Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP7 0910    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:19   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    201          51.32   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    178          53.46   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    166          54.74   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    161          55.29   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    155          55.98   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    134          58.73   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    127          59.87   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    115          1:01.78   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    56          1:18.41   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa               
Ella Saarikko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa               
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    371          41.85   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    320          43.97   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    294          45.21   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    292          45.35   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    283          45.82   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    272          46.43   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    271          46.47   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    269          46.59   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    250          47.73   
  Lahden Uimaseura                   
10  Julia Bruneau  1999    242          48.25   
  Lahden Uimaseura                   
11  Julia Tommola  1998    226          49.34   
  Lahden Uimaseura                   
12  Iisa Valkonen  1998    201          51.36   
  Lahden Uimaseura                   
13  Henna Turunen  1999    178          53.49   
  Lahden Uimaseura                   
14  Kiia Forss  1999    155          55.97   
  Lahden Uimaseura                   
15  Noora Lahti  1998    145          57.29   
  Lahden Uimaseura                   
16  Ronja Kakkonen  1999    134          58.83   
  Lahden Uimaseura                   
17  Jutta Järvinen  1999    129          59.57   
  Lahden Uimaseura                   
18  Veera Kajander  1998    126          1:00.01   
  Lahden Uimaseura                   
19  Ada Airola  1998    113          1:02.25   
  Lahden Uimaseura                   
Kerttu Valanta  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa               
Riikka Haakana  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    595          35.76   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    507          37.72   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    430          39.83   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    391          41.13   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    365          42.07   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    346          42.84   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    329          43.56   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997    215          50.20   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vera Viitasuo  1995    504          37.78   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    479          38.43   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    450          39.24   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    426          39.95   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    404          40.69   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    392          41.09   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    380          41.50   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Pannula  1993    605          35.55   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    150          50.02   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    85          1:00.34   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    84          1:00.75   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    74          1:03.18   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    66          1:05.58   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    59          1:08.19   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    48          1:13.18   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    43          1:15.82   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    38          1:19.34   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Valtteri Raiski  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    196          45.75   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    195          45.82   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999    185          46.58   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    185          46.58   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    160          48.96   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    158          49.11   
  Lahden Uimaseura                   
Toni Valio  1998    147          50.27   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    129          52.61   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    114          54.74   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jussi Rauhala  1999    112          55.08   
  Lahden Uimaseura                   
11  Patrik Suslov  1999    105          56.28   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tuomas Rauhala  1999    55          1:09.84   
  Lahden Uimaseura                   
13  Ivan Mazanikov  1999    43          1:15.57   
  Lahden Uimaseura                   
14  Tino Kuokkanen  1999    41          1:16.74   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    404          35.92   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    386          36.48   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    309          39.28   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    279          40.66   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    271          41.04   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    242          42.62   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    223          43.82   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    195          45.82   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    409          35.78   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    324          38.66   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karadjov  1992    497          33.52   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    369          37.02   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    226          1:38.04   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    213          1:39.99   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    182          1:45.41   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    177          1:46.51   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    172          1:47.51   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    160          1:50.01   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    126          1:59.17   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    94          2:11.50   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Ella Saarikko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jutta Järvinen  1999    116          2:02.35   
  Lahden Uimaseura                   
Kerttu Valanta  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    186          1:31.44   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    82          2:00.06   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    72          2:05.54   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    66          2:08.97   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    66          2:09.28   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    62          2:12.05   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    52          2:19.81   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Roope Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Niko Tikka  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    373          2:58.09   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    354          3:01.27   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    342          3:03.29   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    335          3:04.51   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    321          3:07.30   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    317          3:07.99   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    313          3:08.90   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    307          3:10.12   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    302          3:11.10   
  Lahden Uimaseura                   
10  Riikka Haakana  1998    281          3:15.61   
  Lahden Uimaseura                   
11  Iisa Valkonen  1998    257          3:21.70   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aleksina Virtanen  1999    245          3:24.77   
  Lahden Uimaseura                   
13  Henna Turunen  1999    185          3:44.82   
  Lahden Uimaseura                   
14  Ronja Kakkonen  1999    174          3:49.77   
  Lahden Uimaseura                   
15  Noora Lahti  1998    155          3:58.85   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ada Airola  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Julia Tommola  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Veera Kajander  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Saari  1996    298          3:11.99   
  Heinolan Isku                   
Annika Niemi  1996    277          3:16.55   
  Heinolan Isku                   
Tiia Heino  1996    200          3:39.38   
  Heinolan Isku                   
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    255          2:59.57   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    252          3:00.23   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999    251          3:00.61   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    190          3:18.17   
  Lahden Uimaseura                   
Toni Valio  1998    182          3:21.10   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    175          3:23.71   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    137          3:40.79   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    130          3:44.65   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    129          3:45.42   
  Lahden Uimaseura                   
10  Patrik Suslov  1999    90          4:14.03   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Jussi Rauhala  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Tuomas Rauhala  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jukka Mattila  1968    372          2:38.34   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    591          5:20.57   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    561          5:26.28   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    514          5:35.86   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    499          5:39.26   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    473          5:45.22   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    466          5:46.91   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    450          5:50.96   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Marola  1995    561          5:26.22   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    538          5:30.83   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    505          5:37.84   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    498          5:39.30   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    467          5:46.77   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    466          5:47.06   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    447          5:51.83   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Pannula  1993    539          5:30.61   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    425          5:23.06   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    393          5:31.63   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    374          5:37.08   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    350          5:44.65   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    310          5:58.88   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    308          5:59.73   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    292          6:06.12   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    253          6:23.78   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 8, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    422          5:23.70   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karadjov  1992    426          5:22.65   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    421          5:23.99   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:19