Tulokset Seuroittain Lahden Uimaseura - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  Heinolan Isku         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    468          32.92   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    393          34.88   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    333          36.88   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    305          37.97   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    288          38.70   
  Lahden Uimaseura                   
11  Tipsa Saikko  1996    225          42.03   
  Lahden Uimaseura                   
15  Aada Kuiri  1999    172          45.92   
  Lahden Uimaseura                   
16  Sanni Ikonen  1998    166          46.49   
  Lahden Uimaseura                   
17  Iina Lallo  1998    154          47.69   
  Lahden Uimaseura                   
18  Rita Mäki-Puhtila  1998    153          47.76   
  Lahden Uimaseura                   
19  Aleksina Virtanen  1999    110          53.34   
  Lahden Uimaseura                   
20  Lotta Raiski  1998    110          53.35   
  Lahden Uimaseura                   
21  Iisa Valkonen  1998    110          53.38   
  Lahden Uimaseura                   
22  Ronja Kakkonen  1999    102          54.66   
  Lahden Uimaseura                   
23  Marie-Emily Donoghue  1998    96          55.85   
  Lahden Uimaseura                   
24  Pinja Ravi  2000    93          56.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Salonen  1991    592          30.43   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Mattila  1996    306          33.83   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    230          37.20   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    191          39.56   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999    157          42.25   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    140          43.85   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    135          44.44   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jami Kuosmanen  1998    124          45.67   
  Lahden Uimaseura                   
13  Miika Laine  1998    101          48.90   
  Lahden Uimaseura                   
14  Jere Turunen  1997    95          49.96   
  Lahden Uimaseura                   
15  Väinö Koponen  2001    68          55.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    610          26.87   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Kuivalainen  1990    565          27.57   
  Lahden Uimaseura                   
Ilja Danilov  1992    555          27.74   
  Lahden Uimaseura                   
11  Kai Poutanen  1980    298          34.12   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Nieminen  1997    310  44.03        1:35.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    302  46.45        1:36.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sofia Mast  1997    289  46.47        1:38.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    262  48.30        1:41.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Tipsa Saikko  1996    256  50.24        1:42.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Anna Mäkelä  1997    238  49.23        1:44.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Rita Mäki-Puhtila  1998    238  52.16        1:44.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Levonen  1995    401  41.87        1:28.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Turunen  1997    158  51.13        1:46.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    154  51.55        1:47.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Ikonen  1995    252  41.76        1:31.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Vilenius  1999    207          45.37   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    199          45.91   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    181          47.42   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999    134          52.37   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    121          54.23   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    120          54.41   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roosa Penttinen  2000    113          55.55   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    112          55.64   
  Lahden Uimaseura                   
12  Pinja Ravi  2000    110          56.03   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    364          37.56   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    288          40.61   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    203          45.64   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    121          54.26   
  Lahden Uimaseura                   
Marie-Emily Donoghue  1998    102          57.38   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Netta Hämäläinen  1997    354          37.92   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    286          40.73   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 24 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990    543          32.87   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Salonen  1991    531          33.13   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mesterton  1995    432          35.49   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    182          41.39   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    144          44.75   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    104          49.87   
  Lahden Uimaseura                   
Julius Linnanen  1999    33          1:12.94   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Laaksonen  1998    164          42.87   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    105          49.78   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    59          1:00.23   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    234          38.05   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    295          35.25   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Ravi  1996    206          39.72   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 24 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kalle Manninen  1989    481          29.95   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    424  36.57  1:21.89  2:14.21    2:50.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    379  2:17.70  2:57.06      2:57.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Ikonen  1996    374  37.32  1:22.21  2:16.63    2:57.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Mäkelä  1997    276  46.11  1:35.42  2:32.50    3:16.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Iina Lallo  1998    188  55.14  1:50.20  2:55.28    3:43.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Pinja Kaisla  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
                     
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Levonen  1995    391  42.69  1:29.61  2:18.15    2:55.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eemeli Asikainen  1997    197  43.16  1:35.20  2:32.38    3:15.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    150  53.12  1:44.27  2:43.58    3:34.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Ahola  1994    335  35.76  1:16.95  2:04.78    2:43.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Nieminen  1997    317          44.12   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    156          55.89   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    156          55.89   
  Lahden Uimaseura                   
12  Kristiina Kekkonen  1999    142          57.59   
  Lahden Uimaseura                   
14  Elena Marola  2000    134          58.74   
  Lahden Uimaseura                   
15  Pinja Ravi  2000    129          59.50   
  Lahden Uimaseura                   
18  Iisa Valkonen  1998    122          1:00.55   
  Lahden Uimaseura                   
20  Ronja Kakkonen  1999    102          1:04.34   
  Lahden Uimaseura                   
21  Roosa Penttinen  2000    79          1:10.07   
  Lahden Uimaseura                   
