Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LaUS GP6 0809    Tulostuspäivämäärä  20 maaliskuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:36   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Zimmermann  1997    246          33.67   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    245          33.70   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    243          33.81   
  Lahden Uimaseura                   
Eemeli Asikainen  1997    242          33.84   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999    212          35.38   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    197          36.28   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    188          36.85   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    175          37.72   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    172          37.97   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jere Turunen  1997    129          41.74   
  Lahden Uimaseura                   
11  Väinö Koponen  2001    126          42.10   
  Lahden Uimaseura                   
12  Firas El-Idi  2001    123          42.43   
  Lahden Uimaseura                   
13  Miika Laine  1998    108          44.33   
  Lahden Uimaseura                   
14  Erik Verbitski  1999    106          44.60   
  Lahden Uimaseura                   
15  Jussi Haara  1998    101          45.31   
  Lahden Uimaseura                   
16  Andrei Durmanov  1999    76          49.72   
  Lahden Uimaseura                   
17  Leevi Juselius  2000    68          51.60   
  Lahden Uimaseura                   
18  Iiro Helminen  1998    49          57.66   
  Lahden Uimaseura                   
19  Veeti Rinkinen  2000    26          1:10.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jukka Mattila  1968    463          27.27   
  Lahden Uimaseura                   
Petri Heikkilä  1960    432          27.91   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Jantunen  1996    201          36.05   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    433          31.47   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    420          31.80   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    391          32.56   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    390          32.60   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    355          33.63   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    354          33.66   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    342          34.06   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    332          34.40   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Mast  1997    302          35.49   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iina Kokko  1998    301          35.53   
  Lahden Uimaseura                   
11  Oona Juselius  1997    291          35.91   
  Lahden Uimaseura                   
12  Heidi Virtanen  1997    281          36.36   
  Lahden Uimaseura                   
13  Anna Mäkelä  1997    280          36.40   
  Lahden Uimaseura                   
14  Rita Mäki-Puhtila  1998    245          38.03   
  Lahden Uimaseura                   
15  Nadja Niemi  1999    244          38.09   
  Lahden Uimaseura                   
16  Amanda Vilenius  1999    219          39.53   
  Lahden Uimaseura                   
17  Sanni Ikonen  1998    202          40.60   
  Lahden Uimaseura                   
18  Melek Ayarci  1999    200          40.69   
  Lahden Uimaseura                   
19  Pinja Kaisla  1998    200          40.72   
  Lahden Uimaseura                   
20  Iina Lallo  1998    188          41.59   
  Lahden Uimaseura                   
21  Riikka Jämsäläinen  1998    172          42.78   
  Lahden Uimaseura                   
22  Marie-Emily Donoghue  1998    172          42.83   
  Lahden Uimaseura                   
23  Iisa Valkonen  1998    172          42.85   
  Lahden Uimaseura                   
24  Julia Bruneau  1999    171          42.93   
  Lahden Uimaseura                   
25  Raakel Bärlund  2001    169          43.06   
  Lahden Uimaseura                   
26  Kiia Forss  1999    145          45.31   
  Lahden Uimaseura                   
27  Henna Turunen  1999    142          45.66   
  Lahden Uimaseura                   
28  Riikka Haakana  1998    141          45.78   
  Lahden Uimaseura                   
29  Lotta Raiski  1998    138          46.04   
  Lahden Uimaseura                   
30  Pinja Ravi  2000    137          46.15   
  Lahden Uimaseura                   
31  Aleksina Virtanen  1999    135          46.44   
  Lahden Uimaseura                   
32  Ronja Kakkonen  1999    131          46.91   
  Lahden Uimaseura                   
33  Kristiina Kekkonen  1999    125          47.59   
  Lahden Uimaseura                   
34  Elena Marola  2000    124          47.75   
  Lahden Uimaseura                   
35  Justiina Mattila  2000    107          50.10   
  Lahden Uimaseura                   
36  Roosa Penttinen  2000    101          51.16   
  Lahden Uimaseura                   
37  Patrisia Kaisla  1998    101          51.18   
  Lahden Uimaseura                   
Kia Manninen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anu Laine  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tipsa Saikko  1996    251          37.77   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    475          2:22.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexei Mokichev  1994    420          2:28.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Kivelä  1994    345          2:38.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Juska Nyberg  1993    325          2:42.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Laakkonen  1992    408          2:30.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ilja Danilov  1992    382          2:33.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Kuivalainen  1990    358          2:36.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    497          2:36.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anniina Ala-Seppälä  1993    477          2:38.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meri Vainio  1994    450          2:42.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mona Halonen  1994    426          2:45.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anni Penttilä  1993    417          2:46.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenni Rinteelä  1994    395          2:49.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Pannula  1993    353          2:55.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mirella Osmanovic  1994    339          2:58.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roosa Nokelainen  1994    302          3:05.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Salonen  1991    439          2:43.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anu Lehtinen  1990    350          2:56.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    140          43.90   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    71          54.99   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    60          58.28   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Juselius  2000    30          1:13.19   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden käännös               
Erik Verbitski  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Heikkilä  1960    433          30.12   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    61          57.97   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden käännös               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    189          44.56   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    125          51.06   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    122          51.47   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    103          54.54   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    89          57.12   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    82          58.81   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    81          59.03   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    79          59.47   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    76          1:00.44   
  Lahden Uimaseura                   
10  Justiina Mattila  2000    72          1:01.34   
  Lahden Uimaseura                   
11  Roosa Penttinen  2000    70          1:01.86   
  Lahden Uimaseura                   
12  Kristiina Kekkonen  1999    58          1:05.83   
  Lahden Uimaseura                   
13  Henna Turunen  1999    53          1:08.05   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden käännös               
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    199          1:26.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eemeli Asikainen  1997    152          1:33.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    140          1:36.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    139          1:36.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    116          1:43.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    105          1:46.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    50          2:16.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olli Laaksonen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miika Laine  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.1 Väärä uintitapa               
                     
