Koulujen ala-asteiden kilpailu 2010 tulokset täydellinen - ikäsarjoittain

 
  Kilpailu  Ala-asteiden kilpailu 2010     
  Kilpailun paikkakunta  Lahti     
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura    
  Allas  25m     
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-10     
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti tytöt, loppukilpailut 11 v ja nuoremmat kilpasarja
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Melek Ayarci  1999  Liipola-Kaikuharju            15.67   
Amanda Vilenius  1999  Lotilan Koulu            15.79   
Nadja Niemi  1999  Launeen Koulu            16.28   
Julia Bruneau  1999  Lotilan Koulu            17.31   
Roosa Penttinen  2000  Möysän Koulu            17.49   
Henna Turunen  1999  Kivimaan Koulu            17.69   
Kiia Forss  1999  Kärpäsen Koulu            17.94   
Aleksina Virtanen  1999  Lotilan Koulu            17.99   
Essi Lillman  2000  Tiirismaa / Eng            18.25   
10  Jutta Järvinen  1999  Launeen Koulu            18.88   
11  Meea Kivi  1999  Kunnaksen Koulu            18.89   
12  Aino Hämäläinen  2000  Renkomäen Koulu            18.94   
13  Elena Marola  2000  Jalkarannan Koulu            20.01   
14  Fanny Rissanen  1999  Länsiharjun Koulu            20.16   
15  Ella Saarikko  2000  Tiirismaa / Eng            20.55   
16  Kerttu Valanta  1999  Jalkarannan Koulu            22.02   
17  Jenny Pylväläinen  2000  Metsäkankaan Koulu            26.88   
Aada Kuiri  1999  Renkomäen Koulu            DNS   
                     
 
Laji 2, 25m Vapaauinti tytöt, loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Raakel Bärlund  2001  Tiirismaa / Eng            17.03   
Tiia Kourunen  2001  Kunnaksen Koulu            21.34   
Julia Ikonen  2001  Ahtialan Peruskoulu            23.62   
Helmi Horn  2001  Möysän Koulu            24.38   
Roosa Kinnunen  2001  Launeen Koulu            24.65   
Rosa Kakko  2001  Länsiharjun Koulu            25.22   
Iida Nurminen  2001  Launeen Koulu            27.23   
Iida Heikkonen  2001  Ahtialan Peruskoulu            29.50   
Siiri Suuronen  2001  Anttilanmäen Koulu            31.23   
10  Anni Irri  2001  Launeen Koulu            32.28   
11  Hanna Lammassaari  2001  Launeen Koulu            34.33   
12  Nina Lehto  2001  Kivimaan Koulu            35.47   
13  Jasmin Weman  2001  Kivimaan Koulu            35.55   
14  Emmi Tiihonen  2001  Länsiharjun Koulu            39.01   
15  Marja Rajas  2001  Anttilanmäen Koulu            46.39   
16  Tiia-Maria Hänninen  2001  Kivimaan Koulu            46.84   
17  Maria Virtanen  2001  Kivimaan Koulu            48.26   
18  Lotta Sippola  2001  Kivimaan Koulu            54.30   
19  Tiia Keltalahti  2001  Kivimaan Koulu            59.17   
                     
 
Laji 2, 25m Vapaauinti tytöt, loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Jemina Kousa  2000  Metsäkankaan Koulu            21.75   
Sannamari Knuutila  2000  Kiveriön Koulu            23.00   
Emmi Roos  2000  Renkomäen Koulu            26.16   
Iiris Juhola  2000  Jalkarannan Koulu            26.96   
Salla Nyyssönen  2000  Kivimaan Koulu            27.14   
Jutta Hotta  2000  Launeen Koulu            27.22   
Venla Rantatupa  2000  Renkomäen Koulu            28.02   
Joanna Kekkonen  2000  Möysän Koulu            28.14   
Mandi Joona  2000  Mukkulan Peruskoulu            28.31   
10  Janina Livonen  2000  Kunnaksen Koulu            28.58   
11  Oona Ylä-Rakkola  2000  Myllypohjan Koulu            29.08   
12  Tiia Peltonen  2000  Tiirismaa / Eng            29.34   
13  Enni Paulus  2000  Kivimaan Koulu            30.29   
14  Hanna Beile  2000  Myllypohjan Koulu            32.12   
15  Olivia Melasniemi  2000  Myllypohjan Koulu            38.13   
Ruhev Ahmad  2000  Ahtialan Peruskoulu            DNS   
                     
