Tulokset Seuroittain Lahden Uimaseura - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  20:45   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
19  Jami Kuosmanen  1998    181  1:41.49        3:27.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997  322  1:21.05        2:50.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Daniel Zimmermann  1997    246  1:27.87        3:07.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Riku Soini  1997    232  1:30.40        3:10.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
37  Eemeli Asikainen  1997    215  1:34.44        3:15.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
39  Remi Tolppala  1997    210  1:33.75        3:17.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998  428  1:20.68        2:52.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Sanni Ikonen  1998    293  1:37.11        3:15.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
44  Rita Mäki-Puhtila  1998    230  1:47.04        3:32.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
53  Iina Lallo  1998    218  1:49.28        3:36.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
58  Lotta Raiski  1998    189  1:57.20        3:46.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    374  1:17.39        2:42.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Andreas Niemi  1996    358  1:19.50        2:45.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Aleksi Mattila  1996    327  1:19.57        2:50.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Jeremias Kuivalainen  1996    324  1:22.95        2:50.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
61  Elmo Ravi  1996    245  1:29.72        3:07.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mikael Hietanen  1996              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997    438  1:23.49        2:51.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Enni Toiviainen  1997    431  1:22.74        2:52.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Netta Hämäläinen  1997    400  1:24.07        2:56.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Saima Laakso  1997    396  1:20.78        2:56.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Taika Koponen  1997    392  1:24.04        2:57.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Tiia Nieminen  1997    386  1:25.39        2:58.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
25  Sofia Mast  1997    384  1:27.72        2:58.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
34  Heidi Virtanen  1997    348  1:26.90        3:04.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
68  Anna Mäkelä  1997    308  1:32.03        3:12.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus 2T+2P 1  1998  12  316          2:24.35   
  Lahden Uimaseura                   
  Alex Nieminen  1999                 
  Amanda Vilenius  1999      1:13.97        1:13.97   
  Nadja Niemi  1999                 
  Leevi Kinnunen  1998      2:24.35        2:24.35   
                     
Laus 2T+2P 2  1998  280          2:30.31   
  Lahden Uimaseura                   
  Olli Laaksonen  1998                 
  Melek Ayarci  1999      1:14.13        1:14.13   
  Aada Kuiri  1999                 
  Jami Kuosmanen  1998      2:30.31        2:30.31   
                     
14  Laus 2T+2P 3  1998    212          2:44.85   
  Lahden Uimaseura                   
  Aleksina Virtanen  1999                 
  Väinö Koponen  2001      1:25.45        1:25.45   
  Julia Bruneau  1999                 
  Firas El-Idi  2001      2:44.85        2:44.85   
                     
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus 2T+2P 1  1996  14  523          4:28.95   
  Lahden Uimaseura                   
  Jeremias Kuivalainen  1996      1:05.51        1:05.51   
  Netta Hämäläinen  1997      1:09.92        2:15.43   
  Noora Visto  1998      1:09.53        3:24.96   
  Andreas Niemi  1996      1:03.99        4:28.95   
                     
Laus 2T+2P 2  1996  468          4:39.03   
  Lahden Uimaseura                   
  Enni Toiviainen  1997      1:11.23        1:11.23   
  Josefiina Ala-Seppälä  1997      1:12.27        2:23.50   
  Aleksi Mattila  1996      1:10.57        3:34.07   
  Vladislav Vorobiev  1996      1:04.96        4:39.03   
                     
Laus 2T+2P 6  1996  424          4:48.46   
  Lahden Uimaseura                   
  Mikael Hietanen  1996      1:10.31        1:10.31   
  Kasper Jämsä  1997      1:12.75        2:23.06   
  Alina Josephson  1997      1:12.72        3:35.78   
  Saima Laakso  1997      1:12.68        4:48.46   
                     
15  Laus 2T+2P 4  1996    383          4:58.25   
  Lahden Uimaseura                   
  Daniel Zimmermann  1997      1:11.89        1:11.89   
  Eemeli Asikainen  1997      1:15.68        2:27.57   
  Anna Mäkelä  1997      1:16.71        3:44.28   
  Tiia Nieminen  1997      1:13.97        4:58.25   
                     
24  Laus 2T+2P 3  1996    333          5:12.43   
  Lahden Uimaseura                   
  Riku Soini  1997      1:17.95        1:17.95   
  Remi Tolppala  1997      1:19.48        2:37.43   
  Sofia Mast  1997      1:20.78        3:58.21   
  Taika Koponen  1997      1:14.22        5:12.43   
                     
