Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevään Juniori Divari 2    Tulostuspäivämäärä  26 maaliskuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  20:40   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    203          39.92   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    167          42.56   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    158          43.41   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    114          48.39   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    109          49.08   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    106          49.50   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Rauhala  1999    106          49.60   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    103          50.09   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    99          50.75   
  Lahden Uimaseura                   
10  Harry Zimmermann  2001    92          52.06   
  Lahden Uimaseura                   
11  Timi Pernanen  2001    91          52.18   
  Lahden Uimaseura                   
12  Niko Tikka  2000    69          57.12   
  Lahden Uimaseura                   
13  Saku Romo  2000    69          57.30   
  Lahden Uimaseura                   
14  Elmo Kallio  2001    65          58.47   
  Lahden Uimaseura                   
15  Valtteri Raiski  2000    65          58.48   
  Lahden Uimaseura                   
16  Atte Pennanen  2001    62          59.29   
  Lahden Uimaseura                   
17  Jasu Ovaskainen  2002    60          1:00.06   
  Lahden Uimaseura                   
18  Tino Kuokkanen  1999    58          1:00.65   
  Lahden Uimaseura                   
19  Eetu Pekkanen  2000    56          1:01.30   
  Lahden Uimaseura                   
20  Roope Helminen  2001    28          1:16.85   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Atte Somero  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.2 Maaliintulo eri radalta kuin lähtö               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    200          45.88   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    187          46.87   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    185          47.07   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    179          47.60   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    153          50.15   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    138          51.89   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    138          51.96   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    133          52.59   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    125          53.65   
  Lahden Uimaseura                   
10  Henna Suhonen  2000    90          59.86   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    193  42.65        1:27.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    136  46.88        1:38.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miika Laine  1998    132  47.80        1:39.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iiro Helminen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    317  36.24        1:14.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    286  36.45        1:16.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    257  39.17        1:19.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    214  40.70        1:24.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    211  40.77        1:24.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    309  41.61        1:25.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999    279  44.17        1:27.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    261  43.80        1:29.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    232  46.31        1:33.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    187  49.14        1:40.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksina Virtanen  1999    177  49.38        1:42.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999    150  50.44        1:48.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Kakkonen  1999    137  54.84        1:51.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Fanny Rissanen  1999    100  59.91        2:03.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Ann-Matilda Oksman  1999    91  58.52        2:07.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rita Mäki-Puhtila  1998    284  43.33        1:27.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    279  42.97        1:27.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998    243  45.94        1:32.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riikka Haakana  1998    225  45.14        1:34.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Tommola  1998    210  46.87        1:36.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iisa Valkonen  1998    197  47.03        1:38.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Kajander  1998    128  55.69        1:54.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Lahti  1998    112  58.37        1:59.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ada Airola  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    160          48.97   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    159          49.07   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    158          49.13   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    145          50.56   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    128          52.71   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    116          54.44   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Rauhala  1999    112          55.13   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    111          55.21   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    100          57.29   
  Lahden Uimaseura                   
10  Niko Tikka  2000    80          1:01.59   
  Lahden Uimaseura                   
11  Valtteri Raiski  2000    76          1:02.58   
  Lahden Uimaseura                   
12  Harry Zimmermann  2001    70          1:04.56   
  Lahden Uimaseura                   
13  Saku Romo  2000    59          1:08.18   
  Lahden Uimaseura                   
14  Tuomas Rauhala  1999    53          1:10.84   
  Lahden Uimaseura                   
15  Eetu Pekkanen  2000    51          1:11.42   
  Lahden Uimaseura                   
16  Jasu Ovaskainen  2002    51          1:11.58   
  Lahden Uimaseura                   
17  Atte Pennanen  2001    51          1:11.60   
  Lahden Uimaseura                   
18  Elmo Kallio  2001    45          1:14.94   
  Lahden Uimaseura                   
19  Roope Helminen  2001    41          1:16.80   
  Lahden Uimaseura                   
20  Anton Rezin  2000    34          1:21.87   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    182          53.03   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    171          54.20   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    164          54.93   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    161          55.32   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    158          55.68   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    147          56.92   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    104          1:03.93   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    100          1:04.88   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    99          1:05.01   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    196  47.39        1:39.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    196  47.41        1:39.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miika Laine  1998    144  51.95        1:50.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iiro Helminen  1998    119  55.90        1:57.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Soini  1997    274  42.45        1:29.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    258  43.36        1:30.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997    257  43.07        1:30.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    256  43.55        1:31.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    226          1:34.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    307  45.74        1:36.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksina Virtanen  1999    293  46.83        1:37.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    284  46.68        1:38.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999    259  48.72        1:41.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999    258  48.38        1:41.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    255  50.39        1:42.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    169  55.32        1:57.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ann-Matilda Oksman  1999    167  55.54        1:57.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Kakkonen  1999    138  59.66        2:05.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Meea Kivi  1999    135  1:00.66        2:06.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Fanny Rissanen  1999    122  1:01.67        2:10.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    371  43.53        1:30.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998    311  46.43        1:35.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    297  47.31        1:37.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Tommola  1998    243  50.02        1:44.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riikka Haakana  1998    207  51.86        1:49.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iisa Valkonen  1998    189  54.05        1:53.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ada Airola  1998    126  59.60        2:09.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Lahti  1998    122  1:01.44        2:10.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Kajander  1998    121  1:01.02        2:11.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  26 maaliskuu 2010 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:40