Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP10910    Tulostuspäivämäärä  04 syyskuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  22:09   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry.         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Ravi  2000    156          55.83   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    146          57.14   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    136          58.51   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    124          1:00.37   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    111          1:02.62   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    90          1:06.99   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    334          43.36   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    282          45.83   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    255          47.39   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    249          47.82   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    239          48.48   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    228          49.22   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    207          50.86   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    205          51.03   
  Lahden Uimaseura                   
Kia Manninen  1998    199          51.54   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aada Kuiri  1999    198          51.58   
  Lahden Uimaseura                   
11  Marie-Emily Donoghue  1998    173          53.97   
  Lahden Uimaseura                   
12  Julia Tommola  1998    158          55.64   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iisa Valkonen  1998    154          56.12   
  Lahden Uimaseura                   
14  Henna Turunen  1999    131          59.22   
  Lahden Uimaseura                   
15  Kristiina Kekkonen  1999    128          59.73   
  Lahden Uimaseura                   
16  Riikka Haakana  1998    113          1:02.14   
  Lahden Uimaseura                   
17  Ronja Kakkonen  1999    109          1:02.96   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    566          36.36   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    445          39.39   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    410          40.49   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    350          42.67   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    332          43.43   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    328          43.60   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    308          44.54   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Ikonen  1996    307          44.59   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    294          45.22   
  Lahden Uimaseura                   
10  Netta Hämäläinen  1997    283          45.82   
  Lahden Uimaseura                   
11  Saima Laakso  1997    273          46.34   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anna Mäkelä  1997    260          47.11   
  Lahden Uimaseura                   
13  Heidi Virtanen  1997    255          47.45   
  Lahden Uimaseura                   
14  Emma Räikkönen  1997    224          49.50   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maiju Suokas  1994    477          38.48   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    459          38.97   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    433          39.74   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    425          39.99   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    422          40.08   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    411          40.45   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    396          40.96   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    390          41.14   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    376          41.65   
  Lahden Uimaseura                   
10  Emmi Marola  1995    343          42.96   
  Lahden Uimaseura                   
11  Janica Jämsä  1995    292          45.33   
  Lahden Uimaseura                   
12  Ella Mesterton  1995    290          45.42   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Pannula  1993    533          37.08   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Walden  1993    402          40.73   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    355          42.46   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    124          53.29   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    122          53.61   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Juselius  2000    92          58.85   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    183          46.76   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    161          48.87   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    158          49.09   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    157          49.20   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    136          51.71   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    122          53.50   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    102          56.76   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    102          56.79   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    82          1:01.12   
  Lahden Uimaseura                   
10  Andrei Durmanov  1999    80          1:01.67   
  Lahden Uimaseura                   
Toni Valio  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.1 Kääntyminen selälleen               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996    343          37.96   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    327          38.54   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    256          41.81   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996    241          42.69   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    230          43.33   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    230          43.33   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    213          44.50   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    201          45.31   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    156          49.38   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    492          33.65   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    413          35.67   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    354          37.56   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    343          37.93   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    341          38.02   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    316          38.99   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aki Sirkka  1980    542          32.57   
  Lahden Kaleva                   
Mikael Karadjov  1992    502          33.43   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Ketola  1996    608          4:43.15   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    555          4:51.94   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    505          5:01.26   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    462          5:10.26   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Ikonen  1996    453          5:12.40   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    436          5:16.32   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    432          5:17.40   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    428          5:18.31   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    418          5:20.92   
