Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Kevään Juniori Divari 3    Tulostuspäivämäärä  08 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  21:43   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura, Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-08         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    189          46.26   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    181          46.96   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    162          48.74   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    161          48.86   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    121          53.77   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    108          55.85   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    102          56.86   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    94          58.33   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000    83          1:00.89   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jasu Ovaskainen  2002    59          1:08.38   
  Lahden Uimaseura                   
11  Tuomas Rauhala  1999    55          1:09.80   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Rautio  1999              DNS   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    199          51.52   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    179          53.31   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    168          54.48   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    163          55.09   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    152          56.29   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Rautio  2000    151          56.47   
  Mikkelin Uimaseura                   
Elena Marola  2000    147          56.92   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    146          57.06   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    144          57.36   
  Lahden Uimaseura                   
10  Saara Paavilainen  2000    113          1:02.12   
  Mikkelin Uimaseura                   
11  Siiri Paavilainen  2000    108          1:03.11   
  Mikkelin Uimaseura                   
12  Ella Bruneau  2002    77          1:10.57   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jussi Haara  1998    221          1:35.69   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    220          1:35.72   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    202          1:38.57   
  Lahden Uimaseura                   
Leo Becker  1998    179          1:42.66   
  Mikkelin Uimaseura                   
Miika Laine  1998    175          1:43.29   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    121          1:56.90   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Soini  1997    286          1:27.79   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    281          1:28.28   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    253          1:31.41   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    249          1:31.90   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    227          1:34.83   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    320          1:34.96   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    292          1:37.84   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    282          1:38.98   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    276          1:39.78   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Simola  1999    250          1:43.02   
  Mikkelin Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    226          1:46.63   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    209          1:49.42   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    179          1:55.13   
  Lahden Uimaseura                   
Maisa Matikainen  1999    164          1:58.62   
  Mikkelin Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999    143          2:04.26   
  Lahden Uimaseura                   
11  Fanny Rissanen  1999    132          2:07.51   
  Lahden Uimaseura                   
12  Jutta Järvinen  1999    129          2:08.42   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    339          1:33.13   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    331          1:33.84   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    308          1:36.12   
  Lahden Uimaseura                   
Elina Nissinen  1998    236          1:45.11   
  Mikkelin Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    236          1:45.12   
  Lahden Uimaseura                   
Anna-Leena Haikonen  1998    216          1:48.14   
  Mikkelin Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    198          1:51.42   
  Lahden Uimaseura                   
Ada Airola  1998    147          2:03.02   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    139          2:05.34   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    193          39.46   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    173          40.89   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    138          44.06   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    110          47.55   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    75          53.95   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    67          56.01   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    63          57.28   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    46          1:03.80   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    41          1:05.99   
  Lahden Uimaseura                   
10  Walid Chouili  2001    28          1:14.81   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Rautio  1999              DNS   
  Mikkelin Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Valtteri Raiski  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Veeti Koskinen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Ville Nikkari  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    190          39.63   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    168          41.29   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    138          44.13   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    121          46.02   
  Lahden Uimaseura                   
Jani Kiesiläinen  1998    98          49.48   
  Mikkelin Uimaseura                   
Leo Becker  1998    84          51.98   
  Mikkelin Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    60          58.29   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    143          48.90   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    138          49.49   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    124          51.18   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    122          51.56   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    116          52.33   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    116          52.35   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    115          52.47   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    105          54.22   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Rautio  2000    76          1:00.26   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    275          39.27   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    243          40.96   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    234          41.45   
  Lahden Uimaseura                   
Sara Simola  1999    217          42.50   
  Mikkelin Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    186          44.79   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    184          44.94   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    153          47.73   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    141          49.14   
  Lahden Uimaseura                   
Fanny Rissanen  1999    81          59.08   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    260          1:18.68   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    228          1:22.23   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    206          1:25.01   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    189          1:27.49   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    159          1:32.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    247          1:29.93   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    229          1:32.14   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    185          1:39.02   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    178          1:40.19   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    163          1:43.21   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    95          2:03.50   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  08 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:43