31  Laus 2T+2P 5  1996    300          5:23.54   
  Lahden Uimaseura                   
  Jere Turunen  1997      1:32.56        1:32.56   
  Iina Kokko  1998      1:17.21        2:49.77   
  Heidi Virtanen  1997      1:13.96        4:03.73   
  Elmo Ravi  1996      1:19.81        5:23.54   
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999  233          42.05   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999  219          42.91   
  Lahden Uimaseura                   
18  Aada Kuiri  1999    162          47.43   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 10, 50m Perhosuinti P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
12  Leevi Kinnunen  1998    164          42.61   
  Lahden Uimaseura                   
19  Olli Laaksonen  1998    145          44.41   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 50m Perhosuinti T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Iina Kokko  1998    262          40.43   
  Lahden Uimaseura                   
25  Sanni Ikonen  1998    208          43.62   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Perhosuinti P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
12  Kasper Jämsä  1997    258          36.63   
  Lahden Uimaseura                   
22  Riku Soini  1997    216          38.90   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 13, 100m Perhosuinti T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997  363          1:20.22   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997  341          1:21.88   
  Lahden Uimaseura                   
10  Netta Hämäläinen  1997    327          1:23.08   
  Lahden Uimaseura                   
14  Alina Josephson  1997    313          1:24.22   
  Lahden Uimaseura                   
18  Taika Koponen  1997    281          1:27.32   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 14, 100m Perhosuinti P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Mattila  1996  311          1:15.35   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996  303          1:15.96   
  Lahden Uimaseura                   
22  Jeremias Kuivalainen  1996    222          1:24.32   
  Lahden Uimaseura                   
26  Mikael Hietanen  1996    210          1:25.82   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 15, 400m Vapaauinti T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998  517  1:11.55  2:29.63  3:48.02    5:02.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 400m Vapaauinti P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997  319  1:15.72  2:40.30  4:06.39    5:25.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Daniel Zimmermann  1997    292  1:17.77  2:44.25  4:12.18    5:35.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Eemeli Asikainen  1997    280  1:17.50  2:46.44  4:15.24    5:40.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 400m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997  492  1:14.80  2:33.83  3:52.51    5:08.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Netta Hämäläinen  1997  461  1:14.48  2:35.16  3:56.49    5:14.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    453  1:14.36  2:36.11  3:57.78    5:16.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Heidi Virtanen  1997    392  1:19.57  2:46.62  4:12.57    5:32.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Sofia Mast  1997    370  1:19.92  2:46.68  4:14.54    5:38.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 18, 400m Vapaauinti P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996  429  1:10.37  2:26.84  3:42.97    4:55.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Vladislav Vorobiev  1996    322          1:27.00   
  Lahden Uimaseura                   
16  Andreas Niemi  1996    306          1:28.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 100m Rintauinti T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
31  Alina Josephson  1997    327          1:36.36   
  Lahden Uimaseura                   
36  Tiia Nieminen  1997    316          1:37.42   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Mast  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 22, 100m Rintauinti T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Sanni Ikonen  1998    302          1:38.92   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 23, 50m Rintauinti P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    200          46.89   
  Lahden Uimaseura                   
21  Jami Kuosmanen  1998    151          51.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 24, 50m Rintauinti T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999  272          47.30   
  Lahden Uimaseura                   
11  Amanda Vilenius  1999    231          49.97   
  Lahden Uimaseura                   
17  Melek Ayarci  1999    211          51.50   
  Lahden Uimaseura                   
23  Julia Bruneau  1999    206          51.89   
  Lahden Uimaseura                   
29  Aleksina Virtanen  1999    197          52.70   
  Lahden Uimaseura                   
34  Aada Kuiri  1999    186          53.67   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 25, 100m Vapaauinti P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    385          1:05.36   
  Lahden Uimaseura                   
22  Mikael Hietanen  1996    330          1:08.80   
  Lahden Uimaseura                   
33  Aleksi Mattila  1996    311          1:10.20   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 26, 100m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
11  Enni Toiviainen  1997    446          1:09.93   
  Lahden Uimaseura                   
14  Netta Hämäläinen  1997    441          1:10.20   
  Lahden Uimaseura                   
18  Josefiina Ala-Seppälä  1997    428          1:10.90   
  Lahden Uimaseura                   
27  Heidi Virtanen  1997    385          1:13.47   
  Lahden Uimaseura                   
32  Saima Laakso  1997    375          1:14.11   
  Lahden Uimaseura                   
34  Taika Koponen  1997    371          1:14.40   
  Lahden Uimaseura                   
50  Tiia Nieminen  1997    351          1:15.75   
  Lahden Uimaseura                   
60  Sofia Mast  1997    337          1:16.83   
  Lahden Uimaseura                   
67  Anna Mäkelä  1997    326          1:17.62   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 27, 100m Vapaauinti P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
10  Daniel Zimmermann  1997    312          1:10.12   
  Lahden Uimaseura                   
25  Eemeli Asikainen  1997    262          1:14.31   
  Lahden Uimaseura                   
32  Riku Soini  1997    241          1:16.40   
  Lahden Uimaseura                   
41  Remi Tolppala  1997    224          1:18.28   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 28, 100m Vapaauinti T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998  464          1:09.05   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iina Kokko  1998    343          1:16.32   
  Lahden Uimaseura                   
46  Rita Mäki-Puhtila  1998    252          1:24.64   
  Lahden Uimaseura                   
56  Sanni Ikonen  1998    210          1:29.94   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 29, 4X100m Sekauinti P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus P 1  1996  14  334          5:06.27   
  Lahden Uimaseura                   
  Andreas Niemi  1996      1:14.79        1:14.79   
  Vladislav Vorobiev  1996      1:25.51        2:40.30   
  Aleksi Mattila  1996      1:18.48        3:58.78   
  Jeremias Kuivalainen  1996      1:07.49        5:06.27   
                     
