Tulokset Täydellinen - Ikäryhmittäin
 
  Kilpailu  LaUS GP10809    Tulostuspäivämäärä  19 syyskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Orimat 19.9.2008    Tulostusaika  21:00  
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset,  9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    215          50.56   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    199          51.82   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    157          56.17   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    153          56.55   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    125          1:00.60   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    112          1:02.82   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    94          1:06.53   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    91          1:07.32   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Kärkkäinen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    285          45.98   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    272          46.72   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Mast  1997    254          47.78   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    211          50.88   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    208          51.06   
  Lahden Uimaseura                   
Oona Juselius  1997    208          51.12   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    177          53.88   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Lallo  1998    140          58.25   
  Lahden Uimaseura                   
Anu Laine  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Marie-Emily Donoghue  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset,  12 - 13 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    545          37.05   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Ketola  1996    466          39.04   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    430          40.09   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    404          40.95   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    380          41.79   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    376          41.93   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    373          42.05   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    361          42.50   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Pentti  1995    350          42.95   
  Lahden Uimaseura                   
10  Emmi Marola  1995    320          44.25   
  Lahden Uimaseura                   
11  Emilia Rissanen  1995    317          44.41   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Mesterton  1995    317          44.41   
  Lahden Uimaseura                   
13  Janica Jämsä  1995    268          46.97   
  Lahden Uimaseura                   
14  Neea Viuhko  1996    263          47.25   
  Lahden Uimaseura                   
15  Emilia Hyvönen  1995    257          47.60   
  Lahden Uimaseura                   
16  Vilma Ikonen  1996    251          47.99   
  Lahden Uimaseura                   
17  Kirsi Viita  1996    230          49.44   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset,  14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Noora Pannula  1993    575          36.40   
  Lahden Uimaseura                   
Mirka Tiihonen  1993    540          37.18   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    483          38.59   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Walden  1993    472          38.87   
  Lahden Uimaseura                   
Maiju Suokas  1994    462          39.17   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    447          39.60   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    431          40.07   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    364          42.40   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    300          45.23   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset,  16 - 99 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990    592          36.05   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Salonen  1991    514          37.79   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet,  9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    131          52.65   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    108          56.11   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    75          1:03.25   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Eemeli Asikainen  1997    172          47.99   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    165          48.66   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    163          48.90   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    137          51.78   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    127          53.19   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    106          56.35   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    94          58.80   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    68          1:05.53   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet,  12 - 13 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    380          36.87   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    318          39.13   
  Lahden Uimaseura                   
Valentin Lehtonen  1996    305          39.69   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995    275          41.06   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995    272          41.22   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    262          41.76   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    259          41.92   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    247          42.58   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    243          42.81   
  Lahden Uimaseura                   
10  Mikael Hietanen  1996    201          45.58   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elmo Ravi  1996    185          46.84   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aleksi Mattila  1996    170          48.20   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet,  14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    497          33.71   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    481          34.08   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Korhonen  1993    472          34.30   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    430          35.40   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    299          39.93   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    298          40.00   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    286          40.53   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet,  16 vuotiaat ja vanhemmat
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    516          33.30   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Karadjov  1992    456          34.69   
  Lahden Uimaseura                   
Petri Heikkilä  1960    360          37.55   
  Lahden Uimaseura                   
Ilja Danilov  1992    343          38.15   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset,  12 - 13 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Annika Ketola  1996    545          4:55.40   
  Lahden Uimaseura                   
Vaula Vekkeli  1996    500          5:04.03   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    492          5:05.71   
