Tulokset Seuroittain Lahden Uimaseura - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  18:14   
  Järjestäjä  Heinolan Isku         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-13         
Laji 1 N 50m PU 13 v
Laji 2 M 50m PU 13 v
Laji 2 M 50m PU
Laji 3 N 100m RU 13 v
Laji 4 M 100m RU 13 v
Laji 4 M 100m RU
Laji 5 N 50m SU 10 v
Laji 6 M 50m SU 10 v
Laji 7 N 200m SKU 13 v
Laji 8 M 200m SKU 13 v
Laji 8 M 200m SKU
Laji 9 N 50m RU 13 v
Laji 10 M 50m RU 13 v
Laji 10 M 50m RU
Laji 11 N 100m SU 10 v
Laji 11 N 100m SU 11 v
Laji 11 N 100m SU 12 v
Laji 12 M 100m SU 10 v
Laji 12 M 100m SU 11 v
Laji 12 M 100m SU 13 v
Laji 12 M 100m SU
Laji 14 M 100m PU 13 v
Laji 14 M 100m PU
Laji 15 N 100m VU 10 v
Laji 15 N 100m VU 11 v
Laji 15 N 100m VU 12 v
Laji 16 M 100m VU 10 v
Laji 16 M 100m VU 11 v
Laji 16 M 100m VU 12 v
Laji 16 M 100m VU
Laji 17 N 200m SU 13 v
Laji 18 M 200m SU
Laji 19 N 50m VU 10 v
Laji 19 N 50m VU 11 v
Laji 20 M 50m VU 10 v
Laji 20 M 50m VU
Laji 22 M 100m SKU 13 v
Laji 22 M 100m SKU
Laji 24 M 4X50m VU
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taika Koponen  1997    410          34.38   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Laine  1998    121          46.14   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    638          26.47   
  Lahden Uimaseura                   
Alexei Mokichev  1994    569          27.51   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
11  Ronja Kakkonen  1999    157  56.64        2:00.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Meea Kivi  1999    156  57.34        2:00.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Laine  1998    185  49.74        1:41.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.6 Toisen kilpailijan estäminen / häiritseminen               
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Kajander  2000    166          48.81   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    164          48.98   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    148          44.36   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    85          53.41   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    77          55.13   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    74          55.80   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    64          58.59   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000    62          59.38   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    59          1:00.10   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    54          1:01.99   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Helminen  2001    33          1:13.13   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taika Koponen  1997    456  36.67  1:19.09  2:07.85    2:46.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    340  36.59  1:17.61  2:05.62    2:43.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    647  29.07  1:02.46  1:41.48    2:11.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Juska Nyberg  1993    427  32.49  1:12.13  1:57.24    2:31.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Justiina Mattila  2000    157          55.77   
  Lahden Uimaseura                   
15  Ada Airola  1998    153          56.18   
  Lahden Uimaseura                   
16  Veera Kajander  1998    147          57.00   
  Lahden Uimaseura                   
17  Viivi Kajander  2000    138          58.24   
  Lahden Uimaseura                   
18  Noora Lahti  1998    126          59.99   
  Lahden Uimaseura                   
20  Fanny Rissanen  1999    119          1:01.20   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Tikka  2000    87          59.95   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    615          31.24   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Justiina Mattila  2000    143  52.05        1:50.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henna Turunen  1999    189  48.92        1:40.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Kakkonen  1999    139  54.19        1:51.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Fanny Rissanen  1999    106  58.19        2:01.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ada Airola  1998    119  59.47        1:56.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    147  47.44        1:35.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    71  59.60        2:01.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ville Nikkari  2000    65  1:02.92        2:05.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    302  37.08        1:15.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    543  30.39        1:01.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    238  37.03        1:21.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    628  27.96        58.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Ovaskainen  2001    155  44.87        1:37.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henna Turunen  1999    200  44.01        1:29.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Lahti  1998    180  45.62        1:32.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Kajander  1998    172  43.04        1:34.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    153  40.77        1:26.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000    99  44.60        1:40.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ville Nikkari  2000    91  48.95        1:43.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    85  48.52        1:45.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    69  53.01        1:53.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anton Rezin  2000    66  51.65        1:55.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valtteri Raiski  2000    57  57.11        2:00.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002    56  55.80        2:01.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000    55  1:00.21        2:01.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Elmo Kallio  2001    54  54.71        2:03.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Walid Chouili  2001    48  1:00.44        2:08.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Roope Helminen  2001    47  59.12        2:09.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivan Mazanikov  1999    113  44.58        1:36.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Laine  1998    171  40.61        1:23.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juska Nyberg  1993    448  29.24        1:00.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taika Koponen  1997    424          2:44.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    555  31.52  1:05.57  1:40.31    2:14.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    191          41.32   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meea Kivi  1999    180          42.18   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Harry Zimmermann  2001    98          45.74   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    76          49.80   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    70          51.14   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    70          51.22   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    66          52.32   
  Lahden Uimaseura                   
10  Atte Pennanen  2001    65          52.39   
  Lahden Uimaseura                   
11  Jasu Ovaskainen  2002    60          53.97   
  Lahden Uimaseura                   
12  Valtteri Raiski  2000    53          56.06   
  Lahden Uimaseura                   
13  Roope Helminen  2001    43          1:00.08   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 24 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kai Poutanen  1980    369          29.41   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    297  36.61        1:18.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    605  28.89        1:01.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Korhonen  1993    597  29.23        1:02.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olli Kokko  1994    534  30.23        1:04.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Miehet  1900    598          1:42.94   
  Lahden Uimaseura                   
  Olli Kokko  1994      26.10        26.10   
  Alexei Mokichev  1994      25.57        51.67   
  Niko Korhonen  1993      24.26        1:15.93   
  Juska Nyberg  1993      27.01        1:42.94   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  13 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:14