Tulokset Täydellinen - Ikäryhmittäin
 
  Kilpailu  LaUS GP30809    Tulostuspäivämäärä  05 joulukuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  20:31   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset,  9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    210          45.10   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    180          47.49   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    158          49.60   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    114          55.31   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    95          58.78   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    92          59.34   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    91          59.56   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999    85          1:01.09   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000              DSQ   Maaliintulo vatsallaan
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    375          37.18   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Visto  1998    328          38.90   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    315          39.42   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997    301          40.03   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    284          40.78   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    268          41.61   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    266          41.70   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    259          42.10   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    250          42.55   
  Lahden Uimaseura                   
10  Oona Juselius  1997    204          45.57   
  Lahden Uimaseura                   
11  Alina Josephson  1997    201          45.76   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anna Mäkelä  1997    185          47.06   
  Lahden Uimaseura                   
13  Sanni Ikonen  1998    179          47.59   
  Lahden Uimaseura                   
14  Rita Mäki-Puhtila  1998    178          47.69   
  Lahden Uimaseura                   
15  Pinja Kaisla  1998    155          49.88   
  Lahden Uimaseura                   
16  Iina Lallo  1998    151          50.41   
  Lahden Uimaseura                   
17  Lotta Raiski  1998    137          52.03   
  Lahden Uimaseura                   
18  Iisa Valkonen  1998    111          55.82   
  Lahden Uimaseura                   
19  Marie-Emily Donoghue  1998    92          59.36   
  Lahden Uimaseura                   
Anu Laine  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Patrisia Kaisla  1998              DSQ   SW 6.4 Maaliintulo vatsallaan
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset,  12 - 13 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Marola  1995    444          35.16   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Ketola  1996    417          35.90   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    410          36.11   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Mesterton  1995    388          36.78   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    376          37.16   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    365          37.53   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Pentti  1995    347          38.18   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    346          38.19   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    334          38.64   
  Lahden Uimaseura                   
10  Vilma Ikonen  1996    311          39.58   
  Lahden Uimaseura                   
11  Eveliina Ala-Seppälä  1995    307          39.77   
  Lahden Uimaseura                   
12  Janica Jämsä  1995    293          40.39   
  Lahden Uimaseura                   
13  Anna Levonen  1995    281          40.94   
  Lahden Uimaseura                   
14  Kirsi Viita  1996    147          50.81   
  Lahden Uimaseura                   
15  Tipsa Saikko  1996    143          51.29   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lehtoranta  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset,  14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    548          32.78   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    511          33.55   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    471          34.47   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    453          34.92   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    442          35.20   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    409          36.13   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    364          37.57   
  Lahden Uimaseura                   
Maiju Suokas  1994    349          38.10   
  Lahden Uimaseura                   
Mirka Tiihonen  1993    274          41.29   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset,  16 vuotiaat ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Salonen  1991    512          33.53   
  Lahden Uimaseura                   
Anu Lehtinen  1990    506          33.65   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet,  9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    152          43.97   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    105          49.75   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    86          53.24   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    70          56.82   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    192          40.65   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    184          41.28   
  Lahden Uimaseura                   
Eemeli Asikainen  1997    178          41.70   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    172          42.16   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    146          44.58   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    130          46.28   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    128          46.57   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    122          47.32   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    80          54.50   
  Lahden Uimaseura                   
10  Miika Laine  1998    63          59.02   
  Lahden Uimaseura                   
11  Iiro Helminen  1998    38          1:09.97   
  Lahden Uimaseura                   
Tommi Porko  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet,  12 - 13 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    391          32.09   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    327          34.05   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    326          34.07   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    324          34.15   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996    248          37.33   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    245          37.51   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996    219          38.90   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995    216          39.09   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    211          39.42   
  Lahden Uimaseura                   
10  Elmo Ravi  1996    183          41.31   
  Lahden Uimaseura                   
11  Joonas Ikonen  1995    178          41.71   
  Lahden Uimaseura                   
12  Joonas Jantunen  1996    158          43.38   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet,  14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    448          30.65   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    418          31.37   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    390          32.12   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    349          33.33   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Korhonen  1993    343          33.50   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    326          34.10   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    261          36.72   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet,  16 vuotiaat ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    482          29.92   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Karadjov  1992    381          32.37   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Laakkonen  1992    375          32.53   
  Lahden Uimaseura                   
