Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevään Juniori Divari 1    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  19:26   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    236          34.16   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    191          36.62   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    174          37.81   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    162          38.74   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    160          38.84   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    144          40.24   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    136          41.06   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    133          41.34   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Rauhala  1999    118          42.99   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ivan Mazanikov  1999    111          43.89   
  Lahden Uimaseura                   
11  Timi Pernanen  2001    109          44.21   
  Lahden Uimaseura                   
12  Patrik Suslov  1999    98          45.81   
  Lahden Uimaseura                   
13  Ville Nikkari  2000    97          45.98   
  Lahden Uimaseura                   
14  Samuli Halme  2000    91          46.85   
  Lahden Uimaseura                   
15  Elmo Kallio  2001    87          47.62   
  Lahden Uimaseura                   
16  Sasha Heinonen  1999    83          48.40   
  Lahden Uimaseura                   
17  Atte Pennanen  2001    73          50.54   
  Lahden Uimaseura                   
18  Harry Zimmermann  2001    71          50.88   
  Lahden Uimaseura                   
19  Anton Rezin  2000    65          52.53   
  Lahden Uimaseura                   
20  Jasu Ovaskainen  2002    57          54.72   
  Lahden Uimaseura                   
21  Eetu Pekkanen  2000    51          56.77   
  Lahden Uimaseura                   
22  Valtteri Raiski  2000    51          57.03   
  Lahden Uimaseura                   
23  Roope Helminen  2001    45          59.54   
  Lahden Uimaseura                   
24  Saku Romo  2000    38          1:02.98   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Penttinen  2000    218          39.57   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    209          40.11   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    194          41.13   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    178          42.35   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    176          42.50   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    170          43.02   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    167          43.26   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    160          43.90   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    126          47.53   
  Lahden Uimaseura                   
10  Viivi Kajander  2000    116          48.79   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ella Bruneau  2002    62          1:00.05   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    287  33.50        1:10.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    246  35.84        1:14.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Toni Valio  1998    178  37.98        1:22.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    155  40.50        1:26.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iiro Helminen  1998    106  47.20        1:38.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    325  32.18        1:07.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    322  33.14        1:07.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997    314  33.55        1:08.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    276  34.40        1:11.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    210  36.99        1:18.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    322  35.72        1:16.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    317  36.17        1:16.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nadja Niemi  1999    310  36.47        1:17.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999    282  37.70        1:19.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    242  40.76        1:24.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    207  42.27        1:28.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksina Virtanen  1999    198  42.54        1:29.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Kakkonen  1999    156  45.16        1:37.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Fanny Rissanen  1999    114  49.83        1:48.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iina Kokko  1998    373  34.60        1:12.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    313  36.62        1:17.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riikka Haakana  1998    292  37.51        1:18.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998    268  39.88        1:21.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    265  38.99        1:21.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iisa Valkonen  1998    229  41.00        1:25.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Tommola  1998    219  40.45        1:26.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Lahti  1998    164  45.07        1:35.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Kajander  1998    160  43.92        1:36.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Ada Airola  1998    149  46.22        1:38.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    210          39.48   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    163          42.95   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    133          45.92   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    123          47.20   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    114          48.43   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    110          48.92   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    95          51.45   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    91          52.21   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Rauhala  1999    89          52.64   
  Lahden Uimaseura                   
10  Harry Zimmermann  2001    86          53.05   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ivan Mazanikov  1999    84          53.50   
  Lahden Uimaseura                   
12  Timi Pernanen  2001    71          56.72   
  Lahden Uimaseura                   
13  Elmo Kallio  2001    65          58.34   
  Lahden Uimaseura                   
14  Atte Pennanen  2001    64          58.72   
  Lahden Uimaseura                   
15  Valtteri Raiski  2000    61          59.60   
  Lahden Uimaseura                   
16  Eetu Pekkanen  2000    53          1:02.43   
  Lahden Uimaseura                   
17  Ville Nikkari  2000    51          1:03.20   
  Lahden Uimaseura                   
18  Jasu Ovaskainen  2002    49          1:04.15   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Tuomas Rauhala  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    204          45.56   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    195          46.23   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    180          47.52   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    177          47.77   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    153          50.11   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    152          50.26   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    151          50.40   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    135          52.34   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    126          53.54   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ella Bruneau  2002    67          1:05.99   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    210  40.69        1:24.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    181  44.00        1:29.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Toni Valio  1998    141  47.26        1:37.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    129  47.66        1:39.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iiro Helminen  1998    92  55.17        1:51.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    290  37.89        1:16.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    265  38.11        1:18.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    244  39.74        1:20.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    206  41.60        1:25.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    194  42.22        1:27.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    292  42.26        1:26.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999    276  42.74        1:28.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999    258  45.19        1:30.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    241  45.45        1:32.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    235  45.92        1:33.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksina Virtanen  1999    190  48.42        1:40.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    175  51.25        1:42.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Kakkonen  1999    112  56.90        1:59.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Fanny Rissanen  1999    98  59.25        2:04.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iina Kokko  1998    331  40.43        1:23.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    264  44.30        1:29.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    261  43.43        1:29.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Raiski  1998    234  46.73        1:33.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riikka Haakana  1998    190  48.18        1:39.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iisa Valkonen  1998    174  49.95        1:42.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Tommola  1998    169  49.40        1:44.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Kajander  1998    125  55.14        1:54.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Lahti  1998    86  1:04.34        2:10.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ada Airola  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2010 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:26