Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LaUS GP40910    Tulostuspäivämäärä  04 joulukuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:00   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    126          45.51   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    111          47.41   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    179          40.44   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    152          42.75   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    110          47.52   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    98          49.48   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    70          55.42   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    69          55.50   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Mattila  1996    364          31.93   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    278          34.93   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    276          35.02   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996    274          35.07   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    238          36.77   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    217          37.93   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    178          40.53   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    167          41.36   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    461          29.50   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    261          35.65   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995    222          37.61   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aki Sirkka  1980    538          28.02   
  Lahden Kaleva                   
Mikael Karadjov  1992    420          30.43   
  Lahden Uimaseura                   
Jukka Mattila  1968    388          31.25   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Justiina Mattila  2000    131          50.29   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    128          50.68   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    128          50.72   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    122          51.56   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    100          54.98   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    403          34.58   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    279          39.08   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    231          41.63   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    231          41.64   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    212          42.82   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    201          43.60   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    173          45.84   
  Lahden Uimaseura                   
Kia Manninen  1998    171          46.02   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Tommola  1998    138          49.48   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iisa Valkonen  1998    134          49.89   
  Lahden Uimaseura                   
11  Riikka Haakana  1998    134          49.90   
  Lahden Uimaseura                   
12  Ronja Kakkonen  1999    111          53.13   
  Lahden Uimaseura                   
13  Henna Turunen  1999    101          54.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    462          33.05   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Ketola  1996    425          33.98   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997    378          35.35   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    361          35.87   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    361          35.87   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    356          36.06   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    345          36.43   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    345          36.43   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    324          37.19   
  Lahden Uimaseura                   
10  Heidi Virtanen  1997    276          39.26   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Halonen  1994    544          31.29   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    535          31.48   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    460          33.09   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    444          33.50   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    437          33.68   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    436          33.69   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    427          33.94   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    400          34.68   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    366          35.72   
  Lahden Uimaseura                   
10  Janica Jämsä  1995    316          37.52   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    550          31.19   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    412          34.33   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    399          34.70   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001              40.99   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              45.65   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001              46.18   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001              46.21   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000              47.16   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001              48.38   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              54.98   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000              58.65   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              1:00.57   
  Lahden Uimaseura                   
10  Rosa Kakko  2001              1:01.29   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Bruneau  2002              1:07.96   
  Lahden Uimaseura                   
Oskari Soini  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marie-Emily Donoghue  1998              38.42   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999              42.65   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Kajander  1998              44.53   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998              44.64   
  Lahden Uimaseura                   
Ada Airola  1998              47.19   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Rauhala  1999              47.22   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              49.98   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              51.37   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999              52.34   
  Lahden Uimaseura                   
Katariina Romppanen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Fanny Rissanen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996    381  2:31.99        2:31.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Mattila  1996    345  2:37.15        2:37.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997    298  2:44.93        2:44.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    262  2:52.24        2:52.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    249  2:55.06        2:55.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valentin Lehtonen  1996    221  3:02.30        3:02.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    217  3:03.30        3:03.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mikael Hietanen  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vladislav Vorobiev  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    381  2:31.99        2:31.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janne Mattila  1995    211  3:05.13        3:05.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Johannes Kujala  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Ikonen  1995              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karadjov  1992    421  2:26.97        2:26.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Ketola  1996    452  2:41.12        2:41.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    432  2:43.56        2:43.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Netta Hämäläinen  1997    423  2:44.71        2:44.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    422  2:44.79        2:44.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    417  2:45.50        2:45.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Enni Toiviainen  1997    410  2:46.40        2:46.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiia Nieminen  1997    393  2:48.78        2:48.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Räikkönen  1997    373  2:51.69        2:51.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Josefiina Ala-Seppälä  1997    366  2:52.79        2:52.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Anna Mäkelä  1997    336  2:57.83        2:57.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taika Koponen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alena Mokicheva  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Nokelainen  1994    510  2:34.76        2:34.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mona Halonen  1994    509  2:34.87        2:34.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Essi Marola  1995    507  2:35.03        2:35.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mirella Osmanovic  1994    503  2:35.44        2:35.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meri Vainio  1994    492  2:36.56        2:36.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emmi Marola  1995    439  2:42.62        2:42.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenni Rinteelä  1994    435  2:43.16        2:43.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miia Kallio  1994    391  2:49.01        2:49.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Levonen  1995    364  2:53.07        2:53.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Janica Jämsä  1995    363  2:53.26        2:53.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    525  2:33.23        2:33.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anni Penttilä  1993    471  2:38.87        2:38.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Pannula  1993    449  2:41.49        2:41.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    201  42.10        1:26.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    169  44.60        1:31.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    107  50.63        1:46.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miika Laine  1998    106  51.31        1:46.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Somero  1999    93  53.21        1:51.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erik Verbitski  1999    87  56.30        1:54.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    390  38.10        1:18.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iina Kokko  1998    327  40.20        1:23.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nadja Niemi  1999    248  44.24        1:31.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    241  45.19        1:32.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    241  45.69        1:32.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    201  48.13        1:38.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riikka Haakana  1998    170  50.33        1:43.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iisa Valkonen  1998    162          1:45.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    150  53.00        1:48.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Kia Manninen  1998    150  51.65        1:48.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Julia Tommola  1998    146  54.91        1:49.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Marie-Emily Donoghue  1998    122  59.77        1:55.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Ronja Kakkonen  1999    114  56.31        1:58.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    148          44.31   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    142          44.93   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    85          53.27   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    71          56.61   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000    58          1:00.59   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    52          1:02.71   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    48          1:04.54   
  Lahden Uimaseura                   
Oskari Soini  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jussi Rauhala  1999    68          57.34   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    64          58.54   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    41          1:08.26   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Veeti Koskinen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    193          46.38   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    169          48.51   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    154          50.03   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    150          50.47   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    140          51.60   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    123          53.97   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    122          54.01   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    84          1:01.35   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    77          1:03.09   
  Lahden Uimaseura                   
10  Rosa Kakko  2001    54          1:11.05   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Lahti  1998    86          1:00.70   
  Lahden Uimaseura                   
Fanny Rissanen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ada Airola  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Katariina Romppanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Kajander  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  04 joulukuu 2009 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:00