:49.84    6:08.57   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milja Mäkinen  2004    330  1:30.49  3:07.52  4:53.31    6:15.84   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004    288  1:34.95  3:13.70  5:11.04    6:33.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    246  1:42.37  3:30.14  5:26.43    6:54.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Koukkari  2004    211  1:51.00  3:38.18  5:39.90    7:16.36   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Lekander  2004    187  1:55.12  4:52.95  6:43.22    7:33.70   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 5, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Minttu Paalanen  2003    446  1:16.95  2:43.62  4:21.75    5:39.90   
  Lahden Uimaseura  5:34.53                 
                     
Julia Sairanen  2003    388  1:29.84  3:00.16  4:39.73    5:56.28   
  Lahden Uimaseura  6:12.86                 
                     
Janna Salminen  2003    292  1:30.19  3:10.11  5:04.90    6:31.30   
  Lahden Uimaseura  6:23.78                 
                     
Matilda Lonka  2003    290  1:40.62  3:18.82  5:04.58    6:32.31   
  Kouvolan Uimarit  6:26.87                 
                     
Julia Romo  2003    283  1:31.61  3:11.55  5:02.88    6:35.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Liisa Lassila  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Heikkilä  2003              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Risto Martikainen  2003    344  1:24.30  2:45.85  4:21.85    5:35.92   
  Kouvolan Uimarit  5:42.68                 
                     
Eetu Palvanen  2003    339  1:17.99  2:44.87  4:20.69    5:37.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julius Airas  2003    271  1:28.44  3:01.21  4:46.92    6:03.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003    238  1:35.67  3:08.65  4:57.12    6:19.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Perttu Järvinen  2003    225  1:35.86  3:10.58  5:07.23    6:26.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    216  1:28.97  3:13.56  5:04.29    6:32.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janne Korhonen  2003    216  1:39.16  3:20.31  5:08.54    6:32.48   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Leppänen  2002    428  1:14.46  2:32.44  3:58.62    5:12.42   
  Lahden Uimaseura  5:12.10                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    346  1:18.14  2:42.51  4:19.33    5:35.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    307  1:16.48  2:52.80  4:32.23    5:49.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    275  1:22.51  2:55.07  4:37.10    6:01.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    269  1:26.82  2:59.95  4:49.26    6:04.62   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Koskinen  2002    265  1:36.50  3:08.85  4:46.01    6:06.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    259  1:34.31  3:06.56  4:48.04    6:09.17   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    255  1:27.85  3:04.13  4:51.09    6:11.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  5:57.35                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Siiri Haverinen  2007    171          51.80   
  Lahden Uimaseura  53.19                 
Julia Alestalo  2007    163          52.62   
  Lahden Uimaseura  53.58                 
Ebba Simberg  2007    144          54.92   
  Lahden Uimaseura  53.28                 
Maija Koski  2007    97          1:02.57   
  Lahden Uimaseura  1:01.28                 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Kukkonen  2006    147          47.74   
  Kouvolan Uimarit  46.48                 
Vilho Teno  2006    88          56.67   
  Lahden Uimaseura  55.79                 
Joonas Pulkkinen  2007    78          59.06   
  Lahden Uimaseura  58.87                 
Vasily Kabanov  2006    77          59.12   
  Lahden Uimaseura  59.47                 
Artemii Liukkonen  2006    67          1:01.90   
  Lahden Uimaseura  1:01.22                 
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  55.18                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Oskar Kotselainen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  58.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tinka Tamminen  2006    261  47.15        1:37.55   
  Lahden Uimaseura  1:38.70                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    238  48.37        1:40.53   
  Lahden Uimaseura  1:38.53                 
                     
Rilla Backman  2006    137  57.52        2:00.92   
  Lahden Uimaseura  2:07.83                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saana Hyvönen  2005    184  51.48        1:49.62   
  Lahden Uimaseura  1:47.32                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    172  53.71        1:52.10   
  Lahden Uimaseura  1:50.44                 
                     
Milla Kähkönen  2005    157  53.44        1:55.55   
  Lahden Uimaseura  1:53.93                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    143  56.05        1:59.24   
  Lahden Uimaseura  1:57.08                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    138  57.03        2:00.39   
  Lahden Uimaseura  2:02.07                 
                     
Olivia Romo  2005    94  1:04.20        2:16.67   
  Lahden Uimaseura  2:22.63                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Stefan Saltykov  2005    138  50.82        1:47.49   
  Lahden Uimaseura  1:46.86                 
                     
Topias Tynjä  2005    135  52.33        1:48.38   
  Lahden Uimaseura  1:52.19                 
                     
Riku Huuhka  2005    115  53.14        1:54.07   
  Lahden Uimaseura  1:52.49                 
                     
Erkka Suni  2005    112  54.54        1:55.31   
  Kouvolan Uimarit  2:14.09                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    97  56.41        2:00.64   
  Lahden Uimaseura  1:55.01                 
                     