 
Laji 2, 25m Vapaauinti tytöt, loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Krista Kourunen  1999  Kunnaksen Koulu            18.55   
Nanna Heinonen  1999  Lotilan Koulu            19.92   
Jenni Nousiainen  1999  Länsiharjun Koulu            20.45   
Tinka Virtanen  1999  Tiirismaa / Eng            20.96   
Saara Udd  1999  Renkomäen Koulu            21.38   
Ida Roos  1999  Renkomäen Koulu            21.60   
Petra Vanhanen  1999  Kasakkamäen Koulu            22.51   
Linnea Koskinen  1999  Tiirismaa / Eng            22.93   
Emma-Sofia Anttalainen  1999  Myllypohjan Koulu            23.04   
10  Pilvi Sauramäki  1999  Tiirismaa / Eng            23.24   
11  Jasmin Mäkinen  1999  Ahtialan Peruskoulu            23.62   
12  Jenni Pekkala  1999  Renkomäen Koulu            23.70   
13  Jenny Hätönen  1999  Renkomäen Koulu            23.86   
14  Elina Virtanen  1999  Jalkarannan Koulu            24.05   
15  Nella Hyttinen  1999  Ahtialan Peruskoulu            24.63   
16  Wilhelmiina Wallin  1999  Ahtialan Peruskoulu            24.76   
17  Heidi Laurila  1999  Kunnaksen Koulu            24.98   
18  Inka Aalto  1999  Renkomäen Koulu            25.17   
19  Tiina Sipiläinen  1999  Launeen Koulu            25.88   
20  Pinja Palminen  1999  Länsiharjun Koulu            25.98   
21  Ella Liinasaari  1999  Möysän Koulu            26.69   
22  Roosa Jokinen  1999  Möysän Koulu            27.58   
23  Hanna Wang  1999  Kasakkamäen Koulu            28.33   
24  Jonna Brau  1999  Ahtialan Peruskoulu            32.59   
25  Iida Krouvi  1999  Kivimaan Koulu            35.57   
                     
 
Laji 3, 25m Vapaauinti pojat, loppukilpailut 11 v ja nuoremmat kilpasarja 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Alex Nieminen  1999  Tiirismaa / Eng            15.72   
Atte Somero  1999  Rakokiven Koulu            16.24   
Veeti Koskinen  1999  Jalkarannan Koulu            17.71   
Ivan Mazanikov  1999  Lotilan Koulu            18.14   
Patrik Suslov  1999  Liipola-Kaikuharju            18.25   
Tuomas Rauhala  1999  Myllypohjan Koulu            18.55   
Samuli Halme  2000  Kunnaksen Koulu            19.71   
Jussi Rauhala  1999  Kivimaan Koulu            19.83   
Ville Nikkari  2000  Lotilan Koulu            20.01   
10  Tino Kuokkanen  1999  Länsiharjun Koulu            20.86   
11  Valtteri Raiski  2000  Kivimaan Koulu            21.21   
12  Niko Tikka  2000  Renkomäen Koulu            21.22   
13  Eetu Pekkanen  2000  Anttilanmäen Koulu            22.23   
14  Aleksi Pugatchev  1999  Lotilan Koulu            24.07   
                     
 
Laji 4, 25m Vapaauinti pojat, loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Firas El-Idi  2001  Harjun Koulu            16.64   
Timi Pernanen  2001  Tiirismaa / Eng            18.44   
Elmo Kallio  2001  Länsiharjun Koulu            19.02   
Harry Zimmermann  2001  Tiirismaa / Eng            19.54   
Pekka Taskinen  2001  Anttilanmäen Koulu            23.67   
Veeti Joenranta  2001  Launeen Koulu            25.18   
Perttu Somero  2001  Rakokiven Koulu            25.34   
Topi Sulkinoja  2001  Anttilanmäen Koulu            25.49   
Roope Helminen  2001  Mukkulan Peruskoulu            25.64   
10  Teemu Vanhala  2001  Jalkarannan Koulu            26.49   
11  Lauri Makkonen  2001  Kunnaksen Koulu            27.79   
12  Rasmus Aalto  2001  Launeen Koulu            28.79   
13  Niki Laukkonen  2001  Launeen Koulu            30.18   
14  Niklas Munter  2001  Myllypohjan Koulu            31.21   
15  Juho Salmitie  2001  Launeen Koulu            31.88   
16  Antti Kalliokoski  2001  Launeen Koulu            35.22   
17  Juuso Lindroos  2001  Kivimaan Koulu            1:02.60   
Timi Kuosmanen  2001  Kivimaan Koulu            DNS   
                     
