Tulokset Seuroittain Lahden Uimaseura - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  22:48   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-15         
Laji 1, 50m VU T-9, T-11, N, 9 v
Laji 1, 50m VU T-9, T-11, N, 11 v
Laji 1, 50m VU T-9, T-11, N, 99 v
Laji 2, 50m VU P-10, P-12, M, 10 v
Laji 3, 100m VU T-13, T-15, N, 13 v
Laji 4, 100m VU P-14, P-16, M, 14 v
Laji 4, 100m VU P-14, P-16, M, 16 v
Laji 4, 100m VU P-14, P-16, M, 99 v
Laji 5, 50m RU T-9, T-11, N, 9 v
Laji 5, 50m RU T-9, T-11, N, 11 v
Laji 6, 50m RU P-10, P-12, M, 10 v
Laji 6, 50m RU P-10, P-12, M, 12 v
Laji 7, 100m RU T-13, T-15, N, 13 v
Laji 8, 100m RU P-14, P-16, M, 14 v
Laji 8, 100m RU P-14, P-16, M, 16 v
Laji 9, 50m SU T-9, T-11, N, 9 v
Laji 9, 50m SU T-9, T-11, N, 11 v
Laji 9, 50m SU T-9, T-11, N, 99 v
Laji 10, 50m SU P-10, P-12, M, 10 v
Laji 10, 50m SU P-10, P-12, M, 12 v
Laji 11, 100m SU T-13, T-15, N, 13 v
Laji 12, 100m SU P-14, P-16, M, 14 v
Laji 13, 50m PU T-9, T-11, N, 9 v
Laji 13, 50m PU T-9, T-11, N, 11 v
Laji 13, 50m PU T-9, T-11, N, 99 v
Laji 14, 50m PU P-10, P-12, M, 10 v
Laji 14, 50m PU P-10, P-12, M, 12 v
Laji 15, 100m PU T-13, T-15, N, 13 v
Laji 16, 100m PU P-14, P-16, M, 14 v
Laji 17, 200m SKU N,
Laji 18, 200m SKU M,
 
 
 
Laji 1, 50m VU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    192          41.16   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m VU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
33  Elena Marola  2000    139          45.84   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m VU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
24  Saima Laakso  1997    377          32.85   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m VU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    189          36.50   
  Lahden Uimaseura                   
23  Elmo Kallio  2001    85          47.69   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m VU T-13, T-15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    488  31.54        1:06.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Netta Hämäläinen  1997    465  32.39        1:07.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    454  32.91        1:07.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Josefiina Ala-Seppälä  1997    442  34.14        1:08.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    432  34.26        1:08.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Mäkelä  1997    416  33.00        1:09.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Tiia Nieminen  1997    408  34.09        1:10.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Emma Räikkönen  1997    407  33.54        1:10.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Iina Kokko  1998    357  35.36        1:13.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Riikka Haakana  1998    320  36.75        1:16.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
34  Aada Kuiri  1999    314  36.28        1:16.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
37  Melek Ayarci  1999    303  36.65        1:17.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
41  Rita Mäki-Puhtila  1998    295  36.99        1:18.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
50  Lotta Raiski  1998    281  39.34        1:19.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
51  Amanda Vilenius  1999    280  38.25        1:19.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
63  Julia Bruneau  1999    257  39.73        1:21.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
76  Julia Tommola  1998    237  39.10        1:24.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
82  Iisa Valkonen  1998    231  40.39        1:24.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
111  Roosa Penttinen  2000    181  43.04        1:31.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
112  Essi-Maria Lillman  2000    181  42.42        1:32.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
121  Pinja Ravi  2000    167  43.43        1:34.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
136  Elena Marola  2000    137  48.40        1:40.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m VU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
12  Kasper Jämsä  1997    329  33.40        1:07.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Daniel Zimmermann  1997    328  32.46        1:08.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Remi Tolppala  1997    328  32.69        1:08.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Leevi Kinnunen  1998    301  34.20        1:09.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Riku Soini  1997    295  33.79        1:10.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Alex Nieminen  1999    265  35.52        1:13.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
47  Toni Valio  1998    223  37.32        1:17.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
58  Jussi Haara  1998    193  37.75        1:21.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
59  Atte Somero  1999    192  38.78        1:21.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
75  Andrei Durmanov  1999    147  39.86        1:28.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
81  Erik Verbitski  1999    135  43.89        1:31.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
82  Veeti Koskinen  1999    133  43.67        1:31.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
84  Tuomas Rauhala  1999    127  45.99        1:33.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m VU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Joonas Ikonen  1995    322  32.10        1:08.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m VU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Juska Nyberg  1993    443  29.59        1:01.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m RU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    147          56.51   
