Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 3    Tulostuspäivämäärä  03 joulukuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:24   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 joulukuu 2011         
 
 
Laji 1, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tsarev Dmitriy  2000    305          1:26.43   
  Ska Pietari                   
Kazakov Danila  2000    233          1:34.56   
  Ska Pietari                   
Kabanov Valentin  2000    222          1:36.09   
  Ska Pietari                   
Santeri Hulkko  2000    194          1:40.57   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    184          1:42.30   
  Lahden Uimaseura                   
Otso Helstelä  2000    174          1:44.27   
  Riihimäen Uimaseura                   
Saku Romo  2000    172          1:44.74   
  Lahden Uimaseura                   
Mikko Kuosmanen  2000    162          1:46.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    157          1:47.83   
  Lahden Uimaseura                   
10  Anton Rezin  2000    141          1:51.73   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ville Nikkari  2000    140          1:52.07   
  Lahden Uimaseura                   
12  Eetu Pekkanen  2000    135          1:53.54   
  Lahden Uimaseura                   
13  Tolmats Martin  2000    126          1:56.08   
  Tartu Uk                   
14  Martin Viirma  2000    104          2:03.60   
  Tartu Uk                   
Kuznetsov Ivan  2000              DSQ   
  Ska Pietari                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 1, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    377          1:20.56   
  Lahden Uimaseura                   
Variku Rauno  1999    272          1:29.85   
  Tartu Uk                   
Veeti Koskinen  1999    240          1:33.60   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    234          1:34.50   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Seppä  1999    224          1:35.87   
  Riihimäen Uimaseura                   
Paulson Egro  1999    219          1:36.56   
  Tartu Uk                   
Sandrigailo Aleksander  1999    189          1:41.39   
  Tartu Uk                   
Andrei Durmanov  1999    174          1:44.22   
  Lahden Uimaseura                   
Jesse Koskinen  1999    156          1:48.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Erik Verbitski  1999    153          1:48.93   
  Lahden Uimaseura                   
11  Leevi Nuora  1999    136          1:53.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Tuomas Rauhala  1999    117          1:58.84   
  Lahden Uimaseura                   
13  Tino Kuokkanen  1999    92          2:08.86   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    419          1:27.46   
  Lahden Uimaseura                   
Luikme Katre  2000    405          1:28.44   
  Tartu Uk                   
Semenova Kseniya  2000    379          1:30.44   
  Ska Pietari                   
Aino Hämäläinen  2000    283          1:39.64   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    271          1:41.12   
  Lahden Uimaseura                   
Mira Tarnanen  2000    214          1:49.43   
  Riihimäen Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    202          1:51.47   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    188          1:54.30   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    108          2:17.34   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iida Herkepeus  2000    107          2:17.96   
  Lahden Uimaseura                   
Löhmus Manuela  2000              DNS   
  Tartu Uk                   
Henna Suhonen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Melnikova Darya  2000              DSQ   
  Ska Pietari                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Novikova Aleksandra  2000              DSQ   
  Ska Pietari                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    418          1:27.53   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    413          1:27.87   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    378          1:30.47   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    346          1:33.19   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    333          1:34.45   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    289          1:39.01   
  Lahden Uimaseura                   
Jaomaa Janeli  1999    269          1:41.33   
  Tartu Uk                   
Ronja Kakkonen  1999    269          1:41.41   
  Lahden Uimaseura                   
Kuningas Kristiina  1999    249          1:44.06   
  Tartu Uk                   
10  Lotta Heimo  1999    239          1:45.41   
  Riihimäen Uimaseura                   
11  Anni Halonen  1999    203          1:51.28   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Emmi Tuovinen  1999    136          2:07.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
Vilma-Reetta Bergman  1999              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti pojat, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    141          51.37   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    123          53.77   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    116          54.79   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    111          55.62   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Savulahti  2003    90          59.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
Viljami Töhönen  2002    86          1:00.61   
  Riihimäen Uimaseura                   
Georg Oper  2002    85          1:00.79   
  Tartu Uk                   
Martin Filatenko  2002    82          1:01.39   
  Tartu Uk                   
Otto Hoffren  2002    80          1:02.01   
  Lahden Uimaseura                   
10  Antti Leppänen  2002    80          1:02.02   
  Lahden Uimaseura                   
11  Roni Vilén  2002    76          1:03.00   
  Lahden Uimaseura                   
12  Marcus Maasikamäe  2002    68          1:05.38   
  Tartu Uk                   
13  Johann Tamm  2002    65          1:06.54   
  Tartu Uk                   
14  Ander-Markus Kroon  2002    63          1:06.97   
  Tartu Uk                   
15  Karl-Johannes Visnapuu  2002    59          1:08.48   
  Tartu Uk                   
16  Kasimir Riihelä  2002    40          1:18.41   
  Riihimäen Uimaseura                   
17  Eetu Vuorensyrjä  2002    37          1:20.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Aron Faber  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Daniel Moppel  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Ervin Otto Prank  2003              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