Ilja Danilov  1992    308          34.72   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset,  12 - 13 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    514          2:39.99   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    468          2:45.08   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Ketola  1996    465          2:45.49   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    452          2:46.98   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    449          2:47.38   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    439          2:48.68   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    432          2:49.61   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Pentti  1995    396          2:54.50   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    390          2:55.42   
  Lahden Uimaseura                   
10  Vilma Ikonen  1996    367          2:59.01   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Mesterton  1995    364          2:59.54   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anna Levonen  1995    363          2:59.78   
  Lahden Uimaseura                   
13  Janica Jämsä  1995    337          3:04.30   
  Lahden Uimaseura                   
14  Tipsa Saikko  1996    201          3:38.73   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lehtoranta  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Kirsi Viita  1996              DSQ   SW 6.4 Uintia vatsallaan (käänös)
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset,  14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Vainio  1994    578          2:33.90   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    534          2:37.98   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    511          2:40.33   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    503          2:41.16   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Walden  1993    496          2:41.99   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    469          2:44.97   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    462          2:45.84   
  Lahden Uimaseura                   
Maiju Suokas  1994    445          2:47.95   
  Lahden Uimaseura                   
Mirka Tiihonen  1993    350          3:01.86   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset,  16 vuotiaat ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990    566          2:34.98   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Salonen  1991    558          2:35.72   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet,  12 - 13 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    402          2:34.23   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    393          2:35.45   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    355          2:40.83   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    288          2:52.50   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    282          2:53.61   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    281          2:53.84   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    248          3:01.18   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996    223          3:07.72   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Ravi  1996    213          3:10.60   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Hietanen  1996              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995              DSQ   SW 8.2 PU epäsymmetrinen käsiveto
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet,  14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    569          2:17.37   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Korhonen  1993    480          2:25.37   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    456          2:27.90   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    453          2:28.26   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    422          2:31.77   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    365          2:39.36   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    350          2:41.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet,  16 vuotiaat ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    536          2:20.19   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Karadjov  1992    466          2:26.82   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Laakkonen  1992    437          2:30.00   
  Lahden Uimaseura                   
Ilja Danilov  1992    418          2:32.30   
  Lahden Uimaseura                   
Jukka Mattila  1968    392          2:35.54   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset,  9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    241          48.34   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    174          53.86   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    167          54.64   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    145          57.19   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    127          59.90   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    113          1:02.14   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    91          1:06.94   
  Lahden Uimaseura                   
Kristiina Kekkonen  1999    71          1:12.47   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    61          1:16.46   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset,  10 vuotiaat ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alina Josephson  1997    240          48.37   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    138          58.15   
  Lahden Uimaseura                   
Marie-Emily Donoghue  1998    128          59.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet,  9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    126          52.95   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    91          59.12   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    74          1:03.30   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    51          1:11.69   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet,  10 vuotiaat ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iiro Helminen  1998              DSQ  SW 7.3 Maaliintulo yhdellä kädellä
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    386          1:22.04   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    377          1:22.71   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    346          1:25.07   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    336          1:25.98   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    332          1:26.31   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    325          1:26.92   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    309          1:28.37   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    285          1:30.78   
  Lahden Uimaseura                   
Oona Juselius  1997    252          1:34.59   
  Lahden Uimaseura                   
10  Sanni Ikonen  1998    232          1:37.22   
  Lahden Uimaseura                   
11  Rita Mäki-Puhtila  1998    229          1:37.72   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anna Mäkelä  1997    194          1:43.25   
  Lahden Uimaseura                   
13  Lotta Raiski  1998    178          1:46.21   
  Lahden Uimaseura                   
14  Iina Lallo  1998    177          1:46.45   
  Lahden Uimaseura                   
15  Pinja Kaisla  1998    118          2:01.76   
  Lahden Uimaseura                   
Anu Laine  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DSQ   SW 4.4 Vilppilähtö
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    204          1:28.71   
  Lahden Uimaseura                   
Eemeli Asikainen  1997    199          1:29.42   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    193          1:30.36   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    182          1:32.09   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    174          1:33.50   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    133          1:42.37   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    67          2:08.34   
  Lahden Uimaseura                   
Tommi Porko  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997              DSQ   SW 7.3 Yhdenkäden käännös
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998              DSQ   SW 4.4 Vilppilähtö
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998              DSQ   SW 7.3 Yhdenkäden käännös
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Lahden Uimaseura