Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP 4 0809    Tulostuspäivämäärä  13 helmikuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:06   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    150          42.91   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    71          54.97   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    61          57.97   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Juselius  2000    34          1:10.22   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    34          1:10.28   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    27          1:16.37   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Peura  1999    26          1:17.00   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    196          39.22   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    186          39.96   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    135          44.44   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    126          45.50   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    110          47.54   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    109          47.67   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    77          53.65   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    64          56.94   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    55          59.80   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iiro Helminen  1998    22          1:21.57   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    431          30.16   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    312          33.61   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    300          34.06   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    298          34.11   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995    277          34.95   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    276          35.00   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996    249          36.22   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995    220          37.75   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Ravi  1996    148          43.07   
  Lahden Uimaseura                   
10  Mikko Ahola  1996    133          44.67   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    511          28.50   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    438          30.00   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    408          30.72   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    390          31.20   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    284          34.66   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ilja Danilov  1992    561          27.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    199          43.75   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    109          53.41   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    99          55.22   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    98          55.47   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    75          1:00.53   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    70          1:01.94   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999    70          1:02.01   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    68          1:02.66   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    66          1:03.20   
  Lahden Uimaseura                   
10  Raakel Bärlund  2001    62          1:04.69   
  Lahden Uimaseura                   
11  Henna Turunen  1999    56          1:06.72   
  Lahden Uimaseura                   
12  Justiina Mattila  2000    53          1:07.87   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    409          34.41   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    330          36.96   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    326          37.14   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    295          38.37   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    290          38.61   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    289          38.63   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    242          41.01   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Mast  1997    234          41.45   
  Lahden Uimaseura                   
Oona Juselius  1997    232          41.59   
  Lahden Uimaseura                   
10  Heidi Virtanen  1997    200          43.68   
  Lahden Uimaseura                   
11  Sanni Ikonen  1998    171          46.04   
  Lahden Uimaseura                   
12  Rita Mäki-Puhtila  1998    161          46.98   
  Lahden Uimaseura                   
13  Iina Lallo  1998    110          53.31   
  Lahden Uimaseura                   
14  Anna Mäkelä  1997    95          56.07   
  Lahden Uimaseura                   
15  Pinja Kaisla  1998    91          56.76   
  Lahden Uimaseura                   
16  Iisa Valkonen  1998    86          57.81   
  Lahden Uimaseura                   
17  Kia Manninen  1998    83          58.48   
  Lahden Uimaseura                   
18  Marie-Emily Donoghue  1998    81          58.97   
  Lahden Uimaseura                   
19  Inari Korkka  1997    55          1:07.21   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alena Mokicheva  1996    504          32.11   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    438          33.64   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    417          34.19   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    413          34.31   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Ketola  1996    392          34.91   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Ikonen  1996    363          35.81   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    355          36.09   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Pentti  1995    347          36.35   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    321          37.31   
  Lahden Uimaseura                   
10  Janica Jämsä  1995    306          37.92   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Mesterton  1995    272          39.43   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anna Levonen  1995    258          40.16   
  Lahden Uimaseura                   
13  Tipsa Saikko  1996    215          42.66   
  Lahden Uimaseura                   
14  Kirsi Viita  1996    206          43.28   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Vainio  1994    539          31.40   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Walden  1993    505          32.08   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    490          32.41   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    424          34.00   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    419          34.15   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    411          34.36   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    394          34.84   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    369          35.62   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990    563          30.94   
  Lahden Uimaseura                   
Paula Lerssi  1990    361          35.89   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    425          2:26.56   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    348          2:36.64   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    279          2:48.62   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    273          2:49.80   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    261          2:52.49   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995    255          2:53.75   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Ravi  1996    237          2:57.94   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995    201          3:08.16   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Kivelä  1994    498          2:18.97   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    416          2:27.60   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Korhonen  1993    401          2:29.44   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    311          2:42.68   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    297          2:45.15   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aki Sirkka  1980    496          2:19.17   
  Lahden Kaleva                   
Ilja Danilov  1992    366          2:34.05   
  Lahden Uimaseura                   
Jukka Mattila  1968    332          2:39.12   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Ketola  1996    449          2:41.47   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    413          2:46.00   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    408          2:46.69   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Pentti  1995    403          2:47.31   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mesterton  1995    374          2:51.58   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Ikonen  1996    372          2:51.87   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    371          2:52.06   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    356          2:54.48   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    339          2:57.25   
  Lahden Uimaseura                   
10  Vera Viitasuo  1995    325          2:59.77   
  Lahden Uimaseura                   
11  Janica Jämsä  1995    300          3:04.75   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anna Levonen  1995    249          3:16.53   
  Lahden Uimaseura                   
13  Kirsi Viita  1996    187          3:36.21   
  Lahden Uimaseura                   
14  Tipsa Saikko  1996    171          3:42.74   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    553          2:30.65   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    501          2:35.69   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    494          2:36.41   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    490          2:36.81   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    473          2:38.63   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    422          2:44.78   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    402          2:47.53   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    397          2:48.24   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990    469          2:39.12   
  Lahden Uimaseura                   
Paula Lerssi  1990              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Zimmermann  1997    186          1:28.45   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    180          1:29.32   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    155          1:33.93   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    144          1:36.30   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    141          1:37.06   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    134          1:38.62   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    118          1:42.79   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    64          2:06.34   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Ahola  1996    118          1:42.78   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saima Laakso  1997    396          1:18.31   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    344          1:22.04   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    309          1:25.02   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    306          1:25.30   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    291          1:26.79   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    289          1:26.97   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    280          1:27.84   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    258          1:30.30   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    251          1:31.16   
  Lahden Uimaseura                   
10  Sofia Mast  1997    231          1:33.69   
  Lahden Uimaseura                   
11  Anna Mäkelä  1997    219          1:35.34   
  Lahden Uimaseura                   
12  Sanni Ikonen  1998    210          1:36.78   
  Lahden Uimaseura                   
13  Rita Mäki-Puhtila  1998    184          1:41.02   
  Lahden Uimaseura                   
14  Pinja Kaisla  1998    160          1:46.02   
  Lahden Uimaseura                   
15  Iina Lallo  1998    157          1:46.65   
  Lahden Uimaseura                   
16  Iisa Valkonen  1998    112          1:59.22   
  Lahden Uimaseura                   
17  Kia Manninen  1998    86          2:10.11   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Patrisia Kaisla  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös)               
Marie-Emily Donoghue  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Oona Juselius  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös)               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    160          43.23   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    102          50.20   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    88          52.79   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Juselius  2000    74          55.87   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    65          58.44   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    54          1:01.96   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Peura  1999    52          1:02.80   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Jantunen  1996    152          43.99   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    40          1:08.34   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    235          43.46   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    153          50.10   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    136          52.10   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    120          54.37   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    118          54.72   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    104          57.10   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    103          57.27   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999    98          58.26   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    94          58.90   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aleksina Virtanen  1999    94          59.01   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ronja Kakkonen  1999    87          1:00.56   
  Lahden Uimaseura                   
12  Nea Puustinen  2000    85          1:00.95   
  Lahden Uimaseura                   
13  Elena Marola  2000    81          1:02.04   
  Lahden Uimaseura                   
14  Vilma Uuttu  2001    21          1:37.34   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inari Korkka  1997    85          1:01.00   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Mustonen  1996    69          1:05.41   
  Lahden Uimaseura                   
Krista Katajamäki  1998    68          1:05.61   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.00 
Lisenssi: Lahden Uimaseura