 
Laji 4, 25m Vapaauinti pojat, loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Nizar Kraidie  2000  Möysän Koulu            20.61   
Peter Myller  2000  Tiirismaa / Eng            21.78   
Jere Pankka  2000  Jalkarannan Koulu            23.39   
Veikko Ulmala  2000  Tiirismaa / Eng            23.42   
Joona Tiainen  2000  Ahtialan Peruskoulu            23.49   
Leo Rossi  2000  Myllypohjan Koulu            23.52   
Leevi Kallio  2000  Jalkarannan Koulu            24.01   
Santeri Kaija  2000  Kunnaksen Koulu            24.02   
Ville Erkamo  2000  Tiirismaa / Eng            24.68   
10  Jeme Valtonen  2000  Harjun Koulu            24.72   
11  Olli Rajala  2000  Harjun Koulu            24.84   
12  Ossi Metso  2000  Metsäkankaan Koulu            25.04   
13  Leevi Kilpiö  2000  Jalkarannan Koulu            25.56   
14  Emil Halme  2000  Kunnaksen Koulu            26.50   
15  Roope Jokinen  2000  Launeen Koulu            26.84   
16  Veeti Vehmasaho  2000  Kivimaan Koulu            27.82   
17  Alex Halttunen  2000  Anttilanmäen Koulu            28.35   
18  Topi Hartikka  2000  Ahtialan Peruskoulu            28.64   
19  Aleksi Nukarinen  2000  Kivimaan Koulu            31.25   
20  Leevi Kovalainen  2000  Myllypohjan Koulu            34.00   
21  Onni Hämäläinen  2000  Myllypohjan Koulu            41.94   
                     
 
Laji 4, 25m Vapaauinti pojat, loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Juho Turunen  1999  Jalkarannan Koulu            18.60   
Lauri Pusa  1999  Kasakkamäen Koulu            19.59   
Jeremias Pohjola  1999  Kunnaksen Koulu            20.28   
Lasse Helminen  1999  Launeen Koulu            20.29   
Max Salonen  1999  Myllypohjan Koulu            20.47   
Samuli Jokela  1999  Ahtialan Peruskoulu            21.08   
Aleksi Väisänen  1999  Tiirismaa / Eng            21.62   
Benjamin Laukkanen  1999  Renkomäen Koulu            21.80   
Juho Kiukkonen  1999  Ahtialan Peruskoulu            21.88   
10  Vili Tuomikoski  1999  Lotilan Koulu            22.15   
11  Juho Isomäki  1999  Möysän Koulu            22.31   
12  Valtteri Vannula  1999  Kiveriön Koulu            22.65   
13  Niko Valpas  1999  Tiirismaa / Eng            23.19   
14  Santtu Viitasuo  1999  Lotilan Koulu            23.92   
15  Antti Rautio  1999  Renkomäen Koulu            24.40   
16  Miro Malinen  1999  Kiveriön Koulu            24.61   
17  Paulus Lahti  1999  Renkomäen Koulu            25.75   
18  Joel Pirinen  1999  Jalkarannan Koulu            25.85   
19  Elias Rautanen  1999  Renkomäen Koulu            26.32   
20  Aarne Takamäki  1999  Kunnaksen Koulu            27.75   
21  Ahti Vúorinen  1999  Lotilan Koulu            34.42   
                     
 
Laji 5, 25m Selkäuinti tytöt, loppukilpailut 11 v ja nuoremmat kilpasarja 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Melek Ayarci  1999  Liipola-Kaikuharju            18.69   
Amanda Vilenius  1999  Lotilan Koulu            19.02   
Nadja Niemi  1999  Launeen Koulu            19.32   
Julia Bruneau  1999  Lotilan Koulu            19.43   
Essi Lillman  2000  Tiirismaa / Eng            20.80   
Justiina Mattila  2000  Länsiharjun Koulu            20.89   
Roosa Penttinen  2000  Möysän Koulu            21.12   
Aleksina Virtanen  1999  Lotilan Koulu            21.54   
Henna Turunen  1999  Kivimaan Koulu            22.00   
10  Aino Hämäläinen  2000  Renkomäen Koulu            22.31   
11  Kiia Forss  1999  Kärpäsen Koulu            23.40   
12  Elena Marola  2000  Jalkarannan Koulu            23.51   
13  Jutta Järvinen  1999  Launeen Koulu            24.03   
14  Meea Kivi  1999  Kunnaksen Koulu            24.28   
15  Fanny Rissanen  1999  Länsiharjun Koulu            25.14   
16  Ella Saarikko  2000  Tiirismaa / Eng            25.23   
17  Jenny Pylväläinen  2000  Metsäkankaan Koulu            33.19   
                     
