Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Gran Prix 3 2011-2012    Tulostuspäivämäärä  12 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  18:23   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 marraskuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonas Lillman  2002    114          52.05   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    103          53.87   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002    95          55.33   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    86          57.17   
  Lahden Uimaseura                   
Roni Vilén  2002    58          1:05.29   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    57          1:05.80   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002    37          1:15.63   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    142          55.24   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    98          1:02.56   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    74          1:08.47   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    74          1:08.55   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002    69          1:10.10   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    61          1:13.04   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    47          1:20.08   
  Lahden Uimaseura                   
Saimi Vilander  2002    42          1:22.97   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Huovinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Emilia Skinnari  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Jenna Kallio  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Veera Skinnari  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
 
Laji 3, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    239          1:21.83   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    207          1:25.83   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    179          1:30.05   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    168          1:32.03   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    167          1:32.17   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    166          1:32.29   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    166          1:32.41   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    153          1:34.94   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    145          1:36.51   
  Lahden Uimaseura                   
10  Anton Rezin  2000    127          1:41.04   
  Lahden Uimaseura                   
11  Perttu Somero  2001    121          1:42.51   
  Lahden Uimaseura                   
12  Saku Romo  2000    118          1:43.52   
  Lahden Uimaseura                   
13  Walid Chouili  2001    101          1:49.17   
  Lahden Uimaseura                   
14  Veeti Joenranta  2001    90          1:53.36   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Joonas Mustonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 4, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    357          1:21.37   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    349          1:21.99   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    288          1:27.44   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    271          1:29.24   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    261          1:30.35   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    232          1:33.94   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    230          1:34.30   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    220          1:35.68   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    218          1:35.96   
  Lahden Uimaseura                   
10  Pinja Karvonen  2001    145          1:50.02   
  Lahden Uimaseura                   
11  Julia Ikonen  2001    144          1:50.22   
  Lahden Uimaseura                   
12  Iida Herkepeus  2000    84          2:11.62   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Henna Suhonen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Saana Liikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Tiia Peltonen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    330          2:39.30   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999    322          2:40.58   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    222          3:01.75   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    207          3:05.98   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    204          3:06.98   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    179          3:15.47   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    163          3:21.41   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    153          3:25.92   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    115          3:46.37   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Korhonen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jaakko Mäkelä  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    533          2:15.79   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    463          2:22.29   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    452          2:23.39   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    448          2:23.82   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    403          2:28.98   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    379          2:32.15   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    370          2:33.38   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    323          2:40.43   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    482          2:38.95   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    429          2:45.22   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    403          2:48.68   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    385          2:51.25   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    384          2:51.36   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    369          2:53.74   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    367          2:54.06   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    342          2:58.17   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    338          2:58.96   
  Lahden Uimaseura                   
10  Meea Kivi  1999    274          3:11.85   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    267          3:13.51   
  Lahden Uimaseura                   
12  Noora Lahti  1998    245          3:19.25   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taika Koponen  1997    499          2:37.12   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    485          2:38.55   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    483          2:38.80   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    478          2:39.37   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    466          2:40.73   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    465          2:40.80   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    450          2:42.65   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    429          2:45.27   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    124          45.40   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    112          46.97   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Tsutsunen  2002    59          58.23   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Koskinen  2002    48          1:02.18   
  Lahden Uimaseura                   
Valle Joenranta  2002    44          1:03.88   
  Lahden Uimaseura                   
Otto Hoffren  2002    42          1:05.07   
  Lahden Uimaseura                   
Aku Saarikko  2002    41          1:05.45   
  Lahden Uimaseura                   
Elmeri Helander  2002    38          1:07.21   
  Lahden Uimaseura                   
Manu Hännikäinen  2003    36          1:08.48   
  Lahden Uimaseura                   
Aaron Virtanen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aaro Hämäläinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Roni Vilén  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    205          38.32   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    181          39.96   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    146          42.91   
  Lahden Uimaseura                   
Santeri Hulkko  2000    137          43.84   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    129          44.75   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    126          45.14   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    124          45.40   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    116          46.41   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    110          47.16   
  Lahden Uimaseura                   
10  Niko Tikka  2000    106          47.82   
  Lahden Uimaseura                   
11  Saku Romo  2000    105          47.95   
  Lahden Uimaseura                   
12  Perttu Somero  2001    95          49.53   
  Lahden Uimaseura                   
13  Veeti Joenranta  2001    93          49.94   
  Lahden Uimaseura                   
14  Aleksi Helminen  2001    89          50.68   
  Lahden Uimaseura                   
15  Walid Chouili  2001    86          51.28   
  Lahden Uimaseura                   
16  Joonas Mustonen  2001    78          53.02   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Skinnari  2002    101          55.21   
  Lahden Uimaseura                   
Jemilia Haapakoski  2002    101          55.24   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Tommola  2003    97          55.95   
  Lahden Uimaseura                   
Linda Merimaa  2002    78          1:00.15   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Kallio  2002    76          1:00.68   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mattila  2002    75          1:00.99   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Johansson  2002    69          1:02.59   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Romo  2003    57          1:06.68   
  Lahden Uimaseura                   
Saimi Vilander  2002    51          1:09.30   
  Lahden Uimaseura                   
10  Anita Durmanova  2002    43          1:13.47   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Huovinen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Veera Skinnari  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    308          38.05   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    267          39.89   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    267          39.89   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    252          40.70   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    244          41.10   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    216          42.84   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    206          43.54   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    197          44.19   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    190          44.73   
  Lahden Uimaseura                   
10  Elena Marola  2000    188          44.85   
  Lahden Uimaseura                   
11  Saana Liikonen  2001    177          45.78   
  Lahden Uimaseura                   
12  Pinja Karvonen  2001    166          46.77   
  Lahden Uimaseura                   
13  Tiia Peltonen  2000    109          53.87   
  Lahden Uimaseura                   
14  Julia Ikonen  2001    99          55.59   
  Lahden Uimaseura                   
15  Amanda Laulainen  2001    97          55.89   
  Lahden Uimaseura                   
16  Rosa Kakko  2001    80          59.59   
  Lahden Uimaseura                   
17  Nita Rautio  2001    52          1:08.72   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Jokivuori  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Herkepeus  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    262          35.35   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    221          37.41   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    197          38.86   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    188          39.44   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    170          40.84   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    155          42.12   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    141          43.48   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    136          43.99   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    100          48.68   
  Lahden Uimaseura                   
10  Tino Kuokkanen  1999    76          53.37   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Korhonen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jaakko Mäkelä  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    459          29.32   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    395          30.82   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    362          31.73   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    356          31.90   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    351          32.06   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    327          32.82   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    273          34.86   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    256          35.63   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.3 Sukellus yli 15 m, startti / käännös               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    350          36.47   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    348          36.55   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    347          36.56   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    326          37.34   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    311          37.93   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    294          38.63   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    289          38.89   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    237          41.54   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    234          41.72   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999    214          42.95   
  Lahden Uimaseura                   
11  Noora Lahti  1998    172          46.25   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    460          33.29   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    454          33.44   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    414          34.49   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    411          34.57   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    386          35.29   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    364          36.00   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    350          36.46   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    327          37.29   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  12 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:23