  Lahden Uimaseura                   
20  Ella Bruneau  2002    56          1:18.05   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m RU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
23  Elena Marola  2000    139          57.49   
  Lahden Uimaseura                   
25  Kiia Forss  1999    139          57.59   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m RU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    160          49.12   
  Lahden Uimaseura                   
17  Elmo Kallio  2001    82          1:01.38   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m RU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
31  Erik Verbitski  1999    115          54.80   
  Lahden Uimaseura                   
34  Veeti Koskinen  1999    108          55.95   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 100m RU T-13, T-15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Nieminen  1997    389  42.63        1:28.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Josefiina Ala-Seppälä  1997    361  43.41        1:30.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Mäkelä  1997    350  43.20        1:31.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Sanni Ikonen  1998    331  44.97        1:33.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Lotta Raiski  1998    298  46.76        1:36.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Nadja Niemi  1999    291  46.21        1:37.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Rita Mäki-Puhtila  1998    264  48.89        1:40.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Aleksina Virtanen  1999    256  48.05        1:41.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m RU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    390  37.97        1:20.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andreas Niemi  1996    371  38.26        1:21.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    285  41.25        1:28.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Daniel Zimmermann  1997    223  46.38        1:36.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Jere Turunen  1997    222  45.80        1:36.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Jussi Haara  1998    195  46.50        1:41.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
38  Miika Laine  1998    172  49.05        1:45.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
46  Toni Valio  1998    131  56.36        1:55.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Kinnunen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 8, 100m RU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Ikonen  1995    343  39.12        1:23.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 50m SU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    181          47.85   
  Lahden Uimaseura                   
22  Ella Bruneau  2002    72          1:05.13   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m SU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiia Forss  1999    222          44.68   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    216          45.12   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m SU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alina Josephson  1997    412          36.37   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m SU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    184          42.25   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m SU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999    178          42.72   
  Lahden Uimaseura                   
18  Veeti Koskinen  1999    123          48.33   
  Lahden Uimaseura                   
32  Tuomas Rauhala  1999    91          53.52   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 11, 100m SU T-13, T-15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heidi Virtanen  1997    438  37.52        1:16.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    408  37.90        1:18.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Enni Toiviainen  1997    406  37.84        1:18.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Netta Hämäläinen  1997    392  38.95        1:19.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Räikkönen  1997    360  40.05        1:21.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Iina Kokko  1998    321  40.63        1:24.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
32  Julia Bruneau  1999    257  44.79        1:31.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
34  Sanni Ikonen  1998    253  45.89        1:31.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
36  Rita Mäki-Puhtila  1998    251  44.58        1:32.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
41  Riikka Haakana  1998    243  45.32        1:33.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
48  Lotta Raiski  1998    237  47.34        1:33.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
65  Iisa Valkonen  1998    202  47.57        1:39.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
69  Julia Tommola  1998    190  47.24        1:41.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m SU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Mattila  1996    339  36.39        1:14.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997    313  37.92        1:16.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Remi Tolppala  1997    261  38.53        1:21.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Leevi Kinnunen  1998    215  43.08        1:26.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Jere Turunen  1997    189  43.00        1:30.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