12  Laus P 2  1996    265          5:30.84   
  Lahden Uimaseura                   
  Mikael Hietanen  1996      1:18.12        1:18.12   
  Riku Soini  1997      1:40.01        2:58.13   
  Kasper Jämsä  1997      1:22.03        4:20.16   
  Daniel Zimmermann  1997      1:10.68        5:30.84   
                     
Laus P 3  1996              DSQ  3. vaihto 
  Lahden Uimaseura                   
  Olli Laaksonen  1998      30.84           
  Jami Kuosmanen  1998                 
  Alex Nieminen  1999                 
  Leevi Kinnunen  1998      84        DSQ   
  SW 10.10 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 30, 4X100m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus T12 1  1997  14  458          4:41.05   
  Lahden Uimaseura                   
  Enni Toiviainen  1997      1:10.67        1:10.67   
  Josefiina Ala-Seppälä  1997      1:10.73        2:21.40   
  Netta Hämäläinen  1997      1:11.27        3:32.67   
  Noora Visto  1998      1:08.38        4:41.05   
                     
Laus T12 2  1997  403          4:53.33   
  Lahden Uimaseura                   
  Tiia Nieminen  1997      1:14.80        1:14.80   
  Heidi Virtanen  1997      1:13.56        2:28.36   
  Saima Laakso  1997      1:12.84        3:41.20   
  Alina Josephson  1997      1:12.13        4:53.33   
                     
11  Laus T12 3  1997    348          5:08.05   
  Lahden Uimaseura                   
  Sofia Mast  1997      1:19.00        1:19.00   
  Iina Kokko  1998      1:18.37        2:37.37   
  Anna Mäkelä  1997      1:16.56        3:53.93   
  Taika Koponen  1997      1:14.12        5:08.05   
                     
33  Laus T12 4  1997    209          6:05.33   
  Lahden Uimaseura                   
  Rita Mäki-Puhtila  1998      1:26.46        1:26.46   
  Lotta Raiski  1998      1:38.74        3:05.20   
  Iina Lallo  1998      1:29.34        4:34.54   
  Sanni Ikonen  1998      1:30.79        6:05.33   
                     
