Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Junior Divari (JD) 1    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:15   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 lokakuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Selkauinti Miehet, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    129          46.96   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    116          48.72   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    73          56.76   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    66          58.72   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    55          1:02.51   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    50          1:04.45   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    41          1:08.76   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Aku Saarikko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Niklas Laakso  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Ville Väisänen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    237          38.33   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    234          38.52   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    180          42.05   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    162          43.53   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    150          44.68   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    129          46.93   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    122          47.91   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    100          51.07   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Mustonen  2001    66          58.72   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.5 Rataköydestä vetäminen               
 
Laji 2, 50m Selkauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    137          52.79   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    118          55.51   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    107          57.44   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    104          57.96   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    98          59.08   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    83          1:02.39   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    82          1:02.59   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    72          1:05.37   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Saimi Vilander  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.4 Seisominen / käveleminen altaan pohjassa               
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    358          38.36   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    200          46.55   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001    167          49.47   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    110          56.93   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    97          59.22   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    84          1:02.18   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Selkauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anton Rezin  2000    149          44.76   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    137          45.99   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    134          46.40   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    133          46.46   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    131          46.74   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    129          47.02   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    128          47.07   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Selkauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    277          36.40   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    212          39.77   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    198          40.73   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    193          41.09   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    173          42.55   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    101          50.98   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    82          54.55   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Selkauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    325          39.60   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    300          40.67   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    233          44.26   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    216          45.41   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    199          46.63   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    198          46.77   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    195          46.96   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    145          51.84   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 50m Selkauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    436          35.93   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    371          37.90   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    353          38.53   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    339          39.06   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    279          41.67   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    123          42.74   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    119          43.26   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    113          44.08   
  Lahden Uimaseura                   
Niklas Laakso  2002    85          48.31   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002    71          51.44   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    61          54.18   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    56          55.67   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    49          58.23   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    48          58.50   
  Lahden Uimaseura                   
10  Valle Joenranta  2002    48          58.54   
  Lahden Uimaseura                   
11  Otto Hoffren  2002    45          59.85   
  Lahden Uimaseura                   
12  Elmeri Helander  2002    39          1:02.55   
  Lahden Uimaseura                   
13  Ville Väisänen  2002    16          1:23.77   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    274          32.77   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    257          33.47   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    229          34.76   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    179          37.79   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    175          38.02   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    171          38.34   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    132          41.76   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    126          42.50   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    109          44.49   
  Lahden Uimaseura                   
10  Joonas Mustonen  2001    77          50.10   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 1 - 9 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    133          47.38   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    109          50.70   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    101          51.94   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Skinnari  2002    94          53.20   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    88          54.47   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    86          54.89   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    81          55.80   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    79          56.45   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Skinnari  2003    65          1:00.31   
  Lahden Uimaseura                   
10  Julia Romo  2003    36          1:13.41   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Saimi Vilander  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    361          33.96   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    220          40.05   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001    196          41.65   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    139          46.68   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    129          47.84   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    100          52.20   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    187          37.21   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    178          37.83   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    170          38.38   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    161          39.14   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    159          39.29   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    152          39.85   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    136          41.43   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    324          30.99   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    262          33.24   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    234          34.52   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    232          34.62   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    192          36.90   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    143          40.70   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    111          44.32   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    412          32.51   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    311          35.70   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    307          35.87   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    245          38.68   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    243          38.79   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    243          38.79   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    231          39.42   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    213          40.49   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Peltonen  2000    176          43.17   
  Lahden Uimaseura                   
Carita Päärilä  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    426          32.16   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    426          32.16   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    402          32.78   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    364          33.88   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    280          36.97   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:15