 
Laji 6, 25m Selkäuinti tytöt, loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Raakel Bärlund  2001  Tiirismaa / Eng            20.14   
Tiia Kourunen  2001  Kunnaksen Koulu            25.38   
Rosa Kakko  2001  Länsiharjun Koulu            31.38   
Nina Lehto  2001  Kivimaan Koulu            33.89   
Emmi Tiihonen  2001  Länsiharjun Koulu            35.00   
Iida Nurminen  2001  Launeen Koulu            35.13   
Meeri Turunen  2001  Anttilanmäen Koulu            37.68   
Peppi Särmäkari  2001  Kunnaksen Koulu            39.21   
Jasmin Weman  2001  Kivimaan Koulu            48.28   
10  Maria Virtanen  2001  Kivimaan Koulu            55.44   
11  Lotta Sippola  2001  Kivimaan Koulu            58.13   
12  Tiia-Maria Hänninen  2001  Kivimaan Koulu            59.36   
Tiia Keltalahti  2001  Kivimaan Koulu            DNF   
                     
 
Laji 6, 25m Selkäuinti tytöt, loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Sannamari Knuutila  2000  Kiveriön Koulu            23.10   
Carita Päärilä  2000  Renkomäen Koulu            26.34   
Ninni Korhonen  2000  Ahtialan Peruskoulu            27.14   
Rea Äikäs  2000  Kunnaksen Koulu            29.75   
Emmi Roos  2000  Renkomäen Koulu            30.86   
Ida Uusitalo  2000  Renkomäen Koulu            31.70   
Salla Nyyssönen  2000  Kivimaan Koulu            32.89   
Mandi Joona  2000  Mukkulan Peruskoulu            34.59   
Olivia Melasniemi  2000  Myllypohjan Koulu            38.18   
10  Ira Silenius  2000  Metsäkankaan Koulu            38.88   
                     
 
Laji 6, 25m Selkäuinti tytöt, loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Kristiina Kekkonen  1999  Myllypohjan Koulu            22.13   
Nanna Heinonen  1999  Lotilan Koulu            23.25   
Krista Kourunen  1999  Kunnaksen Koulu            23.33   
Wilhelmiina Wallin  1999  Ahtialan Peruskoulu            25.10   
Petra Vanhanen  1999  Kasakkamäen Koulu            25.43   
Jasmin Mäkinen  1999  Ahtialan Peruskoulu            26.27   
Anni Koivunen  1999  Renkomäen Koulu            26.29   
Tinka Virtanen  1999  Tiirismaa / Eng            27.10   
Pilvi Sauramäki  1999  Tiirismaa / Eng            28.19   
10  Linnea Koskinen  1999  Tiirismaa / Eng            29.09   
11  Pinja Kärpälä  1999  Renkomäen Koulu            30.70   
12  Hanna Wang  1999  Kasakkamäen Koulu            36.09   
13  Iida Krouvi  1999  Kivimaan Koulu            37.50   
                     
 
Laji 7, 25m Selkäuinti pojat, loppukilpailut 11 v ja nuoremmat kilpasarja 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Alex Nieminen  1999  Tiirismaa / Eng            18.66   
Atte Somero  1999  Rakokiven Koulu            20.19   
Ivan Mazanikov  1999  Lotilan Koulu            21.77   
Veeti Koskinen  1999  Jalkarannan Koulu            22.24   
Patrik Suslov  1999  Liipola-Kaikuharju            23.70   
Jussi Rauhala  1999  Kivimaan Koulu            24.35   
Niko Tikka  2000  Renkomäen Koulu            25.02   
Valtteri Raiski  2000  Kivimaan Koulu            26.38   
Samuli Halme  2000  Kunnaksen Koulu            26.81   
10  Ville Nikkari  2000  Lotilan Koulu            27.79   
11  Tino Kuokkanen  1999  Länsiharjun Koulu            28.02   
12  Aleksi Pugatchev  1999  Lotilan Koulu            29.45   
                     
 
Laji 8, 25m Selkäuinti pojat, loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Firas El-Idi  2001  Harjun Koulu            19.74   
Timi Pernanen  2001  Tiirismaa / Eng            22.28   
Harry Zimmermann  2001  Tiirismaa / Eng            22.83   
Elmo Kallio  2001  Länsiharjun Koulu            24.24   
Atte Pennanen  2001  Länsiharjun Koulu            25.27   
Lauri Makkonen  2001  Kunnaksen Koulu            27.81   
Perttu Somero  2001  Rakokiven Koulu            28.87   
Joonas Mustonen  2001  Möysän Koulu            29.15   
Teemu Vanhala  2001  Jalkarannan Koulu            33.31   
10  Roope Helminen  2001  Mukkulan Peruskoulu            33.74   
11  Vili Ståhlberg  2001  Anttilanmäen Koulu            48.28   
Timi Kuosmanen  2001  Kivimaan Koulu            DNS   
                     