Leevi Kinnunen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    361          1:19.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Enni Toiviainen  1997    308          1:23.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Netta Hämäläinen  1997    306          1:23.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Josefiina Ala-Seppälä  1997    288          1:25.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    282          1:26.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taika Koponen  1997    263          1:28.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiia Nieminen  1997    216          1:34.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    210          1:34.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    180          1:39.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Oona Juselius  1997    179          1:40.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Sofia Mast  1997    176          1:40.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Sanni Ikonen  1998    171          1:41.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Anna Mäkelä  1997    156          1:44.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Rita Mäki-Puhtila  1998    134          1:50.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Lotta Raiski  1998    118          1:55.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Iina Lallo  1998    104          2:00.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Pinja Kaisla  1998    96          2:03.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Iisa Valkonen  1998    87          2:07.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Marie-Emily Donoghue  1998    78          2:12.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anu Laine  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kia Manninen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Räikkönen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tipsa Saikko  1996    165          1:42.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Niko Pankka  1995    472          18:33.62   
  Lahden Uimaseura              9:50.21     
                     
                     
                     
Andreas Niemi  1996    401          19:35.87   
  Lahden Uimaseura              10:26.92     
                     
                     
                     
Vladislav Vorobiev  1996    330          20:54.28   
  Lahden Uimaseura              11:03.52     
                     
                     
                     
Janne Mattila  1995    313          21:16.91   
  Lahden Uimaseura              11:21.34     
                     
                     
                     
Joonas Ikonen  1995    313          21:17.04   
  Lahden Uimaseura              11:21.73     
                     
                     
                     
Mikael Hietanen  1996    254          22:48.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Elmo Ravi  1996    251          22:54.41   
  Lahden Uimaseura              12:12.06     
                     
                     
                     
Valentin Lehtonen  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
Johannes Kujala  1995              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
 
Laji 9, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Olli Kokko  1994    447          18:53.84   
  Lahden Uimaseura              9:50.58     
                     
                     
                     
 
Laji 10, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Annika Ketola  1996    572          19:02.37   
  Lahden Uimaseura              10:09.89     
                     
                     
                     
Vaula Vekkeli  1996    533          19:29.57   
  Lahden Uimaseura              10:23.64     
                     
                     
                     
Essi Marola  1995    520          19:39.31   
  Lahden Uimaseura              10:25.83     
                     
                     
                     
Alena Mokicheva  1996    497          19:57.32   
  Lahden Uimaseura              10:40.52     
                     
                     
                     
Viliina Vekkeli  1996    497          19:57.35   
  Lahden Uimaseura              10:43.93     
                     
                     
                     
Emmi Marola  1995    481          20:10.40   
  Lahden Uimaseura              10:40.47     
                     
                     
                     
Eveliina Ala-Seppälä  1995    456          20:32.69   
  Lahden Uimaseura              10:40.10     
                     
                     
                     
Vera Viitasuo  1995    421          21:05.72   
  Lahden Uimaseura              11:16.46     
                     
                     
                     
Anna Levonen  1995    404          21:22.76   
  Lahden Uimaseura              11:19.58     
                     
                     
                     
10  Vilma Ikonen  1996    376          21:54.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
11  Ella Mesterton  1995    368          22:03.95   
  Lahden Uimaseura              11:42.12     
                     
                     
                     
12  Elina Pentti  1995    340          22:38.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
                     
                     
13  Janica Jämsä  1995    337          22:43.34   
  Lahden Uimaseura              12:19.83     
                     
                     
                     
14  Kirsi Viita  1996    278          24:12.68   
  Lahden Uimaseura              12:48.36     
                     
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.00 
Lisenssi: Lahden Uimaseura