  Lahden Uimaseura                   
10  Netta Hämäläinen  1997    400          5:25.61   
  Lahden Uimaseura                   
11  Taika Koponen  1997    365          5:35.56   
  Lahden Uimaseura                   
12  Alina Josephson  1997    359          5:37.42   
  Lahden Uimaseura                   
13  Tiia Nieminen  1997    348          5:41.14   
  Lahden Uimaseura                   
14  Emma Räikkönen  1997    338          5:44.23   
  Lahden Uimaseura                   
15  Anna Mäkelä  1997    338          5:44.52   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Halonen  1994    513          4:59.57   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    485          5:05.39   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    470          5:08.42   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    463          5:09.98   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    462          5:10.38   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    457          5:11.40   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    431          5:17.47   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    428          5:18.40   
  Lahden Uimaseura                   
Maiju Suokas  1994    423          5:19.55   
  Lahden Uimaseura                   
10  Vera Viitasuo  1995    404          5:24.56   
  Lahden Uimaseura                   
11  Janica Jämsä  1995    351          5:39.96   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    564          4:50.35   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    552          4:52.47   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    518          4:58.66   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996    380          5:00.84   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    367          5:04.22   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    345          5:10.72   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    322          5:17.93   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    276          5:34.65   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    230          5:55.80   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    220          6:00.72   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    179          6:26.63   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Kivelä  1994    535          4:28.30   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    478          4:38.68   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    431          4:48.33   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    323          5:17.56   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karadjov  1992    366          5:04.54   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Koskinen  1999    153          44.50   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    120          48.32   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Kajander  1998    109          49.84   
  Lahden Uimaseura                   
Fanny Rissanen  1999    102          50.91   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Rauhala  1999    96          51.91   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    96          52.09   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    95          52.21   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    91          52.88   
  Lahden Uimaseura                   
Zimmerman Harry  2001    86          54.01   
  Lahden Uimaseura                   
10  Oskari Soini  2001    84          54.47   
  Lahden Uimaseura                   
11  Timi Pernanen  2001    78          55.84   
  Lahden Uimaseura                   
12  Viivi Kajander  2000    77          55.85   
  Lahden Uimaseura                   
13  Ville Nikkari  2000    71          57.43   
  Lahden Uimaseura                   
14  Tino Kuokkanen  1999    68          58.30   
  Lahden Uimaseura                   
15  Elmo Kallio  2001    68          58.47   
  Lahden Uimaseura                   
16  Valtteri Raiski  2000    63          59.79   
  Lahden Uimaseura                   
17  Eetu Pekkanen  2000    53          1:03.51   
  Lahden Uimaseura                   
18  Niko Tikka  2000    43          1:08.02   
  Lahden Uimaseura                   
19  Ella Bruneau  2002    34          1:13.47   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Laulainen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    511          2:22.61   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    308          2:48.86   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    255          2:59.96   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    246          3:01.94   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    240          3:03.45   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    208          3:12.61   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    185          3:20.24   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    182          3:21.32   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    153          3:33.22   
  Lahden Uimaseura                   
10  Henna Turunen  1999    147          3:35.99   
  Lahden Uimaseura                   
11  Marie-Emily Donoghue  1998    146          3:36.74   
  Lahden Uimaseura                   
12  Riikka Haakana  1998    136          3:41.54   
  Lahden Uimaseura                   
13  Kia Manninen  1998    134          3:42.74   
  Lahden Uimaseura                   
14  Julia Tommola  1998    132          3:43.86   
  Lahden Uimaseura                   
15  Ronja Kakkonen  1999    115          3:54.82   
  Lahden Uimaseura                   
16  Kristiina Kekkonen  1999    93          4:11.38   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    234          2:46.40   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999    230          2:47.13   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    212          2:51.77   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    206          2:53.43   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    123          3:26.00   
  Lahden Uimaseura                   
Toni Valio  1998    103          3:38.36   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    102          3:39.20   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    100          3:40.40   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    100          3:40.41   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iiro Helminen  1998    82          3:55.46   
  Lahden Uimaseura                   
11  Andrei Durmanov  1999    71          4:07.90   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    176          42.47   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    164          43.49   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    150          44.78   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    149          44.87   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    133          46.61   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    111          49.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    156          39.19   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    141          40.54   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Juselius  2000    82          48.62   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.14  Tulostuspäivämäärä  04 syyskuu 2009 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  22:09