 
Laji 8, 25m Selkäuinti pojat, loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Ville Erkamo  2000  Tiirismaa / Eng            27.26   
Jeme Valtonen  2000  Harjun Koulu            27.33   
Jere Pankka  2000  Jalkarannan Koulu            28.09   
Nizar Kraidie  2000  Möysän Koulu            28.51   
Olli Rajala  2000  Harjun Koulu            29.27   
Onni Malasto  2000  Jalkarannan Koulu            30.17   
Ossi Metso  2000  Metsäkankaan Koulu            31.43   
Raul Linnamägi  2000  Jalkarannan Koulu            35.44   
Karli Kürsa  2000  Jalkarannan Koulu            36.62   
10  Jaakko Nokelainen  2000  Jalkarannan Koulu            44.66   
                     
 
Laji 8, 25m Selkäuinti pojat, loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Lauri Pusa  1999  Kasakkamäen Koulu            24.83   
Aleksi Väisänen  1999  Tiirismaa / Eng            25.90   
Jeremias Pohjola  1999  Kunnaksen Koulu            26.47   
Juho Isomäki  1999  Möysän Koulu            26.47   
Valtteri Vannula  1999  Kiveriön Koulu            26.91   
Joel Huhtaluoma  1999  Renkomäen Koulu            27.97   
Eemil Rantala  1999  Renkomäen Koulu            28.63   
Vili Tuomikoski  1999  Lotilan Koulu            29.92   
Johan Kontio  1999  Myllypohjan Koulu            30.91   
10  Aarne Takamäki  1999  Kunnaksen Koulu            30.97   
11  Juuso Koho  1999  Möysän Koulu            32.02   
12  Joel Pirinen  1999  Jalkarannan Koulu            33.10   
13  Ahti Vúorinen  1999  Lotilan Koulu            34.05   
14  Miro Malinen  1999  Kiveriön Koulu            35.53   
15  Aleksi Vidgren  1999  Kivimaan Koulu            37.85   
16  Santtu Viitasuo  1999  Lotilan Koulu            37.91   
                     
 
Laji 9, 4X25m Vapaauinti sekajoukkue, loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Myllypohja 1  1999  Myllypohjan Koulu            1:19.25   
Lotila 1  1999  Lotilan Koulu            1:19.60   
Jalkaranta 1  1999  Jalkarannan Koulu            1:20.70   
Laune 1  1999  Launeen Koulu            1:21.03   
Eng 2  1999  Tiirismaa / Eng            1:21.23   
Eng 1  1999  Tiirismaa / Eng            1:21.77   
Kunnas  1999  Kunnaksen Koulu            1:32.36   
Renkomäki 1  1999  Renkomäen Koulu            1:33.65   
Kivimaa  1999  Kivimaan Koulu            1:42.21   
10  Ahtiala  1999  Ahtialan Peruskoulu            1:46.17   
Renkomäki 2  1999  Renkomäen Koulu            DNS   
                     
 
Laji 10, 25m Vapaauinti tytöt, loppukilpailut 13 v ja nuoremmat kilpasarja 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Enni Toiviainen  1997  Jalkarannan Koulu            14.00   
Netta Hämäläinen  1997  Kärpäsen Koulu            14.26   
Alina Josephson  1997  Jalkarannan Koulu            14.37   
Tiia Nieminen  1997  Tiirismaa / Eng            14.54   
Saima Laakso  1997  Länsiharjun Koulu            14.62   
Emma Räikkönen  1998  Lotilan Koulu            14.65   
Heidi Virtanen  1997  Jalkarannan Koulu            14.66   
Josefiina Ala-Seppälä  1997  Lahden Yhteiskoulu            14.85   
Iina Kokko  1998  Kiveriön Koulu            15.05   
10  Sanni Ikonen  1998  Lotilan Koulu            15.64   
11  Rita Mäki-Puhtila  1998  Kunnaksen Koulu            16.22   
12  Lotta Raiski  1998  Kivimaan Koulu            16.31   
13  Iisa Valkonen  1998  Myllypohjan Koulu            17.04   
14  Maria-Emily Donoghue  1998  Tiirismaa / Eng            17.86   
15  Ada Airola  1998  Kasakkamäen Koulu            18.23   
16  Viivi Huusko  1998  Länsiharjun Koulu            25.38   
                     