 
Laji 31, 100m Vapaauinti T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
11  Nadja Niemi  1999    249          1:24.94   
  Lahden Uimaseura                   
13  Melek Ayarci  1999    244          1:25.54   
  Lahden Uimaseura                   
18  Amanda Vilenius  1999    235          1:26.57   
  Lahden Uimaseura                   
25  Aada Kuiri  1999    224          1:27.93   
  Lahden Uimaseura                   
38  Julia Bruneau  1999    194          1:32.25   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 32, 100m Vapaauinti P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998  265          1:14.04   
  Lahden Uimaseura                   
20  Olli Laaksonen  1998    204          1:20.75   
  Lahden Uimaseura                   
45  Jami Kuosmanen  1998    174          1:25.15   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 33, 100m Selkäuinti T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997  425          1:18.73   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997  396          1:20.63   
  Lahden Uimaseura                   
13  Taika Koponen  1997    366          1:22.77   
  Lahden Uimaseura                   
18  Heidi Virtanen  1997    344          1:24.48   
  Lahden Uimaseura                   
25  Alina Josephson  1997    334          1:25.29   
  Lahden Uimaseura                   
31  Tiia Nieminen  1997    313          1:27.15   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 34, 100m Selkäuinti P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996  373          1:13.59   
  Lahden Uimaseura                   
13  Jeremias Kuivalainen  1996    325          1:17.03   
  Lahden Uimaseura                   
15  Aleksi Mattila  1996    321          1:17.38   
  Lahden Uimaseura                   
16  Mikael Hietanen  1996    318          1:17.63   
  Lahden Uimaseura                   
18  Vladislav Vorobiev  1996    308          1:18.41   
  Lahden Uimaseura                   
52  Elmo Ravi  1996    218          1:28.08   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 35, 100m Selkäuinti T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998  418          1:19.16   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iina Kokko  1998    305          1:27.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 36, 100m Selkäuinti P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997  275          1:21.44   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    257          1:23.30   
  Lahden Uimaseura                   
29  Remi Tolppala  1997    199          1:30.82   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 37, 50m Selkäuinti T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    233          45.48   
  Lahden Uimaseura                   
10  Amanda Vilenius  1999    233          45.51   
  Lahden Uimaseura                   
16  Nadja Niemi  1999    223          46.19   
  Lahden Uimaseura                   
21  Aada Kuiri  1999    202          47.76   
  Lahden Uimaseura                   
24  Julia Bruneau  1999    198          48.07   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 38, 50m Selkäuinti P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998  232          40.44   
  Lahden Uimaseura                   
12  Olli Laaksonen  1998    200          42.53   
  Lahden Uimaseura                   
28  Jami Kuosmanen  1998    162          45.60   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 39, 4X100m Sekauinti T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus T12 1  1997  18            5:27.90   
  Lahden Uimaseura                   
  Noora Visto  1998      1:20.86        1:20.86   
  Josefiina Ala-Seppälä  1997      1:33.28        2:54.14   
  Netta Hämäläinen  1997      1:26.13        4:20.27   
  Enni Toiviainen  1997      1:07.63        5:27.90   
                     
Laus T12 2  1997            5:32.44   
  Lahden Uimaseura                   
  Saima Laakso  1997      1:21.35        1:21.35   
  Tiia Nieminen  1997      1:34.98        2:56.33   
  Alina Josephson  1997      1:22.39        4:18.72   
  Heidi Virtanen  1997      1:13.72        5:32.44   
                     
17  Laus T12 3  1997              6:02.01   
  Lahden Uimaseura                   
  Sofia Mast  1997      1:37.13        1:37.13   
  Sanni Ikonen  1998      1:40.14        3:17.27   
  Taika Koponen  1997      1:29.69        4:46.96   
  Anna Mäkelä  1997      1:15.05        6:02.01   
                     
27  Laus T12 4  1997              6:45.91   
  Lahden Uimaseura                   
  Iina Kokko  1998      1:28.98        1:28.98   
  Iina Lallo  1998      1:55.50        3:24.48   
  Nadja Niemi  1999      1:53.34        5:17.82   
  Rita Mäki-Puhtila  1998      1:28.09        6:45.91   
                     
 
Laji 40, 4X100m Vapaauinti P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus P 1  1996  18            4:19.87   
  Lahden Uimaseura                   
  Jeremias Kuivalainen  1996      1:06.53        1:06.53   
  Mikael Hietanen  1996      1:06.66        2:13.19   
  Vladislav Vorobiev  1996      1:04.13        3:17.32   
  Andreas Niemi  1996      1:02.55        4:19.87   
                     
11  Laus P 2  1996              4:49.09   
  Lahden Uimaseura                   
  Aleksi Mattila  1996      1:10.20        1:10.20   
  Riku Soini  1997      1:16.62        2:26.82   
  Kasper Jämsä  1997      1:12.00        3:38.82   
  Daniel Zimmermann  1997      1:10.27        4:49.09   
                     
20  Laus P 3  1996              5:24.26   
  Lahden Uimaseura                   
  Eemeli Asikainen  1997      1:16.55        1:16.55   
  Olli Laaksonen  1998      1:23.54        2:40.09   
  Jami Kuosmanen  1998      1:27.48        4:07.57   
  Leevi Kinnunen  1998      1:16.69        5:24.26   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.14  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2009 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:45