Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP80809    Tulostuspäivämäärä  05 kesäkuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  22:08   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura r         
 
 
Laji 1, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    267          1:18.35   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    212          1:24.60   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    197          1:26.76   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    164          1:32.12   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    158          1:33.43   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    217          1:35.91   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    92          1:51.83   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    87          1:53.85   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    57          2:11.24   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aki Sirkka  1980    504          1:03.42   
  Lahden Kaleva                   
 
Laji 2, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    409          1:17.46   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Visto  1998    399          1:18.10   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    392          1:18.54   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    359          1:20.92   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    344          1:22.08   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    342          1:22.23   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997    331          1:23.15   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    324          1:23.76   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    322          1:23.87   
  Lahden Uimaseura                   
10  Josefiina Ala-Seppälä  1997    295          1:26.42   
  Lahden Uimaseura                   
11  Sanni Ikonen  1998    221          1:35.12   
  Lahden Uimaseura                   
12  Rita Mäki-Puhtila  1998    203          1:37.80   
  Lahden Uimaseura                   
13  Lotta Raiski  1998    198          1:38.63   
  Lahden Uimaseura                   
14  Pinja Kaisla  1998    197          1:38.85   
  Lahden Uimaseura                   
15  Marie-Emily Donoghue  1998    125          1:55.08   
  Lahden Uimaseura                   
16  Patrisia Kaisla  1998    122          1:55.94   
  Lahden Uimaseura                   
17  Riikka Haakana  1998    110          2:00.15   
  Lahden Uimaseura                   
18  Iisa Valkonen  1998    110          2:00.18   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Iina Lallo  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Kia Manninen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    371          2:54.08   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    341          2:59.05   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    314          3:04.11   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    299          3:07.07   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    246          3:19.73   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    226          3:25.50   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Ravi  1996    215          3:28.96   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    470          2:40.92   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    390          2:51.24   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    379          2:52.98   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    531          2:52.27   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Ketola  1996    516          2:54.00   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    489          2:57.06   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    436          3:04.03   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    390          3:10.94   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Pentti  1995    387          3:11.40   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    380          3:12.65   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    358          3:16.45   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Ikonen  1996    347          3:18.59   
  Lahden Uimaseura                   
10  Janica Jämsä  1995    310          3:26.17   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maiju Suokas  1994    446          3:02.60   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    434          3:04.24   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Walden  1993    434          3:04.26   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    412          3:07.49   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    364          3:15.38   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    180          47.08   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    129          52.54   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    105          56.37   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    81          1:01.30   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    79          1:01.93   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    75          1:03.00   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    169          48.05   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    271          46.46   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    188          52.51   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    181          53.19   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    174          53.86   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    171          54.15   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    156          55.84   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    151          56.47   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    129          59.52   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    125          1:00.19   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999    124          1:00.37   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Kärkkäinen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
Kristiina Kekkonen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    217          1:36.17   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    206          1:37.90   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    204          1:38.18   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    193          1:40.01   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    150          1:48.89   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    137          1:52.12   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    113          1:59.51   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    83          2:12.46   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    81          2:13.85   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997    334          1:33.60   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    333          1:33.68   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    328          1:34.16   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    320          1:34.90   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    320          1:34.97   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Visto  1998    314          1:35.52   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    288          1:38.27   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    276          1:39.73   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    272          1:40.20   
  Lahden Uimaseura                   
10  Rita Mäki-Puhtila  1998    260          1:41.68   
  Lahden Uimaseura                   
11  Heidi Virtanen  1997    250          1:43.09   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anna Mäkelä  1997    245          1:43.74   
  Lahden Uimaseura                   
13  Lotta Raiski  1998    228          1:46.26   
  Lahden Uimaseura                   
14  Iina Lallo  1998    172          1:56.66   
  Lahden Uimaseura                   
15  Kia Manninen  1998    165          1:58.35   
  Lahden Uimaseura                   
16  Iisa Valkonen  1998    161          1:59.42   
  Lahden Uimaseura                   
17  Marie-Emily Donoghue  1998    152          2:01.75   
  Lahden Uimaseura                   
18  Pinja Kaisla  1998    122          2:11.00   
  Lahden Uimaseura                   
19  Riikka Haakana  1998    72          2:36.35   
  Lahden Uimaseura                   
20  Patrisia Kaisla  1998    59          2:47.17   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    184          41.27   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    129          46.45   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    106          49.62   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    69          57.07   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    68          57.39   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    65          58.21   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    166          42.69   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    470          30.17   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    330          33.96   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    321          34.27   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    298          35.11   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    274          36.10   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    268          36.38   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    212          39.32   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Ravi  1996    200          40.10   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    417          31.39   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    415          31.45   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    261          36.72   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    226          44.01   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    183          47.26   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    174          48.06   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    170          48.40   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    157          49.69   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    131          52.87   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999    128          53.15   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    124          53.72   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    114          55.38   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999    110          55.98   
  Lahden Uimaseura                   
11  Roosa Penttinen  2000    108          56.27   
  Lahden Uimaseura                   
12  Elena Marola  2000    92          59.32   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Kärkkäinen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Ketola  1996    462          34.70   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    446          35.11   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    433          35.45   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    406          36.21   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    374          37.22   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    373          37.25   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Pentti  1995    358          37.76   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Ikonen  1996    308          39.72   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    306          39.79   
  Lahden Uimaseura                   
10  Janica Jämsä  1995    293          40.37   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    540          32.94   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    519          33.38   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    442          35.20   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    439          35.28   
  Lahden Uimaseura                   
Maiju Suokas  1994    325          38.99   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.12  Tulostuspäivämäärä  05 kesäkuu 2009 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  22:08