 
Laji 11, 25m Vapaauinti tytöt, loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Sofi Salonen  1998  Myllypohjan Koulu            16.69   
Aino Horn  1998  Möysän Koulu            17.64   
Katariina Lindström  1998  Länsiharjun Koulu            18.16   
Reea Kannonmaa  1998  Renkomäen Koulu            18.25   
Roosa Kantoluoto  1998  Launeen Koulu            19.01   
Elina Ahonen  1998  Renkomäen Koulu            19.90   
Laura Mäkelä  1998  Jalkarannan Koulu            19.90   
Sofia Lanki  1998  Tiirismaa / Eng            20.11   
Milla Toivanen  1998  Länsiharjun Koulu            20.25   
10  Carita Wessman  1998  Ahtialan Peruskoulu            20.41   
11  Silja Sauramäki  1998  Tiirismaa / Eng            20.50   
12  Roosa Anttila  1998  Kunnaksen Koulu            21.37   
13  Laura Lemmetyinen  1998  Anttilanmäen Koulu            21.38   
14  Kaisa Taskinen  1998  Anttilanmäen Koulu            21.56   
15  Isa Virtanen  1998  Jalkarannan Koulu            22.41   
16  Kaisu Reijonen  1998  Launeen Koulu            22.44   
17  Noora Erkamo  1998  Tiirismaa / Eng            22.47   
18  Karoliina Kerilahti  1998  Jalkarannan Koulu            22.51   
19  Jenni Pulkkinen  1998  Anttilanmäen Koulu            25.56   
                     
 
Laji 11, 25m Vapaauinti tytöt, loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Hellen Halttunen  1997  Lahden Yhteiskoulu            16.15   
Selina Elomaa  1997  Lotilan Koulu            17.55   
Nella Heinonen  1997  Länsiharjun Koulu            17.72   
Anu Laine  1997  Länsiharjun Koulu            18.27   
Minerva Juhola  1997  Lahden Yhteiskoulu            18.61   
Inka Koskinen  1997  Ahtialan Peruskoulu            20.08   
Anni Niemi  1997  Kunnaksen Koulu            20.20   
Vilma Lindström  1997  Metsäkankaan Koulu            22.23   
Milka Ikäläinen  1997  Kasakkamäen Koulu            22.32   
10  Vincenzia Sohn  1997  Kasakkamäen Koulu            22.54   
11  Miisa Komulainen  1997  Länsiharjun Koulu            22.68   
12  Melissa Lankinen  1997  Länsiharjun Koulu            23.06   
13  Kia Tuominen  1997  Lahden Yhteiskoulu            23.49   
14  Vivian Lilja  1997  Lotilan Koulu            23.73   
15  Selja Kopra  1997  Anttilanmäen Koulu            35.79   
                     
 
Laji 12, 25m Vapaauinti pojat, loppukilpailut 13 v ja nuoremmat kilpasarja 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Daniel Zimmermann  1997  Tiirismaa / Eng            13.65   
Remi Tolppala  1997  Kasakkamäen Koulu            13.81   
Kasper Jämsä  1997  Launeen Koulu            14.27   
Riku Soini  1997  Myllypohjan Koulu            14.50   
Olli Laaksonen  1998  Myllypohjan Koulu            14.62   
Leevi Kinnunen  1998  Harjun Koulu            15.42   
Jami Kuosmanen  1998  Möysän Koulu            15.55   
Jussi Haara  1998  Myllypohjan Koulu            16.75   
Miika Laine  1998  Länsiharjun Koulu            16.80   
10  Iiro Helminen  1998  Mukkulan Peruskoulu            18.72   
                     
 
Laji 13, 25m Vapaauinti pojat, loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Jesse Laukkanen  1998  Kasakkamäen Koulu            17.80   
Tuomas Laakso  1998  Länsiharjun Koulu            17.95   
Kalle Veijalainen  1998  Länsiharjun Koulu            17.97   
Aleksi Ahola  1998  Kivimaan Koulu            18.35   
Eemil Pesonen  1998  Ahtialan Peruskoulu            18.80   
Niko Hepolampi  1998  Ahtialan Peruskoulu            18.90   
Arttu Koski  1998  Kärpäsen Koulu            19.18   
Riku Peura  1998  Kiveriön Koulu            19.24   
Teemu Kiiskinen  1998  Kasakkamäen Koulu            19.31   
10  Aleksi Laine  1998  Lotilan Koulu            19.59   
11  Väinö Raittinen  1998  Kärpäsen Koulu            19.91   
12  Tiitus Myöhänen  1998  Ahtialan Peruskoulu            20.30   
13  Mikko Rajala  1998  Harjun Koulu            20.40   
14  Mika Kylmänen  1998  Harjun Koulu            20.92   
15  Jere Koivisto  1998  Jalkarannan Koulu            20.98   
16  Roope Alatupa  1998  Renkomäen Koulu            21.08   
17  Joona Häyrinen  1998  Kiveriön Koulu            21.12   
18  Perttu Plym  1998  Jalkarannan Koulu            21.14   
19  Eeli Tillonen  1998  Renkomäen Koulu            21.38   
20  Robert Bärlund  1998  Tiirismaa / Eng            21.40   
21  Lassi Bondarew  1998  Kivimaan Koulu            21.46   
22  Riku Koivisto  1998  Jalkarannan Koulu            21.77   
23  Joni Markkanen  1998  Kärpäsen Koulu            22.39   
24  Atte Tiihonen  1998  Launeen Koulu            22.61   
25  Olli Kiljunen  1998  Jalkarannan Koulu            22.76   
26  Eetu Olin  1998  Kivimaan Koulu            22.95   
27  Aleksi Vanhanen  1998  Kasakkamäen Koulu            23.09   
28  Mikko Heiskanen  1998  Kiveriön Koulu            23.30   
28  Pekka Tiainen  1998  Harjun Koulu            23.30   
30  Aro Sharef  1998  Kivimaan Koulu            25.66   
31  Aatu Heikkonen  1998  Ahtialan Peruskoulu            27.12   
32  Ville Remahl  1998  Jalkarannan Koulu            29.79   
33  Rasmus Haikonen  1998  Kivimaan Koulu            35.61   
                     