Markus Toots  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Miik Martjak  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Sken-Samder Pille  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Viljami Lindholm  2002              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
 
Laji 3, 50m Rintauinti pojat, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    267          41.46   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    224          43.97   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    184          46.98   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    181          47.24   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    164          48.84   
  Lahden Uimaseura                   
Konsta Seppä  2001    147          50.64   
  Riihimäen Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    140          51.40   
  Lahden Uimaseura                   
Vares Kaarup  2001    121          54.00   
  Tartu Uk                   
Aleksi Helminen  2001    115          54.96   
  Lahden Uimaseura                   
10  Walid Chouili  2001    110          55.72   
  Lahden Uimaseura                   
11  Joonas Mustonen  2001    101          57.39   
  Lahden Uimaseura                   
12  Karl-Gustav Loog  2001    85          1:00.64   
  Tartu Uk                   
13  Ranel Varik  2001    80          1:02.04   
  Tartu Uk                   
Rene Venturini  2001              DNS   
  Tartu Uk                   
Sander Tulit  2001              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
Tommi Lukkari  2001              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Vaher Andreas Tristan  2001              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paumets Anet Marii  2002    171          54.56   
  Tartu Uk                   
Ella Bruneau  2002    150          56.94   
  Lahden Uimaseura                   
Ida-Tuule Jögi  2003    148          57.26   
  Tartu Uk                   
Ella Mattila  2002    131          59.60   
  Lahden Uimaseura                   
Susanna Peterson  2003    118          1:01.66   
  Tartu Uk                   
Sofia Turtiainen  2002    111          1:03.02   
  Lahden Uimaseura                   
Suuden Katariina  2002    107          1:03.67   
  Tartu Uk                   
Getriin-Marii Lessing  2003    103          1:04.49   
  Tartu Uk                   
Lotta Aaltonen  2002    102          1:04.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Karoliina-Kristina Kapane  2002    95          1:06.23   
  Lahden Uimaseura                   
11  Aino Johansson  2002    94          1:06.60   
  Lahden Uimaseura                   
12  Kaisli Korpisaari  2002    77          1:11.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Anita Durmanova  2002    69          1:13.89   
  Lahden Uimaseura                   
14  Julia Romo  2003    68          1:14.28   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Saimi Vilander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    331          43.76   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Ruottu  2001    271          46.75   
  Riihimäen Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    241          48.66   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    228          49.55   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Ruhala  2001    206          51.27   
  Riihimäen Uimaseura                   
Ann Viktoria Suik  2001    180          53.63   
  Tartu Uk                   
Iida Nurminen  2001    178          53.84   
  Lahden Uimaseura                   
Mikaela Kulmala  2001    170          54.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
Linnas Tuuli-Triin  2001    166          55.11   
  Tartu Uk                   
10  Pinja Karvonen  2001    165          55.22   
  Lahden Uimaseura                   
11  Luik Merilin  2001    160          55.74   
  Tartu Uk                   
12  Julia Ikonen  2001    150          56.93   
  Lahden Uimaseura                   
13  Siiri Friman  2001    138          58.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
14  Venla Laine  2001    111          1:02.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Annika Heiskanen  2001    90          1:07.48   
  Riihimäen Uimaseura                   
Michelson Kristelle  2001              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    295          1:15.94   
  Lahden Uimaseura                   
Paulson Egro  1999    172          1:30.82   
  Tartu Uk                   
Leevi Nuora  1999    168          1:31.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
Otto Seppä  1999    144          1:36.44   
  Riihimäen Uimaseura                   
Atte Somero  1999    139          1:37.54   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    139          1:37.63   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    137          1:38.06   
  Lahden Uimaseura                   
Variku Rauno  1999    132          1:39.19   
  Tartu Uk                   
Tuomas Rauhala  1999    103          1:47.82   
  Lahden Uimaseura                   
10  Andrei Durmanov  1999    88          1:53.61   
  Lahden Uimaseura                   
Sandrigailo Aleksander  1999              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    343          1:21.64   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    309          1:24.50   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    267          1:28.77   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    258          1:29.72   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    245          1:31.35   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    231          1:33.12   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    227          1:33.62   
  Lahden Uimaseura                   
Jaomaa Janeli  1999    210          1:36.18   
  Tartu Uk                   
Vilma-Reetta Bergman  1999              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
Kuningas Kristiina  1999              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    104          48.85   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    83          52.57   
  Lahden Uimaseura                   
Karl-Johannes Visnapuu  2002    77          53.96   
  Tartu Uk                   
Aku Saarikko  2002    64          57.42   
  Lahden Uimaseura                   
Georg Oper  2002    62          57.96   
  Tartu Uk                   
Antti Leppänen  2002    62          58.01   
  Lahden Uimaseura                   
Ander-Markus Kroon  2002    37          1:08.59   
  Tartu Uk                   
Daniel Moppel  2002    21          1:22.71   
  Tartu Uk                   