  Lahden Uimaseura                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    471          5:10.00   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    456          5:13.36   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    456          5:13.43   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    448          5:15.38   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    442          5:16.66   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    437          5:17.88   
  Lahden Uimaseura                   
10  Elina Pentti  1995    375          5:34.67   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Mesterton  1995    372          5:35.33   
  Lahden Uimaseura                   
12  Emilia Rissanen  1995    344          5:44.40   
  Lahden Uimaseura                   
13  Vilma Ikonen  1996    342          5:44.84   
  Lahden Uimaseura                   
14  Neea Viuhko  1996    342          5:45.14   
  Lahden Uimaseura                   
15  Janica Jämsä  1995    317          5:53.81   
  Lahden Uimaseura                   
16  Kirsi Viita  1996    196          6:55.24   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset,  14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    580          4:49.37   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    565          4:51.78   
  Lahden Uimaseura                   
Anni Penttilä  1993    547          4:55.07   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    534          4:57.37   
  Lahden Uimaseura                   
Mona Halonen  1994    494          5:05.23   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    488          5:06.55   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    454          5:14.00   
  Lahden Uimaseura                   
Mirka Tiihonen  1993    406          5:25.73   
  Lahden Uimaseura                   
Maiju Suokas  1994    374          5:34.92   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset,  16 vuotiaat ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Sanni Salonen  1991    565          4:51.86   
  Lahden Uimaseura                   
Anu Lehtinen  1990    514          5:01.13   
  Lahden Uimaseura                   
Paula Lerssi  1990    361          5:38.84   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet,  12 - 13 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    424          4:51.79   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Pankka  1995    409          4:55.34   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    408          4:55.36   
  Lahden Uimaseura                   
Johannes Kujala  1995    309          5:24.15   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    296          5:28.65   
  Lahden Uimaseura                   
Joonas Ikonen  1995    288          5:31.74   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Mattila  1995    286          5:32.44   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    274          5:37.59   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    263          5:41.97   
  Lahden Uimaseura                   
10  Mikael Hietanen  1996    259          5:43.98   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elmo Ravi  1996    255          5:45.66   
  Lahden Uimaseura                   
12  Valentin Lehtonen  1996    234          5:55.68   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet,  14 - 15 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    517          4:32.97   
  Lahden Uimaseura                   
Alexei Mokichev  1994    516          4:33.19   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Kivelä  1994    482          4:39.41   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Kokko  1994    460          4:43.83   
  Lahden Uimaseura                   
Juska Nyberg  1993    457          4:44.46   
  Lahden Uimaseura                   
Tatu Koistinen  1994    452          4:45.65   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Ahola  1994    319          5:20.81   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet,  16 vuotiaat ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    555          4:26.72   
  Lahden Uimaseura                   
Ilja Danilov  1992    457          4:44.41   
  Lahden Uimaseura                   
Mikael Karadjov  1992    427          4:50.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    373          2:39.72   
  Lahden Uimaseura                   
Sofia Mast  1997    264          2:59.38   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    252          3:02.03   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    240          3:05.15   
  Lahden Uimaseura                   
Oona Juselius  1997    221          3:10.37   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997    212          3:13.02   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    180          3:23.79   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Lallo  1998    169          3:28.15   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    140          3:41.62   
  Lahden Uimaseura                   
10  Patrisia Kaisla  1998    113          3:57.61   
  Lahden Uimaseura                   
Anu Laine  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Eemeli Asikainen  1997    239          2:46.36   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    197          2:57.41   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    184          3:01.46   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    161          3:10.00   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    143          3:17.35   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    140          3:19.00   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998    122          3:28.13   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    50          4:40.33   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset,  9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Amanda Vilenius  1999    218          40.20   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    191          42.00   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    177          43.05   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    153          45.27   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    111          50.29   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    105          51.23   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    102          51.79   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    99          52.34   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    85          55.10   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Kärkkäinen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Marie-Emily Donoghue  1998    100          52.03   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet,  9 vuotiaat ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    158          39.40   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    104          45.21   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    96          46.53   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Peltohaka  1999    67          52.50   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet,  10 - 11 vuotiaat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Jussi Haara  1998    66          52.63   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet,  16 vuotiaat ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika   
  Seura                   











 
Petri Heikkilä  1960    435          28.09   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Lahden Uimaseura