Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP70809    Tulostuspäivämäärä  17 huhtikuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:12   
  Järjestäjä  Lahden Umaseura         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    245          38.06   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    240          38.29   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    218          39.56   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    142          45.67   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    136          46.25   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    135          46.44   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    126          47.44   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    126          47.53   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999    124          47.72   
  Lahden Uimaseura                   
10  Essi-Maria Lillman  2000    121          48.15   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    111          49.51   
  Lahden Uimaseura                   
12  Justiina Mattila  2000    109          49.87   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marie-Emily Donoghue  1998    143          45.48   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    181          37.31   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    140          40.65   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    85          48.01   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Juselius  2000    75          50.00   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jukka Mattila  1968    375          29.25   
  Lahden Uimaseura                   
Kai Poutanen  1980    370          29.40   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    105          44.79   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    67          52.00   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alina Josephson  1997    317          44.08   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    313          44.29   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    310          44.44   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Visto  1998    308          44.51   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    296          45.13   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Mast  1997    287          45.61   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    271          46.48   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    264          46.88   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    261          47.04   
  Lahden Uimaseura                   
10  Oona Juselius  1997    248          47.87   
  Lahden Uimaseura                   
11  Heidi Virtanen  1997    218          49.94   
  Lahden Uimaseura                   
12  Lotta Raiski  1998    203          51.16   
  Lahden Uimaseura                   
13  Rita Mäki-Puhtila  1998    188          52.53   
  Lahden Uimaseura                   
14  Iina Lallo  1998    169          54.38   
  Lahden Uimaseura                   
15  Kia Manninen  1998    151          56.43   
  Lahden Uimaseura                   
16  Iisa Valkonen  1998    138          58.25   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vera Viitasuo  1995    439          39.57   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    385          41.32   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    356          42.42   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Pentti  1995    354          42.52   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    349          42.72   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    333          43.38   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Ikonen  1996    326          43.68   
  Lahden Uimaseura                   
Janica Jämsä  1995    295          45.18   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mesterton  1995    293          45.25   
  Lahden Uimaseura                   
10  Kirsi Viita  1996    253          47.57   
  Lahden Uimaseura                   
11  Tipsa Saikko  1996    230          49.09   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Pannula  1993    548          36.75   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    472          38.62   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    469          38.71   
  Lahden Uimaseura                   
Maiju Suokas  1994    434          39.73   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    416          40.27   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    411          40.43   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    410          40.47   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Walden  1993    402          40.76   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    367          42.00   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roosa Nokelainen  1994    290          45.43   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    208          44.82   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    202          45.24   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    189          46.30   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    175          47.49   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    152          49.81   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    150          49.94   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    132          52.14   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    126          52.97   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Käsivetoliike ohi lantiolinjan               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    404          35.92   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996    338          38.13   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    321          38.81   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    288          40.20   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995    288          40.23   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    287          40.27   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    247          42.34   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    223          43.79   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996    201          45.34   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Ravi  1996              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterien väärä asento               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    486          33.78   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    416          35.59   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    322          38.75   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riikka Haakana  1998    166          1:35.34   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Mustonen  1996    77          2:03.13   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Nieminen  1999    76          2:03.76   
  Lahden Uimaseura                   
Nea Puustinen  2000    48          2:24.66   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Rinkinen  2000    45          2:27.91   
  Lahden Uimaseura                   
Krista Katajamäki  1998    43          2:29.44   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    424          2:50.63   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Visto  1998    405          2:53.33   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    392          2:55.22   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    380          2:56.94   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    378          2:57.35   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    351          3:01.68   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    337          3:04.18   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Mast  1997    297          3:12.22   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    290          3:13.60   
  Lahden Uimaseura                   
10  Sanni Ikonen  1998    272          3:17.85   
  Lahden Uimaseura                   
11  Oona Juselius  1997    271          3:18.11   
  Lahden Uimaseura                   
12  Rita Mäki-Puhtila  1998    214          3:34.47   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iina Lallo  1998    196          3:40.84   
  Lahden Uimaseura                   
14  Lotta Raiski  1998    192          3:42.33   
  Lahden Uimaseura                   
15  Kia Manninen  1998    106          4:31.06   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    286          2:52.75   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    222          3:08.16   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    221          3:08.21   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    209          3:11.91   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    174          3:24.00   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    159          3:30.06   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    135          3:41.81   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    130          3:44.58   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    117          3:52.88   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aki Sirkka  1980    522          2:21.43   
  Lahden Kaleva                   
 
Laji 8, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    273          1:32.10   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    209          1:40.67   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    199          1:42.34   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    143          1:54.37   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    128          1:58.71   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    126          1:59.30   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    120          2:01.03   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    119          2:01.43   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    117          2:02.10   
  Lahden Uimaseura                   
10  Kristiina Kekkonen  1999    117          2:02.31   
  Lahden Uimaseura                   
11  Henna Turunen  1999    114          2:03.13   
  Lahden Uimaseura                   
12  Roosa Penttinen  2000    111          2:04.24   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös)               
 
Laji 8, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iisa Valkonen  1998    134          1:56.65   
  Lahden Uimaseura                   
Marie-Emily Donoghue  1998    125          1:59.48   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    163          1:35.59   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    116          1:47.09   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    66          2:09.08   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Juselius  2000    64          2:10.58   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kalle Manninen  1989    489          1:06.30   
  Lahden Uimaseura                   
Jukka Mattila  1968    374          1:12.52   
  Lahden Uimaseura                   
Kai Poutanen  1980    251          1:22.75   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    87          1:58.01   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    68          2:07.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Marola  1995    470          5:46.01   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    448          5:51.65   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Ikonen  1996    433          5:55.72   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    414          6:01.00   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    410          6:02.11   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    379          6:11.76   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Pentti  1995    378          6:12.15   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mesterton  1995    376          6:12.69   
  Lahden Uimaseura                   
Janica Jämsä  1995    330          6:29.17   
  Lahden Uimaseura                   
10  Kirsi Viita  1996    246          7:09.29   
  Lahden Uimaseura                   
11  Tipsa Saikko  1996    223          7:23.84   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Vainio  1994    542          5:29.97   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    531          5:32.20   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Walden  1993    529          5:32.75   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    523          5:33.82   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    523          5:33.90   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    520          5:34.55   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    482          5:43.18   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    407          6:03.12   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    440          5:19.36   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    362          5:40.65   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    341          5:47.68   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    304          6:01.22   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995    300          6:02.79   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    265          6:17.90   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    254          6:23.47   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    498          5:06.44   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    497          5:06.50   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    398          5:30.08   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.00 
Lisenssi: Lahden Uimaseura