Tulokset Seuroittain Lahden Uimaseura - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Vantaa Games    Tulostuspäivämäärä  23 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa,Tikkurila    Tulostusaika  17:59   
  Järjestäjä  Vantaan Uimarit ja Vantaan vesikot         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-22         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    515          33.27   
  Lahden Uimaseura                   
11  Mikael Karadjov  1992    479          34.08   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Pannula  1993    559          36.17   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    530          36.82   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    522          37.02   
  Lahden Uimaseura                   
28  Tiia Nieminen  1997    342          42.63   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    503          30.23   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    395          32.77   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Halonen  1994    515          33.76   
  Lahden Uimaseura                   
Mirella Osmanovic  1994    464          34.95   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Nokelainen  1994    455          35.17   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    237          1:15.78   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Niemi  1996    395          1:03.93   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    385          1:04.51   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    505          58.92   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Mikael Karadjov  1992    436          1:01.86   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saima Laakso  1997    436          1:08.65   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    401          1:10.63   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    568          1:02.88   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Mokicheva  1996    481          1:06.45   
  Lahden Uimaseura                   
10  Emmi Marola  1995    450          1:07.95   
  Lahden Uimaseura                   
12  Vera Viitasuo  1995    425          1:09.27   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    537          1:04.08   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993    518          1:04.82   
  Lahden Uimaseura                   
13  Jenni Rinteelä  1994    486          1:06.21   
  Lahden Uimaseura                   
18  Meri Vainio  1994    466          1:07.15   
  Lahden Uimaseura                   
22  Mirella Osmanovic  1994    445          1:08.22   
  Lahden Uimaseura                   
24  Miia Kallio  1994    435          1:08.73   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    545  1:06.43  2:25.67  3:51.75    4:58.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olli Kokko  1994    449  1:12.97  2:33.93  4:03.94    5:18.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Juska Nyberg  1993              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Marola  1995    534  1:16.61  2:41.33  4:19.64    5:32.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vaula Vekkeli  1996    515  1:14.93  2:44.64  4:20.05    5:36.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Josefiina Ala-Seppälä  1997    452  1:20.58  2:52.46  4:32.32    5:51.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Netta Hämäläinen  1997    406  1:26.08  2:57.03  4:45.33    6:03.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Pankka  1995    463  1:09.13        2:24.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andreas Niemi  1996    372  1:16.84        2:35.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jeremias Kuivalainen  1996    324  1:22.59        2:43.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Nokelainen  1994    489  1:16.74        2:38.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Essi Marola  1995    453  1:19.37        2:42.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    447  1:19.84        2:43.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mirella Osmanovic  1994    438  1:18.47        2:44.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    437  1:18.90        2:44.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    430  1:20.51        2:45.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Meri Vainio  1994    398  1:19.89        2:49.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Emma Räikkönen  1997    365  1:24.66        2:54.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    569          1:00.13   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Walden  1993    507          1:10.31   
  Lahden Uimaseura                   
Viliina Vekkeli  1996    496          1:10.83   
  Lahden Uimaseura                   
13  Miia Kallio  1994    463          1:12.44   
  Lahden Uimaseura                   
14  Mona Halonen  1994    456          1:12.82   
  Lahden Uimaseura                   
16  Vaula Vekkeli  1996    442          1:13.62   
  Lahden Uimaseura                   
22  Alena Mokicheva  1996    407          1:15.64   
  Lahden Uimaseura                   
23  Emmi Marola  1995    404          1:15.82   
  Lahden Uimaseura                   
24  Jenni Rinteelä  1994    396          1:16.34   
  Lahden Uimaseura                   
26  Enni Toiviainen  1997    358          1:18.94   
  Lahden Uimaseura                   
27  Tiia Nieminen  1997    340          1:20.35   
  Lahden Uimaseura                   
28  Josefiina Ala-Seppälä  1997    339          1:20.43   
  Lahden Uimaseura                   
30  Anna Mäkelä  1997    325          1:21.52   
  Lahden Uimaseura                   
35  Taika Koponen  1997    298          1:23.91   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 13, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Miehet  1992    554          1:53.93   
  Lahden Uimaseura                   
  Niko Pankka  1995                 
  Olli Kokko  1994      1:02.21        1:02.21   
  Niko Korhonen  1993                 
  Alexei Mokichev  1994      1:53.93        1:53.93   
                     