Miko Virtanen  2005    81  1:00.85        2:08.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miro Järvinen  2005    80  59.81        2:08.54   
  Kouvolan Uimarit  2:10.02                 
                     
Leevi Kukkonen  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:39.10                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Pulkkinen  2004    333  38.31        1:20.17   
  Lahden Uimaseura  1:20.68                 
                     
Aapo Koskinen  2004    205  45.68        1:34.29   
  Lahden Uimaseura  1:33.43                 
                     
Taavi Backman  2004    197  45.41        1:35.44   
  Lahden Uimaseura  1:36.29                 
                     
Eetu Salo  2004    171  47.73        1:40.05   
  Kouvolan Uimarit  1:40.72                 
                     
Simo Virtanen  2004    73  1:02.14        2:12.56   
  Kouvolan Uimarit  2:19.29                 
                     
Jeremias Arveli  2004    60  1:04.62        2:21.79   
  Kouvolan Uimarit  2:27.46                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    380  40.05        1:26.09   
  Kouvolan Uimarit  1:24.20                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    317  42.72        1:31.40   
  Lahden Uimaseura  1:28.06                 
                     
Nea Mustonen  2004    316  43.69        1:31.49   
  Lahden Uimaseura  1:33.11                 
                     
Milja Mäkinen  2004    281  45.11        1:35.14   
  Kouvolan Uimarit  1:35.44                 
                     
Lotta Hermonen  2004    277  45.98        1:35.55   
  Kouvolan Uimarit  1:38.22                 
                     
Venla Lindström  2004    248  47.99        1:39.22   
  Lahden Uimaseura  1:38.95                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    210  49.94        1:44.89   
  Lahden Uimaseura  1:44.29                 
                     
Noora Koukkari  2004    185  51.80        1:49.42   
  Kouvolan Uimarit  1:44.57                 
                     
Annika Lekander  2004    175  51.28        1:51.36   
  Kouvolan Uimarit  1:45.53                 
                     
10  Lilja Pulkkinen  2004    160  54.13        1:54.64   
  Kouvolan Uimarit  1:57.28                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Sairanen  2003    385  40.90        1:25.65   
  Lahden Uimaseura  1:25.84                 
                     
Minttu Paalanen  2003    296  45.07        1:33.57   
  Lahden Uimaseura  1:37.78                 
                     
Annika Heikkilä  2003    263  45.92        1:37.30   
  Lahden Uimaseura  1:33.53                 
                     
Janna Salminen  2003    258  56.35        1:37.85   
  Lahden Uimaseura  1:37.85                 
                     
Matilda Lonka  2003    247  47.63        1:39.27   
  Kouvolan Uimarit  1:39.53                 
                     
Julia Romo  2003    244  47.86        1:39.68   
  Lahden Uimaseura  1:40.17                 
                     
Senni Toikka  2003    236  47.21        1:40.77   
  Kouvolan Uimarit  1:45.89                 
                     
Matilda Raikamaa  2003    154  55.04        1:56.20   
  Lahden Uimaseura  2:00.73                 
                     
Liisa Lassila  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:26.34                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Palvanen  2003    271  40.60        1:25.91   
  Lahden Uimaseura  1:26.75                 
                     
Risto Martikainen  2003    262  40.82        1:26.81   
  Kouvolan Uimarit  1:29.01                 
                     
Jonne Isoranta  2003    199  45.08        1:35.19   
  Lahden Uimaseura  1:33.75                 
                     
Julius Airas  2003    198  44.47        1:35.33   
  Lahden Uimaseura  1:32.44                 
                     
Manu Hännikäinen  2003    183  42.91        1:37.80   
  Lahden Uimaseura  1:30.86                 
                     
Janne Korhonen  2003    183  46.86        1:37.89   
  Kouvolan Uimarit  1:40.46                 
                     
Perttu Järvinen  2003    159  50.10        1:42.58   
  Lahden Uimaseura  1:48.89                 
                     
Nikolai Nikitin  2003    78  59.42        2:09.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Leppänen  2002    411  35.93        1:14.74   
  Lahden Uimaseura  1:11.04                 
                     
Eetu Koskinen  2002    355  36.63        1:18.52   
  Lahden Uimaseura  1:20.52                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    297  39.19        1:23.33   
  Lahden Uimaseura  1:27.68                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    254  41.76        1:27.79   
  Lahden Uimaseura  1:29.83                 
                     
Otto Hoffren  2002    252  41.26        1:28.01   
  Lahden Uimaseura  1:23.74                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    246  41.66        1:28.74   
  Lahden Uimaseura  1:25.77                 
                     
Joonatan Lekander  2002    241  41.85        1:29.24   
  Kouvolan Uimarit  1:33.82                 
                     
Manu Ursin  2002    193  44.87        1:36.15   
  Kouvolan Uimarit  1:38.48                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    167  47.56        1:40.92   
  Lahden Uimaseura  1:42.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  22 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  16:59