38  Toni Valio  1998    172  45.76        1:33.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 50m PU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    143          47.97   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    36          1:15.69   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 13, 50m PU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    267          38.94   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    242          40.25   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aada Kuiri  1999    211          42.14   
  Lahden Uimaseura                   
11  Amanda Vilenius  1999    205          42.54   
  Lahden Uimaseura                   
15  Julia Bruneau  1999    189          43.70   
  Lahden Uimaseura                   
23  Aleksina Virtanen  1999    141          48.14   
  Lahden Uimaseura                   
31  Roosa Penttinen  2000    113          51.93   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 13, 50m PU T-9, T-11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Anna Mäkelä  1997    342          35.85   
  Lahden Uimaseura                   
28  Riikka Haakana  1998    207          42.38   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 14, 50m PU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    131          44.21   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    45          1:03.16   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 14, 50m PU P-10, P-12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    191          38.96   
  Lahden Uimaseura                   
21  Miika Laine  1998    107          47.20   
  Lahden Uimaseura                   
22  Jussi Haara  1998    107          47.30   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 15, 100m PU T-13, T-15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Räikkönen  1997    387  35.37        1:16.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    357  36.62        1:19.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    347  37.79        1:19.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m PU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Mattila  1996    306  34.36        1:13.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 200m SKU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Netta Hämäläinen  1997    433  35.46  1:18.15  2:09.83    2:46.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Tiia Nieminen  1997    419  36.68  1:21.09  2:10.61    2:48.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Enni Toiviainen  1997    398  36.50  1:20.61  2:13.74    2:51.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Anna Mäkelä  1997    392  36.49  1:21.22  2:12.69    2:52.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
37  Sanni Ikonen  1998    332  42.16  1:30.24  2:20.61    3:02.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
38  Nadja Niemi  1999    329  42.16  1:27.92  2:22.25    3:02.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
42  Iina Kokko  1998    315  41.77  1:27.40  2:24.73    3:05.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Melek Ayarci  1999    292  41.56  1:28.87  2:30.12    3:10.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
55  Aada Kuiri  1999    290  42.18  1:32.55  2:29.90    3:10.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
59  Amanda Vilenius  1999    282  44.02  1:34.55  2:29.64    3:12.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
63  Riikka Haakana  1998    267  43.67  1:35.28  2:35.04    3:15.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
90  Julia Tommola  1998    229  48.29  1:41.16  2:42.59    3:26.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
91  Iisa Valkonen  1998    229  48.34  1:41.97  2:42.55    3:26.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
95  Aleksina Virtanen  1999    221  48.88  1:43.15  2:42.39    3:28.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
126  Pinja Ravi  2000    172  53.14  1:51.91  2:55.16    3:47.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
127  Roosa Penttinen  2000    170  55.25  1:53.87  2:59.32    3:47.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 18, 200m SKU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Vorobiev  1996    406  34.02  1:13.55  1:58.49    2:34.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Juska Nyberg  1993    396  33.37  1:14.26  2:01.44    2:35.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andreas Niemi  1996    380  36.08  1:16.52  2:01.38    2:37.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997    347  36.41  1:18.13  2:05.98    2:42.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Daniel Zimmermann  1997    289  39.64  1:23.15  2:15.80    2:52.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Remi Tolppala  1997    269  36.72  1:22.57  2:17.43    2:56.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Riku Soini  1997    267  39.09  1:26.44  2:17.25    2:57.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Jere Turunen  1997    247  40.46  1:27.51  2:20.56    3:01.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Alex Nieminen  1999    243  43.33  1:30.27  2:23.48    3:02.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
47  Atte Somero  1999    167  51.15  1:41.88  2:43.24    3:27.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
49  Miika Laine  1998    157  49.42  1:44.42  2:45.53    3:31.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  22:48