Tulokset Täydellinen - Ikäryhmittäin (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP20809    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:19   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
 
 
Laji 1, 100m vu miehet, 9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    162          1:25.20   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    103          1:39.10   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    95          1:41.71   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    64          1:55.90   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 100m vu miehet, 10 - 99 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jukka Mattila  1968    388          1:03.67   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 100m vu naiset,  9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    210          1:28.26   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    205          1:28.95   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    180          1:32.82   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    140          1:40.88   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    115          1:47.90   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    112          1:48.91   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    104          1:51.64   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    103          1:51.84   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    101          1:52.53   
  Lahden Uimaseura                   
10  Essi-Maria Lillman  2000    91          1:56.40   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 100m vu naiset, 10 - 99 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katarina Neuvonen  1995    200          1:29.65   
  Lahden Uimaseura                   
Marie-Emily Donoghue  1998    123          1:45.33   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    111          1:48.96   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 400m vu miehet, 11 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eemeli Asikainen  1997    263          5:39.87   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    211          6:05.79   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    176          6:28.56   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    170          6:33.19   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    168          6:34.70   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    148          6:52.21   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    77          8:31.86   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 400m vu naiset, 11 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997    409          5:23.19   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    383          5:30.36   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Visto  1998    374          5:32.82   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    336          5:44.88   
  Lahden Uimaseura                   
Netta Hämäläinen  1997    336          5:45.00   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    329          5:47.40   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Mast  1997    308          5:55.15   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    277          6:08.14   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    275          6:08.68   
  Lahden Uimaseura                   
10  Oona Juselius  1997    227          6:33.27   
  Lahden Uimaseura                   
11  Rita Mäki-Puhtila  1998    208          6:44.70   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anna Mäkelä  1997    183          7:02.88   
  Lahden Uimaseura                   
13  Sanni Ikonen  1998    181          7:03.67   
  Lahden Uimaseura                   
14  Lotta Raiski  1998    140          7:41.47   
  Lahden Uimaseura                   
15  Pinja Kaisla  1998    138          7:43.78   
  Lahden Uimaseura                   
16  Patrisia Kaisla  1998    77          9:24.43   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Lallo  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 400m vu naiset,  12 - 99 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tipsa Saikko  1996    138          7:44.10   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 800m vu miehet, 13 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    450          9:56.39   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Pankka  1995    419          10:10.53   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    383          10:28.96   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    332          10:59.97   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995    330          11:00.93   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    314          11:12.31   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    310          11:14.70   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    299          11:23.50   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995    278          11:40.28   
  Lahden Uimaseura                   
10  Elmo Ravi  1996    274          11:43.13   
  Lahden Uimaseura                   
11  Valentin Lehtonen  1996    226          12:29.53   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 800m vu miehet, 14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    560          9:14.42   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Korhonen  1993    543          9:19.90   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    516          9:29.69   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    506          9:33.47   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    490          9:39.45   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    482          9:42.75   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    335          10:57.56   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 800m vu miehet,  16 - 99 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Laakkonen  1992    522          9:27.41   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Karadjov  1992    469          9:48.00   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 800m vu naiset,  13 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Ketola  1996    524          10:09.73   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    514          10:13.52   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    489          10:24.07   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    478          10:28.72   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    474          10:30.56   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    472          10:31.41   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    467          10:33.36   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    427          10:52.60   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    423          10:54.98   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ella Mesterton  1995    376          11:21.19   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elina Pentti  1995    364          11:28.22   
  Lahden Uimaseura                   
12  Emilia Rissanen  1995    351          11:36.89   
  Lahden Uimaseura                   
13  Janica Jämsä  1995    320          11:58.34   
  Lahden Uimaseura                   
14  Vilma Ikonen  1996    318          11:59.87   
  Lahden Uimaseura                   
15  Kirsi Viita  1996    225          13:28.19   
  Lahden Uimaseura                   
Neea Viuhko  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 800m vu naiset, 14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Ala-Seppälä  1993    577          9:50.41   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    554          9:58.64   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    530          10:07.50   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    518          10:11.87   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    510          10:15.10   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    481          10:27.32   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    448          10:42.19   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 800m vu naiset, 16 - 99 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paula Lerssi  1990              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, Orimattilan  harjoitusryhmä 50 vu seka  
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Tolsa  1997              39.52   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Jämsäläinen  1998              44.82   
  Lahden Uimaseura                   
Samu Snellman  1996              47.48   
  Lahden Uimaseura                   
Aki Kemppi  2000              50.19   
  Lahden Uimaseura                   
Rikka Haakana  1998              53.18   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Korhonen  1999              56.26   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Lahden Uimaseura