Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Gp Cup 5    Tulostuspäivämäärä  02 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  19:39   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 syyskuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Siiri Haverinen  2007    113  49.29        1:45.40   
  Lahden Uimaseura  2:01.03                 
                     
Maija Koski  2007    110  51.29        1:46.22   
  Lahden Uimaseura  1:54.37                 
                     
Liisi Lehtiö  2008    73  55.36        2:01.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Koskinen  2008    43  1:07.12        2:25.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ebba Simberg  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:38.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Olivia Porter  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
                     
Saaga Pitkänen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Kukkonen  2006    190  35.79        1:18.13   
  Kouvolan Uimarit  1:19.03                 
                     
Julius Lekander  2006    106  43.93        1:34.70   
  Kouvolan Uimarit  1:37.10                 
                     
Kasper Pulkkinen  2007    104  42.78        1:35.29   
  Kouvolan Uimarit  1:44.16                 
                     
Joonas Pulkkinen  2007    104  42.84        1:35.44   
  Lahden Uimaseura  1:44.73                 
                     
Viacheslav Semenov  2006    93  42.69        1:39.13   
  Lahden Uimaseura  1:35.88                 
                     
Vilho Teno  2006    90  45.81        1:40.08   
  Lahden Uimaseura  1:47.26                 
                     
Denis Katunov  2006    81  46.49        1:43.49   
  Lahden Uimaseura  1:47.99                 
                     
Aleksi Salo  2008    47  55.18        2:04.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Immonen  2007    38  1:01.78        2:13.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sami Flygtman  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vasily Kabanov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:54.52                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    297  38.22  1:21.20  2:06.32    2:46.00   
  Lahden Uimaseura  2:58.67                 
                     
Tinka Tamminen  2006    269  38.76  1:22.95  2:08.80    2:51.59   
  Lahden Uimaseura  2:58.57                 
                     
Rilla Backman  2006    172  44.05  1:35.10  2:29.95    3:19.08   
  Lahden Uimaseura  3:39.78                 
                     
Susanna Leino  2006    145  46.35  1:40.98  2:37.41    3:30.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tiina Leino  2006    107  50.45  1:50.03  2:52.47    3:53.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topias Tynjä  2005    232  33.88  1:15.77  1:59.60    2:41.61   
  Lahden Uimaseura  2:46.88                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    225  34.67  1:16.11  2:00.03    2:43.36   
  Kouvolan Uimarit  2:50.16                 
                     
Stefan Saltykov  2005    215  35.64  1:18.40  1:58.67    2:45.70   
  Lahden Uimaseura  2:51.10                 
                     
Maksim Karvanen  2005    148  36.92  1:25.46  2:17.49    3:07.55   
  Lahden Uimaseura  3:06.24                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    118  41.68  1:33.97  2:29.48    3:22.57   
  Lahden Uimaseura  3:53.88                 
                     
Miko Virtanen  2005    101  42.93  1:38.55  2:36.65    3:32.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lenni Uosukainen  2005    86  48.85  1:46.35  2:45.90    3:45.01   
  Lahden Uimaseura  4:16.64                 
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Kähkönen  2005    304  1:21.60  2:51.82  4:20.88    5:48.51   
  Lahden Uimaseura  6:05.66                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    241  1:28.06  3:03.51  4:39.07    6:16.34   
  Lahden Uimaseura  6:37.19                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    238  1:27.59  3:05.85  4:42.41    6:18.01   
  Lahden Uimaseura  6:39.45                 
                     
Saana Hyvönen  2005    234  1:31.30  3:08.96  4:46.91    6:20.38   
  Lahden Uimaseura  6:42.86                 
                     
Kaisa Heikkilä  2005    201  1:32.96  3:16.97  4:59.65    6:39.71   
  Lahden Uimaseura  7:35.42                 
                     
Iida Peltola  2005    137  1:42.38  3:41.31  5:44.61    7:34.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Olivia Romo  2005    133  1:46.17  3:42.09  5:44.36    7:39.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sohvi Kallinen  2004    513  1:09.26  2:23.26  3:37.93    4:52.85   
  Lahden Uimaseura  4:57.78                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    468  1:09.29  2:25.16  3:43.10    5:01.95   
  Kouvolan Uimarit  5:00.28                 
                     
Lotta Hermonen  2004    426  1:14.27  2:33.20  3:52.31    5:11.59   
  Kouvolan Uimarit  5:24.39                 
                     