22  Patrisia Kaisla  1998    62          1:16.06   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990    593          35.80   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    170          47.94   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    136          51.65   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    133          52.07   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    124          53.26   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    123          53.37   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    100          57.13   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Vilenius  1999    198  47.74        1:38.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999    197  47.49        1:38.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roosa Penttinen  2000    120  59.06        1:56.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    118  55.89        1:57.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    377  38.80        1:19.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iina Kokko  1998    279  42.30        1:28.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    205  46.96        1:37.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    186  49.66        1:40.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Pinja Kaisla  1998    177  48.72        1:42.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saima Laakso  1997    372  38.90        1:19.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    320  41.50        1:24.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    307  41.47        1:25.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taika Koponen  1997    297  42.19        1:26.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sofia Mast  1997    241  45.53        1:32.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Ikonen  1996    285  41.80        1:27.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Mesterton  1995    385  38.08        1:19.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    124  47.79        1:41.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    249  39.99        1:20.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    170  45.31        1:31.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elmo Ravi  1996    204  42.09        1:25.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Ikonen  1996    399  35.98        1:16.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Netta Hämäläinen  1997    330  37.31        1:21.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Enni Toiviainen  1997    326  37.68        1:21.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiia Nieminen  1997    246  40.82        1:30.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Mattila  1996    269  36.74        1:17.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ilja Danilov  1992    452  29.65        1:05.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    206  41.57        1:28.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elena Marola  2000    145  47.43        1:39.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    115  50.19        1:47.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    442  33.47        1:08.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iina Kokko  1998    285  38.26        1:19.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    231  40.21        1:25.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    212  41.98        1:27.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iina Lallo  1998    175  46.08        1:33.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Pinja Kaisla  1998    173  43.70        1:34.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riikka Haakana  1998    150  48.04        1:38.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Patrisia Kaisla  1998    94  55.07        1:55.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Netta Hämäläinen  1997    428  33.60        1:09.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taika Koponen  1997    367  35.42        1:13.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    360  35.40        1:13.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sofia Mast  1997    342  36.36        1:14.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    342  35.36        1:14.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiia Nieminen  1997    333  36.29        1:15.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Mäkelä  1997    326  37.03        1:16.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    321  37.45        1:16.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
10  Tipsa Saikko  1996    231  40.25        1:25.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Levonen  1995    401  34.93        1:11.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Mesterton  1995    338  35.99        1:15.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    194  38.45        1:20.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Firas El-Idi  2001    123  43.48        1:33.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001    114  46.35        1:35.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    204  37.98        1:18.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miika Laine  1998    114  45.15        1:35.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    257  35.49        1:13.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eemeli Asikainen  1997    227  36.88        1:16.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    207  38.12        1:18.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    339  31.76        1:06.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Mattila  1996    299  33.77        1:09.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmo Ravi  1996    207  37.94        1:18.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    616  26.18        54.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Korhonen  1993    573  26.53        55.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Niko Ahola  1994    375  30.32        1:04.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Joonas Ikonen  1995    269  34.02        1:11.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    232          38.75   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    198          40.85   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    162          43.72   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    149          44.90   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    148          45.05   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999    139          45.96   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    124          47.81   
  Lahden Uimaseura                   
12  Pinja Ravi  2000    122          48.04   
  Lahden Uimaseura                   
13  Aleksina Virtanen  1999    121          48.17   
  Lahden Uimaseura                   
14  Roosa Penttinen  2000    101          51.12   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    403          32.24   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    311          35.13   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    223          39.24   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    216          39.67   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Kaisla  1998    181          42.09   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    160          43.86   
  Lahden Uimaseura                   
10  Marie-Emily Donoghue  1998    140          45.90   
  Lahden Uimaseura                   
11  Riikka Haakana  1998    131          46.85   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    439          31.33   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    354          33.65   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    323          34.69   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    291          35.93   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    127          41.93   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    112          43.81   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    219          35.00   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    124          42.35   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    111          43.90   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    48          57.97   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Soini  1997    221          34.89   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    204          35.82   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    359          29.68   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 24 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    602          24.99   
  Lahden Uimaseura                   
Kalle Manninen  1989    523          26.19   
  Lahden Uimaseura                   
10  Niko Ahola  1994    389          28.91   
  Lahden Uimaseura                   
15  Joonas Ikonen  1995    254          33.33   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kai Poutanen  1980    367          29.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.12  Tulostuspäivämäärä  21 toukokuu 2009 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:55