Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 2    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  10:00   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    154          45.17   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    128          47.97   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    115          49.76   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    113          50.04   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    110          50.55   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    106          51.13   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    104          51.43   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    97          52.66   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002    86          54.76   
  Lahden Uimaseura                   
10  Julia Romo  2003    45          1:08.00   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Huovinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    377          33.48   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    258          37.99   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Liikonen  2001    249          38.46   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001    208          40.80   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    167          43.93   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    151          45.39   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    151          45.44   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    123          48.64   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    157          39.48   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    138          41.22   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    124          42.67   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002    95          46.70   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    76          50.33   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    61          54.04   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    55          56.09   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Laakso  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Väisänen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
Roni Vilén  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    281          32.49   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    248          33.85   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    238          34.36   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    189          37.09   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    189          37.10   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    157          39.48   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    134          41.55   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    106          44.95   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    430          32.04   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    357          34.09   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    347          34.44   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    317          35.48   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    283          36.84   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    274          37.24   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    460          31.34   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    439          31.82   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    406          32.68   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    379          33.43   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    369          33.74   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    312          35.68   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    298          36.21   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    200          36.38   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    175          38.04   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    174          38.13   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    168          38.55   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999    267          33.06   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    245          33.99   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    244          34.06   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    221          35.22   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    218          35.37   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    173          38.22   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    171          38.36   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Korhonen  1999    136          41.41   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    172          54.48   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    90          1:07.48   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002    71          1:13.00   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Ella Mattila  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Emilia Skinnari  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Linda Merimaa  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Veera Skinnari  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    330          43.82   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    208          51.05   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001    180          53.59   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    171          54.54   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    98          1:05.72   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Saana Liikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Vilma Uuttu  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    118          54.41   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    118          54.49   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    88          1:00.00   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    74          1:03.54   
  Lahden Uimaseura                   
Antti Leppänen  2002    73          1:03.93   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Laakso  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Väisänen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
Otto Hoffren  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    243          42.81   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    207          45.13   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    176          47.69   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    162          49.04   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    145          50.80   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    140          51.45   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    114          55.06   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    89          59.75   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    358          42.64   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    320          44.24   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    289          45.81   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    223          49.90   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    217          50.36   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    186          53.05   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    405          40.91   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    363          42.45   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    360          42.57   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    335          43.60   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    315          44.50   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    282          46.17   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    254          47.77   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hulkko  2000    167          48.48   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    163          48.87   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    157          49.52   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Eetu Pekkanen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999    211          44.90   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    172          48.00   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    167          48.47   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    160          49.22   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    154          49.86   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    104          56.73   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  10:00