Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LaUS GP 6    Tulostuspäivämäärä  12 maaliskuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:21   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    200          36.11   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    179          37.45   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    111          43.92   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    110          44.02   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    101          45.30   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    91          46.93   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    77          49.65   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    75          49.96   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    68          51.73   
  Lahden Uimaseura                   
10  Eetu Pekkanen  2000    67          51.90   
  Lahden Uimaseura                   
11  Jasu Ovaskainen  2002    65          52.42   
  Lahden Uimaseura                   
12  Valtteri Raiski  2000    53          56.28   
  Lahden Uimaseura                   
13  Roope Helminen  2001    40          1:01.55   
  Lahden Uimaseura                   
14  Saku Romo  2000    24          1:12.79   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    279          32.28   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    234          34.25   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    188          36.82   
  Lahden Uimaseura                   
Toni Valio  1998    188          36.82   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    176          37.63   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    147          39.99   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    144          40.27   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    131          41.55   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    124          42.26   
  Lahden Uimaseura                   
10  Tuomas Rauhala  1999    117          43.08   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ivan Mazanikov  1999    113          43.69   
  Lahden Uimaseura                   
12  Patrik Suslov  1999    97          45.98   
  Lahden Uimaseura                   
13  Jussi Rauhala  1999    82          48.63   
  Lahden Uimaseura                   
14  Tino Kuokkanen  1999    80          49.04   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    216          39.71   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    205          40.39   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    200          40.73   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    156          44.20   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    146          45.17   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    144          45.42   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    138          46.07   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    136          46.27   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    121          48.17   
  Lahden Uimaseura                   
10  Henna Suhonen  2000    78          55.61   
  Lahden Uimaseura                   
11  Rosa Kakko  2001    76          56.32   
  Lahden Uimaseura                   
12  Ella Bruneau  2002    60          1:00.74   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iina Kokko  1998    342          34.04   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    325          34.63   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    315          34.98   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    311          35.16   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    310          35.17   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    305          35.39   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    295          35.75   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    253          37.67   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    241          38.24   
  Lahden Uimaseura                   
10  Julia Tommola  1998    236          38.54   
  Lahden Uimaseura                   
11  Kiia Forss  1999    231          38.82   
  Lahden Uimaseura                   
12  Iisa Valkonen  1998    226          39.10   
  Lahden Uimaseura                   
13  Aleksina Virtanen  1999    214          39.80   
  Lahden Uimaseura                   
14  Henna Turunen  1999    209          40.14   
  Lahden Uimaseura                   
15  Noora Lahti  1998    197          40.92   
  Lahden Uimaseura                   
16  Ronja Kakkonen  1999    174          42.68   
  Lahden Uimaseura                   
17  Veera Kajander  1998    168          43.16   
  Lahden Uimaseura                   
18  Ada Airola  1998    156          44.26   
  Lahden Uimaseura                   
19  Meea Kivi  1999    138          46.06   
  Lahden Uimaseura                   
20  Fanny Rissanen  1999    123          47.91   
  Lahden Uimaseura                   
21  Ann-Matilda Oksman  1999    118          48.57   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    323  2:42.25        2:42.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janne Mattila  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Ikonen  1995              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juska Nyberg  1993    315  2:43.67        2:43.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mikael Karadjov  1992    257  2:55.12        2:55.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Vainio  1994    480  2:38.59        2:38.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emmi Marola  1995    441  2:43.06        2:43.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mona Halonen  1994    422  2:45.46        2:45.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenni Rinteelä  1994    407  2:47.54        2:47.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miia Kallio  1994    373  2:52.51        2:52.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mirella Osmanovic  1994    346  2:56.85        2:56.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995    305  3:04.36        3:04.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Mesterton  1995    275  3:10.84        3:10.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Levonen  1995    270  3:12.02        3:12.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Katariina Neuvonen  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    513  2:35.06        2:35.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Pannula  1993    386  2:50.55        2:50.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    187  39.66        1:27.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    175  41.52        1:29.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miika Laine  1998    94  49.69        1:50.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Toni Valio  1998    71  54.83        2:01.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    70  58.55        2:01.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iiro Helminen  1998    54  1:01.77        2:13.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    265  42.44        1:27.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iina Kokko  1998    239  40.02        1:30.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999    236  41.72        1:31.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    234  43.18        1:31.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nadja Niemi  1999    233  42.46        1:31.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999    204  45.16        1:35.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    185  44.38        1:38.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998    177  46.64        1:40.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksina Virtanen  1999    165  48.08        1:42.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Julia Bruneau  1999    161  48.12        1:43.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Iisa Valkonen  1998    153  48.26        1:45.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Julia Tommola  1998    138  50.31        1:49.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    167          41.35   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    159          42.04   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999    119          46.32   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    60          58.23   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    55          59.89   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    54          1:00.11   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    47          1:03.36   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    34          1:10.06   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Rauhala  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    163          46.79   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    157          47.35   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    147          48.36   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    134          49.93   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    127          50.87   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    105          54.19   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    101          54.81   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronja Kakkonen  1999    132          50.14   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    111          53.12   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    110          53.31   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Kajander  1998    71          1:01.67   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    64          1:03.85   
  Lahden Uimaseura                   
Ada Airola  1998    43          1:13.20   
  Lahden Uimaseura                   
Fanny Rissanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Kiia Forss  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 9, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Andreas Niemi  1996    434        5:01.05  19:05.55   
  Lahden Uimaseura              10:08.65     
                     
                     
                     
Vladislav Vorobiev  1996    423        5:00.21  19:15.05   
  Lahden Uimaseura              10:09.13     
                     
                     
                     
Jeremias Kuivalainen  1996    394          19:42.80   
  Lahden Uimaseura              10:28.89     
                     
                     
                     
Daniel Zimmermann  1997    368          20:10.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Riku Soini  1997    330          20:54.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Jere Turunen  1997    284        5:48.52  21:59.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Remi Tolppala  1997              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
 
Laji 10, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Viliina Vekkeli  1996    619          18:32.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Vaula Vekkeli  1996    569          19:04.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Josefiina Ala-Seppälä  1997    564          19:08.16   
  Lahden Uimaseura              10:10.97     
                     
                     
                     
Tiia Nieminen  1997    544          19:22.09   
  Lahden Uimaseura              10:17.10     
                     
                     
                     
Heidi Virtanen  1997    538          19:26.24   
  Lahden Uimaseura              10:20.77     
                     
                     
                     
Alina Josephson  1997    534          19:29.03   
  Lahden Uimaseura              10:17.60     
                     
                     
                     
Alena Mokicheva  1996    516          19:42.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Enni Toiviainen  1997    504          19:52.09   
  Lahden Uimaseura              10:21.05     
                     
                     
                     
Emma Räikkönen  1997    496          19:58.09   
  Lahden Uimaseura              10:34.52     
                     
                     
                     
10  Anna Mäkelä  1997    492          20:01.50   
  Lahden Uimaseura              10:37.90     
                     
                     
                     
11  Katariina Koivu  1997    289          23:54.88   
  Heinolan Isku                   
                     
                     
                     
12  Tiia Heino  1996    221          26:09.13   
  Heinolan Isku                   
                     
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  12 maaliskuu 2010 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:21