 
Laji 13, 25m Vapaauinti pojat, loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Roi Byman  1997  Tiirismaa / Eng            14.88   
Eemeli Asikainen  1997  Kasakkamäen Koulu            15.02   
Mikko Ahola  1997  Kivimaan Koulu            15.17   
Miska Sorvari  1997  Kasakkamäen Koulu            15.77   
Pauli Soini  1997  Lotilan Koulu            17.26   
Jasper Lemivaara  1997  Anttilanmäen Koulu            17.41   
Miika Tiainen  1997  Ahtialan Peruskoulu            18.36   
Tuukka Hänninen  1997  Ahtialan Peruskoulu            18.50   
Teemu Kuosa  1997  Kivimaan Koulu            20.33   
10  Jani Ignatius  1997  Kunnaksen Koulu            20.48   
11  Santtu Krouvi  1997  Kivimaan Koulu            21.16   
12  Valtteri Nenonen  1997  Kivimaan Koulu            21.41   
13  Santeri Rui  1997  Anttilanmäen Koulu            21.79   
14  John Tuikkanen  1997  Tiirismaa / Eng            28.22   
15  Dlvan Ahmad  1997  Ahtialan Peruskoulu            28.24   
                     
 
Laji 14, 25m Selkäuinti tytöt, loppukilpailut 13 v ja nuoremmat kilpasarja 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Enni Toiviainen  1997  Jalkarannan Koulu            16.89   
Alina Josephson  1997  Jalkarannan Koulu            17.02   
Heidi Virtanen  1997  Jalkarannan Koulu            17.51   
Netta Hämäläinen  1997  Kärpäsen Koulu            17.52   
Saima Laakso  1997  Länsiharjun Koulu            17.63   
Josefiina Ala-Seppälä  1997  Lahden Yhteiskoulu            18.06   
Tiia Nieminen  1997  Tiirismaa / Eng            18.12   
Emma Räikkönen  1998  Lotilan Koulu            18.33   
Iina Kokko  1998  Kiveriön Koulu            18.65   
10  Sanni Ikonen  1998  Lotilan Koulu            19.54   
11  Rita Mäki-Puhtila  1998  Kunnaksen Koulu            19.98   
12  Lotta Raiski  1998  Kivimaan Koulu            20.26   
13  Iisa Valkonen  1998  Myllypohjan Koulu            20.73   
14  Maria-Emily Donoghue  1998  Tiirismaa / Eng            22.82   
15  Ada Airola  1998  Kasakkamäen Koulu            24.10   
                     
 
Laji 15, 25m Selkäuinti tytöt, loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Aino Horn  1998  Möysän Koulu            21.33   
Sofia Lanki  1998  Tiirismaa / Eng            22.38   
Roosa Kantoluoto  1998  Launeen Koulu            22.40   
Milla Toivanen  1998  Länsiharjun Koulu            24.10   
Josefiina Koponen  1998  Ahtialan Peruskoulu            25.03   
Noora Erkamo  1998  Tiirismaa / Eng            25.22   
Silja Sauramäki  1998  Tiirismaa / Eng            25.91   
Roosa Anttila  1998  Kunnaksen Koulu            26.80   
Arina Klinovitskaya  1998  Länsiharjun Koulu            31.62   
Isa Virtanen  1998  Jalkarannan Koulu            DNS   
Reea Kannonmaa  1998  Renkomäen Koulu            DNS   
                     
 
Laji 15, 25m Selkäuinti tytöt, loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Hellen Halttunen  1997  Lahden Yhteiskoulu            19.99   
Nella Heinonen  1997  Länsiharjun Koulu            21.08   
Jenna Keinänen  1997  Kunnaksen Koulu            21.40   
Anu Laine  1997  Länsiharjun Koulu            22.82   
Minerva Juhola  1997  Lahden Yhteiskoulu            24.49   
Kia Tuominen  1997  Lahden Yhteiskoulu            25.83   
Melissa Lankinen  1997  Länsiharjun Koulu            26.70   
Miisa Komulainen  1997  Länsiharjun Koulu            26.88   
Iina Keränen  1997  Möysän Koulu            30.90   
                     
