Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP30910    Tulostuspäivämäärä  13 marraskuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:33   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    205          45.45   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    122          54.01   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    109          56.21   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    96          58.54   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    52          1:11.98   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    402          36.35   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    316          39.37   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    260          42.01   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    239          43.23   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    195          46.27   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    185          47.08   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    183          47.26   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Tommola  1998    162          49.22   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    155          49.93   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iisa Valkonen  1998    142          51.36   
  Lahden Uimaseura                   
11  Meea Kivi  1999    112          55.62   
  Lahden Uimaseura                   
12  Ronja Kakkonen  1999    108          56.36   
  Lahden Uimaseura                   
13  Noora Lahti  1998    85          1:01.05   
  Lahden Uimaseura                   
14  Veera Kajander  1998    83          1:01.45   
  Lahden Uimaseura                   
15  Katariina Romppanen  1999    76          1:03.18   
  Lahden Uimaseura                   
16  Fanny Rissanen  1999    72          1:04.43   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    477          34.32   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    459          34.78   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    448          35.04   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    433          35.45   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    382          36.96   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    381          36.98   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    378          37.08   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    370          37.36   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    366          37.51   
  Lahden Uimaseura                   
10  Emma Räikkönen  1997    350          38.04   
  Lahden Uimaseura                   
11  Taika Koponen  1997    339          38.46   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anna Mäkelä  1997    323          39.08   
  Lahden Uimaseura                   
13  Josefiina Ala-Seppälä  1997    307          39.77   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Halonen  1994    516          33.43   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    461          34.71   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    455          34.88   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    409          36.12   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    404          36.29   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    364          37.56   
  Lahden Uimaseura                   
Janica Jämsä  1995    315          39.42   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mesterton  1995              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    522          33.31   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    140          45.17   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    138          45.43   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    69          57.33   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    57          1:00.95   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    55          1:01.87   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    54          1:01.90   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    46          1:05.50   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    46          1:05.64   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    44          1:06.64   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    221          38.81   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    213          39.29   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    152          43.98   
  Lahden Uimaseura                   
Toni Valio  1998    138          45.39   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    110          48.97   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    109          49.04   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    94          51.65   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    86          53.05   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Rauhala  1999    66          57.98   
  Lahden Uimaseura                   
10  Patrik Suslov  1999    66          58.14   
  Lahden Uimaseura                   
11  Iiro Helminen  1998    63          58.87   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tino Kuokkanen  1999    43          1:07.10   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    345          33.46   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    332          33.89   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996    272          36.21   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    260          36.75   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    252          37.13   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    237          37.92   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    216          39.11   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    170          42.38   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Kivelä  1994    399          31.87   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    361          32.96   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    250          37.23   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995    244          37.56   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    578          28.16   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Karadjov  1992    383          32.30   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    309          34.69   
  Lahden Uimaseura                   
Petri Heikkilä  1960    279          35.90   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rita Mäki-Puhtila  1998    286          1:30.69   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    266          1:32.96   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    263          1:33.22   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    221          1:38.80   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    171          1:47.60   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    155          1:51.27   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    129          1:58.12   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Tommola  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    226          1:25.72   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    196          1:29.91   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    182          1:32.17   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    137          1:41.39   
  Lahden Uimaseura                   
Toni Valio  1998    127          1:43.80   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    124          1:44.75   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    94          1:54.83   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    91          1:56.18   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    167          54.59   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    112          1:02.36   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    95          1:05.90   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Ella Bruneau  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Fanny Rissanen  1999    85          1:08.34   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Kajander  1998    70          1:12.93   
  Lahden Uimaseura                   
Katariina Romppanen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Meea Kivi  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    148          50.16   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    130          52.49   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    68          1:05.18   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    63          1:06.90   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000    53          1:10.77   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Elmo Kallio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Atte Pennanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Heikkilä  1960    338          38.12   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    96          58.10   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Rauhala  1999    82          1:01.02   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Patrik Suslov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    586          2:33.16   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    579          2:33.79   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    471          2:44.70   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Visto  1998    469          2:45.02   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    467          2:45.26   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    442          2:48.33   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    429          2:49.97   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    421          2:51.03   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    415          2:51.90   
  Lahden Uimaseura                   
10  Saima Laakso  1997    403          2:53.59   
  Lahden Uimaseura                   
10  Netta Hämäläinen  1997    403          2:53.59   
  Lahden Uimaseura                   
12  Heidi Virtanen  1997    402          2:53.74   
  Lahden Uimaseura                   
13  Anna Mäkelä  1997    372          2:58.17   
  Lahden Uimaseura                   
14  Emma Räikkönen  1997    354          3:01.28   
  Lahden Uimaseura                   
15  Iina Kokko  1998    336          3:04.38   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Halonen  1994    586          2:33.15   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    526          2:38.77   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    476          2:44.22   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    474          2:44.36   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    470          2:44.89   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    460          2:46.08   
  Lahden Uimaseura                   
Janica Jämsä  1995    387          2:55.93   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mesterton  1995    363          2:59.65   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    531          2:38.28   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    392          2:35.64   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    309          2:48.44   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    305          2:49.22   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    277          2:54.64   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    259          2:58.58   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996    255          2:59.60   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    179          3:22.02   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Kivelä  1994    453          2:28.22   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    327          2:45.31   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    268          2:56.54   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995    261          2:58.07   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karadjov  1992    447          2:28.93   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    417          2:32.40   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  13 marraskuu 2009 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:33