Aaro Hämäläinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Aron Faber  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Ervin Otto Prank  2003              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Johann Tamm  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Marcus Maasikamäe  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Markus Toots  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Martin Filatenko  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Miik Martjak  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Otto Hoffren  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Roni Vilén  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sken-Samder Pille  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    256          36.13   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    189          40.01   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    158          42.41   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    141          44.06   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    138          44.39   
  Lahden Uimaseura                   
Vaher Andreas Tristan  2001    114          47.27   
  Tartu Uk                   
Konsta Seppä  2001    111          47.76   
  Riihimäen Uimaseura                   
Vares Kaarup  2001    106          48.42   
  Tartu Uk                   
Olli Nuora  2001    82          52.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Walid Chouili  2001    79          53.52   
  Lahden Uimaseura                   
11  Joonas Mustonen  2001    65          56.97   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aleksi Helminen  2001    34          1:10.78   
  Lahden Uimaseura                   
Rene Venturini  2001              DNS   
  Tartu Uk                   
Karl-Gustav Loog  2001              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Perttu Somero  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sander Tulit  2001              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Tommi Lukkari  2001              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tsarev Dmitriy  2000    352          32.51   
  Ska Pietari                   
Kazakov Danila  2000    257          36.08   
  Ska Pietari                   
Kuznetsov Ivan  2000    212          38.48   
  Ska Pietari                   
Martin Viirma  2000    151          43.12   
  Tartu Uk                   
Santeri Hulkko  2000    147          43.45   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    143          43.88   
  Lahden Uimaseura                   
Otso Helstelä  2000    125          45.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
Mikko Kuosmanen  2000    117          46.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
Tolmats Martin  2000    115          47.22   
  Tartu Uk                   
10  Eetu Pekkanen  2000    105          48.57   
  Lahden Uimaseura                   
11  Niko Tikka  2000    103          49.00   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anton Rezin  2000    90          51.27   
  Lahden Uimaseura                   
Kabanov Valentin  2000              DSQ   
  Ska Pietari                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Ville Särkkä  2000              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    110          54.28   
  Lahden Uimaseura                   
Susanna Peterson  2003    110          54.28   
  Tartu Uk                   
Ida-Tuule Jögi  2003    90          58.10   
  Tartu Uk                   
Lotta Aaltonen  2002    80          1:00.39   
  Riihimäen Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    55          1:08.31   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Ella Mattila  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Getriin-Marii Lessing  2003              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Paumets Anet Marii  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Saimi Vilander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Suuden Katariina  2002              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    372          36.15   
  Lahden Uimaseura                   
Volkova Ulyana  2001    203          44.21   
  Ska Pietari                   
Senni Ovaskainen  2001    203          44.23   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Ruottu  2001    169          47.01   
  Riihimäen Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    134          50.78   
  Lahden Uimaseura                   
Luik Merilin  2001    127          51.78   
  Tartu Uk                   
Mikaela Kulmala  2001    119          52.92   
  Riihimäen Uimaseura                   
Viivi Ruhala  2001    118          53.03   
  Riihimäen Uimaseura                   
Linnas Tuuli-Triin  2001    116          53.37   
  Tartu Uk                   
10  Ann Viktoria Suik  2001    110          54.20   
  Tartu Uk                   
11  Julia Ikonen  2001    108          54.59   
  Lahden Uimaseura                   
12  Rosa Kakko  2001    103          55.42   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iida Nurminen  2001    96          56.80   
  Lahden Uimaseura                   
14  Venla Laine  2001    85          59.21   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Pinja Karvonen  2001    77          1:01.21   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Michelson Kristelle  2001              DSQ   
  Tartu Uk                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    380          35.91   
  Lahden Uimaseura                   
Luikme Katre  2000    377          36.00   
  Tartu Uk                   
Ella Saarikko  2000    353          36.78   
  Lahden Uimaseura                   
Semenova Kseniya  2000    305          38.61   
  Ska Pietari                   
Aino Hämäläinen  2000    283          39.59   
  Lahden Uimaseura                   
Novikova Aleksandra  2000    273          40.07   
  Ska Pietari                   
Elena Marola  2000    265          40.47   
  Lahden Uimaseura                   
Melnikova Darya  2000    258          40.82   
  Ska Pietari                   
Mira Tarnanen  2000    220          43.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Henna Suhonen  2000    216          43.35   
  Lahden Uimaseura                   
11  Viivi Kajander  2000    212          43.61   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tiia Peltonen  2000    88          58.56   
  Lahden Uimaseura                   
Löhmus Manuela  2000              DNS   
  Tartu Uk                   
Iida Herkepeus  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sonja Baucke  2000              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  03 joulukuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24