 
Laji 16, 25m Selkäuinti pojat, loppukilpailut 13 v ja nuoremmat kilpasarja 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Remi Tolppala  1997  Kasakkamäen Koulu            17.02   
Olli Laaksonen  1998  Myllypohjan Koulu            17.09   
Kasper Jämsä  1997  Launeen Koulu            17.20   
Riku Soini  1997  Myllypohjan Koulu            18.24   
Daniel Zimmermann  1997  Tiirismaa / Eng            18.42   
Leevi Kinnunen  1998  Harjun Koulu            18.75   
Jami Kuosmanen  1998  Möysän Koulu            20.05   
Jussi Haara  1998  Myllypohjan Koulu            20.94   
Miika Laine  1998  Länsiharjun Koulu            22.44   
10  Iiro Helminen  1998  Mukkulan Peruskoulu            25.76   
                     
 
Laji 17, 25m Selkäuinti pojat, loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Mika Kylmänen  1998  Harjun Koulu            21.63   
Tommi Oksanen  1998  Ahtialan Peruskoulu            23.29   
Jere Koivisto  1998  Jalkarannan Koulu            23.50   
Joni Markkanen  1998  Kärpäsen Koulu            23.75   
Joona Häyrinen  1998  Kiveriön Koulu            24.01   
Arttu Koski  1998  Kärpäsen Koulu            24.11   
Jaakko Ikonen  1998  Kunnaksen Koulu            24.46   
Aleksi Ahola  1998  Kivimaan Koulu            24.78   
Olli Kiljunen  1998  Jalkarannan Koulu            25.10   
10  Riku Peura  1998  Kiveriön Koulu            25.24   
11  Väinö Raittinen  1998  Kärpäsen Koulu            25.46   
12  Lassi Bondarew  1998  Kivimaan Koulu            25.82   
13  Riku Koivisto  1998  Jalkarannan Koulu            25.93   
14  Perttu Plym  1998  Jalkarannan Koulu            26.22   
15  Ville Remahl  1998  Jalkarannan Koulu            26.54   
16  Atte Tiihonen  1998  Launeen Koulu            26.72   
16  Mikko Heiskanen  1998  Kiveriön Koulu            26.72   
18  Otso Mönkäre  1998  Länsiharjun Koulu            27.11   
19  Aleksi Vanhanen  1998  Kasakkamäen Koulu            27.22   
20  Aro Sharef  1998  Kivimaan Koulu            28.15   
21  Rasmus Haikonen  1998  Kivimaan Koulu            42.95   
Eetu Olin  1998  Kivimaan Koulu            DNS   
                     
 
Laji 17, 25m Selkäuinti pojat, loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Roi Byman  1997  Tiirismaa / Eng            18.94   
Mikko Ahola  1997  Kivimaan Koulu            20.38   
Pauli Soini  1997  Lotilan Koulu            20.49   
Eemeli Asikainen  1997  Kasakkamäen Koulu            20.74   
Aleksi Rask  1997  Kivimaan Koulu            24.56   
Jani Ignatius  1997  Kunnaksen Koulu            27.11   
Erik Lindfors  1997  Kunnaksen Koulu            28.19   
Dlvan Ahmad  1997  Ahtialan Peruskoulu            33.37   
                     
 
Laji 18, 4X25m Vapaauinti sekajoukkue, loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  koulu            Aika  Tila 











 
Eng 4  1997  Tiirismaa / Eng            1:01.13   
Myllypohja 2  1997  Myllypohjan Koulu            1:05.16   
Länsiharju  1997  Länsiharjun Koulu            1:06.90   
Lotila 2  1997  Lotilan Koulu            1:07.37   
Kärpänen  1997  Kärpäsen Koulu            1:10.15   
Kasakkamäki  1997  Kasakkamäen Koulu            1:11.08   
Jalkaranta 2  1997  Jalkarannan Koulu            1:11.41   
Lyk  1997  Lahden Yhteiskoulu            1:13.89   
Kiveriö  1997  Kiveriön Koulu            1:16.89   
10  Laune 2  1997  Launeen Koulu            1:17.13   
11  Kunnas  1997  Kunnaksen Koulu            1:19.12   
12  Eng 3  1997  Tiirismaa / Eng            1:22.76   
13  Ahtila  1997  Ahtialan Peruskoulu            1:23.22   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  10 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura Tulostusaika  13:54