 
Laji 14, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Naiset 1  1993    550          2:09.51   
  Lahden Uimaseura                   
  Mona Halonen  1994                 
  Noora Pannula  1993      1:09.43        1:09.43   
  Laura Walden  1993                 
  Essi Marola  1995      2:09.51        2:09.51   
                     
Laus Naiset 3  1993    494          2:14.28   
  Lahden Uimaseura                   
  Roosa Nokelainen  1994                 
  Vera Viitasuo  1995      1:12.38        1:12.38   
  Alena Mokicheva  1996                 
  Vaula Vekkeli  1996      2:14.28        2:14.28   
                     
Laus Naiset 2  1993    476          2:15.95   
  Lahden Uimaseura                   
  Meri Vainio  1994                 
  Jenni Rinteelä  1994      1:13.03        1:13.03   
  Viliina Vekkeli  1996                 
  Mirella Osmanovic  1994      2:15.95        2:15.95   
                     
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
34  Alex Nieminen  1999    203          38.18   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
33  Emma Räikkönen  1997    338          35.98   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 17, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994    542          1:11.84   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
16  Alina Josephson  1997    349          1:31.57   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 19, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994    494  58.90        2:08.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Juska Nyberg  1993    432  1:05.11        2:14.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Andreas Niemi  1996    387  1:08.35        2:19.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
38  Alex Nieminen  1999    255  1:18.58        2:40.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
13  Josefiina Ala-Seppälä  1997    489  1:10.87        2:23.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Heidi Virtanen  1997    480  1:11.01        2:24.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Enni Toiviainen  1997    454  1:10.89        2:27.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Saima Laakso  1997    453  1:11.46        2:27.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
33  Anna Mäkelä  1997    427  1:13.64        2:29.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
34  Taika Koponen  1997    408  1:13.52        2:32.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 21, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Korhonen  1993    517  1:06.38        2:18.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Netta Hämäläinen  1997    345  1:24.35        2:56.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Räikkönen  1997    342  1:22.27        2:56.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    335  1:24.56        2:57.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiia Nieminen  1997    332  1:27.17        2:58.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 23, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Miehet 1  1992    543          3:50.77   
  Lahden Uimaseura                   
  Niko Korhonen  1993      55.55        55.55   
  Niko Pankka  1995      1:00.86        1:56.41   
  Olli Kokko  1994      57.42        2:53.83   
  Alexei Mokichev  1994      56.94        3:50.77   
                     
 
Laji 25, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Vilenius  1999    326          34.49   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 25, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iina Kokko  1998    342          33.94   
  Lahden Uimaseura                   
10  Riikka Haakana  1998    321          34.65   
  Lahden Uimaseura                   
13  Rita Mäki-Puhtila  1998    270          36.71   
  Lahden Uimaseura                   
17  Iisa Valkonen  1998    251          37.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 26, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    254          33.06   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    437          1:16.59   
  Lahden Uimaseura                   
30  Aada Kuiri  1999    275          1:29.37   
  Lahden Uimaseura                   
39  Julia Tommola  1998    200          1:39.33   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    549          1:03.44   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    321          1:15.86   
  Lahden Uimaseura                   
20  Daniel Zimmermann  1997    251          1:22.36   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 31, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
26  Lotta Raiski  1998    280  1:38.27        3:12.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 32, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juska Nyberg  1993    398  1:13.92        2:35.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Kasper Jämsä  1997    337  1:18.08        2:43.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 33, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
16  Riikka Haakana  1998    355  1:20.51  2:46.71  4:12.88    5:37.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Iina Kokko  1998    348  1:18.48  2:45.45  4:14.25    5:39.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Amanda Vilenius  1999    315  1:23.12  2:52.66  4:23.61    5:51.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Aada Kuiri  1999    306  1:22.92  2:55.81  4:27.37    5:54.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Rita Mäki-Puhtila  1998    301  1:25.50  2:58.51  4:29.63    5:56.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Lotta Raiski  1998    279  1:28.61  3:02.57  4:36.28    6:05.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Iisa Valkonen  1998    263  1:28.12  3:04.21  4:40.64    6:13.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Julia Tommola  1998    260  1:27.52  3:04.04  4:41.84    6:14.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miia Kallio  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 34, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    364  1:14.29  2:33.25  3:52.15    5:08.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Daniel Zimmermann  1997    360  1:11.27  2:29.74  3:49.85    5:09.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Leevi Kinnunen  1998    311  1:16.89  2:40.04  4:04.82    5:24.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Jami Kuosmanen  1998    276  1:18.55  2:45.13  4:12.20    5:37.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  23 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:59