Tulokset Täydellinen - Pisteiden kanssa, ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Gran Prix 1 (GP)    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:47   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    185          44.32   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    165          46.03   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    139          48.77   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    138          48.81   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    133          49.44   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    113          52.28   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    106          53.28   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    98          54.71   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    96          55.17   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jasu Ovaskainen  2002    94          55.63   
  Lahden Uimaseura                   
11  Walid Chouili  2001    87          56.98   
  Lahden Uimaseura                   
12  Eetu Koskinen  2002    84          57.72   
  Lahden Uimaseura                   
13  Aleksi Helminen  2001    81          58.24   
  Lahden Uimaseura                   
14  Jonas Lillman  2002    80          58.55   
  Lahden Uimaseura                   
15  Joonas Mustonen  2001    65          1:02.74   
  Lahden Uimaseura                   
16  Roni Vilén  2002    53          1:07.25   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    300          43.00   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    261          45.09   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    235          46.65   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    217          47.90   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    209          48.56   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    185          50.51   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    169          52.08   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    144          54.95   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    139          55.59   
  Lahden Uimaseura                   
10  Pinja Karvonen  2001    135          56.09   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Bruneau  2002    118          58.77   
  Lahden Uimaseura                   
12  Jemilia Haapakoski  2002    102          1:01.62   
  Lahden Uimaseura                   
13  Julia Ikonen  2001    95          1:03.16   
  Lahden Uimaseura                   
14  Nita Rautio  2001    74          1:08.71   
  Lahden Uimaseura                   
15  Ella Mattila  2002    72          1:09.36   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Saimi Vilander  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Sofia Turtiainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    462          32.67   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    411          33.95   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    368          35.23   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    321          36.87   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    307          37.41   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    279          38.65   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    265          39.33   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    229          41.26   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    221          41.78   
  Lahden Uimaseura                   
10  Atte Somero  1999    189          43.97   
  Lahden Uimaseura                   
11  Leevi Kinnunen  1998    176          45.06   
  Lahden Uimaseura                   
12  Veeti Koskinen  1999    163          46.22   
  Lahden Uimaseura                   
13  Ivan Mazanikov  1999    106          53.37   
  Lahden Uimaseura                   
14  Tuomas Rauhala  1999    91          56.20   
  Lahden Uimaseura                   
15  Tino Kuokkanen  1999    60          1:04.50   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vera Viitasuo  1995    473          36.97   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    448          37.64   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    356          40.62   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    349          40.92   
  Lahden Uimaseura                   
Anniina Ala-Seppälä  1993    348          40.96   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    341          41.21   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    339          41.32   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    322          42.01   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    322          42.04   
  Lahden Uimaseura                   
10  Enni Toiviainen  1997    320          42.12   
  Lahden Uimaseura                   
11  Josefiina Ala-Seppälä  1997    314          42.38   
  Lahden Uimaseura                   
12  Melek Ayarci  1999    304          42.85   
  Lahden Uimaseura                   
13  Julia Bruneau  1999    300          43.01   
  Lahden Uimaseura                   
14  Amanda Vilenius  1999    298          43.14   
  Lahden Uimaseura                   
15  Riikka Haakana  1998    290          43.49   
  Lahden Uimaseura                   
16  Henna Turunen  1999    278          44.15   
  Lahden Uimaseura                   
17  Iina Kokko  1998    274          44.35   
  Lahden Uimaseura                   
18  Heidi Virtanen  1997    258          45.26   
  Lahden Uimaseura                   
19  Meea Kivi  1999    219          47.80   
  Lahden Uimaseura                   
20  Noora Lahti  1998    201          49.19   
  Lahden Uimaseura                   
21  Ronja Kakkonen  1999    196          49.61   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  Uima-asu tai -varuste ei hyväksyttävä               
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    104          43.10   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    103          43.31   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    83          46.48   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    53          54.18   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    45          56.94   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002    100          50.02   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    89          51.98   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    63          58.33   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Turtiainen  2002    60          59.39   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002    50          1:03.06   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Saimi Vilander  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    224          2:43.53   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    223          2:43.90   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    158          3:03.91   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    155          3:05.05   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    136          3:13.13   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    131          3:15.61   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    129          3:16.45   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    100          3:34.14   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    97          3:36.27   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aleksi Helminen  2001    85          3:45.69   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    325          2:41.72   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    298          2:46.38   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    275          2:50.88   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    236          2:59.83   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    223          3:03.31   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    202          3:09.58   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    192          3:12.72   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001    130          3:39.39   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    118          3:46.45   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iida Nurminen  2001    100          3:59.42   
  Lahden Uimaseura                   
11  Nita Rautio  2001    99          4:00.07   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    458          4:35.93   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    458          4:36.00   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    456          4:36.39   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    370          4:56.28   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    369          4:56.59   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    344          5:03.75   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    331          5:07.67   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999    329          5:08.26   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    325          5:09.52   
  Lahden Uimaseura                   
10  Riku Soini  1997    322          5:10.45   
  Lahden Uimaseura                   
11  Atte Somero  1999    241          5:42.07   
  Lahden Uimaseura                   
12  Veeti Koskinen  1999    232          5:46.22   
  Lahden Uimaseura                   
13  Jussi Haara  1998    214          5:55.61   
  Lahden Uimaseura                   
14  Ivan Mazanikov  1999    184          6:14.23   
  Lahden Uimaseura                   
15  Tuomas Rauhala  1999    168          6:25.97   
  Lahden Uimaseura                   
16  Tino Kuokkanen  1999    97          7:43.00   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Ala-Seppälä  1993    638          4:32.82   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    490          4:57.94   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    490          4:57.96   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    478          5:00.50   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    474          5:01.39   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    464          5:03.47   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    445          5:07.63   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    442          5:08.39   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    441          5:08.65   
  Lahden Uimaseura                   
10  Meri Vainio  1994    423          5:12.88   
  Lahden Uimaseura                   
11  Iina Kokko  1998    368          5:27.81   
  Lahden Uimaseura                   
12  Sanni Ikonen  1998    366          5:28.44   
  Lahden Uimaseura                   
13  Melek Ayarci  1999    357          5:31.03   
  Lahden Uimaseura                   
14  Amanda Vilenius  1999    330          5:40.00   
  Lahden Uimaseura                   
15  Lotta Raiski  1998    325          5:41.54   
  Lahden Uimaseura                   
16  Aada Kuiri  1999    325          5:41.59   
  Lahden Uimaseura                   
17  Henna Turunen  1999    312          5:46.43   
  Lahden Uimaseura                   
18  Julia Bruneau  1999    296          5:52.57   
  Lahden Uimaseura                   
19  Noora Lahti  1998    255          6:10.60   
  Lahden Uimaseura                   
20  Meea Kivi  1999    237          6:19.59   
  Lahden Uimaseura                   
21  Ronja Kakkonen  1999    224          6:26.55   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:47