Nea Mustonen  2004    413  1:14.37  2:34.84  3:56.01    5:14.88   
  Lahden Uimaseura  5:23.02                 
                     
Milja Mäkinen  2004    373  1:15.36  2:38.52  4:02.65    5:25.57   
  Kouvolan Uimarit  5:22.17                 
                     
Venla Lindström  2004    367  1:16.90  2:41.90  4:06.81    5:27.56   
  Lahden Uimaseura  5:42.40                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    307  1:21.83  2:50.92  4:20.45    5:47.45   
  Lahden Uimaseura  5:37.42                 
                     
Noora Koukkari  2004    221  1:26.92  3:06.84  4:48.08    6:27.54   
  Kouvolan Uimarit  7:00.90                 
                     
Nea Leino  2004    171  1:35.28  3:24.73  5:12.88    7:02.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sandra Kalenius  2003    440  1:09.91  2:28.64  3:49.48    5:08.28   
  Kouvolan Uimarit  5:05.31                 
                     
Julia Sairanen  2003    436  1:14.02  2:32.36  3:51.64    5:09.26   
  Lahden Uimaseura  5:25.18                 
                     
Minttu Paalanen  2003    432  1:14.05  2:32.79  3:51.87    5:10.08   
  Lahden Uimaseura  5:24.65                 
                     
Janna Salminen  2003    358  1:19.21  2:43.85  4:08.83    5:30.20   
  Lahden Uimaseura  5:48.00                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    334  1:20.70  2:46.76  4:12.54    5:37.71   
  Lahden Uimaseura  5:44.75                 
                     
Julia Romo  2003    328  1:21.01  2:48.28  4:13.12    5:39.82   
  Lahden Uimaseura  5:51.49                 
                     
Senni Toikka  2003    262  1:21.80  2:56.90  4:32.03    6:06.22   
  Kouvolan Uimarit  6:24.97                 
                     
Matilda Lonka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  6:02.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Pulkkinen  2004    423  1:07.29  2:19.05  3:31.43    4:42.70   
  Lahden Uimaseura  4:56.29                 
                     
Taavi Backman  2004    319  1:11.88  2:32.33  3:51.72    5:10.61   
  Lahden Uimaseura  5:10.72                 
                     
Aapo Koskinen  2004    290  1:17.16  2:37.63  3:59.25    5:20.63   
  Lahden Uimaseura  5:37.35                 
                     
Eetu Salo  2004    244  1:18.24  2:47.05  4:14.35    5:39.41   
  Kouvolan Uimarit  5:51.15                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    240  1:18.39  2:45.20  4:13.20    5:41.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Simo Virtanen  2004    72  1:57.03  4:07.51  6:19.98    8:28.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Antero Ruban  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Palvanen  2003    389  1:08.02  2:22.17  3:37.75    4:50.64   
  Lahden Uimaseura  5:07.71                 
                     
Julius Airas  2003    324  1:12.12  2:32.18  3:52.12    5:09.01   
  Lahden Uimaseura  5:21.26                 
                     
Manu Hännikäinen  2003    273  1:14.37  2:37.62  4:04.47    5:27.16   
  Lahden Uimaseura  5:32.75                 
                     
Jonne Isoranta  2003    254  1:16.32  2:42.59  4:10.66    5:34.74   
  Lahden Uimaseura  5:35.47                 
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Tsutsunen  2002    389  1:07.33  2:20.55  3:37.84    4:50.60   
  Lahden Uimaseura  5:00.19                 
                     
Otto Hoffren  2002    371  1:08.85  2:24.67  3:41.11    4:55.15   
  Lahden Uimaseura  5:09.92                 
                     
Manu Ursin  2002    367  1:08.97  2:24.40  3:40.64    4:56.34   
  Kouvolan Uimarit  5:03.77                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    353  1:10.19  2:26.52  3:43.96    5:00.17   
  Lahden Uimaseura  5:08.77                 
                     
Elmeri Helander  2002    320  1:12.02  2:33.47  3:53.69    5:09.99   
  Lahden Uimaseura  5:17.09                 
                     
Eetu Koskinen  2002    320  1:11.49  2:31.63  3:52.16    5:10.03   
  Lahden Uimaseura  5:26.67                 
                     
Joonatan Lekander  2002    284  1:14.86  2:38.14  4:00.90    5:22.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    249  1:17.63  2:44.27  4:10.93    5:37.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:39