Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevään Juniori Divari 4    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti Kivimaa    Tulostusaika  19:22   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-05-29         
Laji 1 M 50m PU 11 v
Laji 1 M 50m PU 12 v
Laji 2 N 50m PU 10 v
Laji 2 N 50m PU 11 v
Laji 3 M 100m PU 13 v
Laji 4 N 100m PU 12 v
Laji 5 M 200m SKU 11 v
Laji 5 M 200m SKU 12 v
Laji 5 M 200m SKU 13 v
Laji 6 N 200m SKU 10 v
Laji 6 N 200m SKU 11 v
Laji 6 N 200m SKU 12 v
Laji 7, 800m VU Seka,
 
 
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    191          38.93   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    165          40.93   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    148          42.43   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    87          50.59   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    79          52.35   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    75          53.29   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    61          56.86   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    56          58.74   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    54          59.26   
  Lahden Uimaseura                   
10  Niko Tikka  2000    53          59.63   
  Lahden Uimaseura                   
11  Atte Pennanen  2001    40          1:05.78   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Sasha Heinonen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    177          39.95   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    154          41.84   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    142          43.04   
  Lahden Uimaseura                   
Toni Valio  1998    124          45.02   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    69          54.81   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    148          47.43   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    125          50.18   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    112          52.04   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    110          52.33   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    96          54.69   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    87          56.57   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    81          57.85   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    58          1:04.88   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    275          38.57   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    258          39.37   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    250          39.78   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    221          41.47   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    207          42.41   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    203          42.67   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    138          48.49   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    137          48.62   
  Lahden Uimaseura                   
Jutta Järvinen  1999    99          54.19   
  Lahden Uimaseura                   
10  Fanny Rissanen  1999    83          57.50   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    281  1:16.06        1:16.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    258  1:18.30        1:18.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    198  1:25.53        1:25.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    310  1:22.79        1:22.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    229  1:31.68        1:31.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riikka Haakana  1998    213  1:33.92        1:33.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iisa Valkonen  1998    189  1:37.77        1:37.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Lahti  1998    101  2:00.45        2:00.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Kajander  1998    75  2:13.17        2:13.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iina Kokko  1998              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    260  2:58.87        2:58.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Firas El-Idi  2001    194  3:17.11        3:17.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001    184  3:20.60        3:20.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erik Verbitski  1999    110  3:58.07        3:58.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Patrik Suslov  1999    105  4:01.81        4:01.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tuomas Rauhala  1999    93  4:11.55        4:11.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Niko Tikka  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Sasha Heinonen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Veeti Koskinen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    254  3:00.17        3:00.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    205  3:13.58        3:13.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miika Laine  1998    195  3:16.85        3:16.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Toni Valio  1998    187  3:19.39        3:19.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iiro Helminen  1998    140  3:39.58        3:39.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    370  2:39.00        2:39.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    324  2:46.17        2:46.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    294  2:51.66        2:51.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    257  2:59.50        2:59.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    200  3:35.74        3:35.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raakel Bärlund  2001    200  3:35.74        3:35.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Pinja Ravi  2000    193  3:38.31        3:38.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roosa Penttinen  2000    145  4:00.08        4:00.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elena Marola  2000    141  4:02.27        4:02.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Viivi Kajander  2000    136  4:05.20        4:05.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Suhonen  2000    88  4:43.75        4:43.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    347  2:59.52        2:59.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999    331  3:02.36        3:02.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    326  3:03.24        3:03.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999    298  3:08.90        3:08.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    275  3:14.02        3:14.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksina Virtanen  1999    248  3:20.69        3:20.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Henna Turunen  1999    197  3:36.97        3:36.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Kakkonen  1999    168  3:48.54        3:48.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999    152  3:56.51        3:56.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Fanny Rissanen  1999    132  4:08.04        4:08.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kiia Forss  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jutta Järvinen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    385  2:53.41        2:53.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    327  3:03.14        3:03.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riikka Haakana  1998    305  3:07.42        3:07.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iisa Valkonen  1998    232  3:25.39        3:25.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Kajander  1998    139  4:03.75        4:03.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Lahti  1998    134  4:06.64        4:06.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iina Kokko  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 800m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Essi Marola  1995      1:08.47  2:21.49  3:34.53  4:48.33  9:36.65   
  Lahden Uimaseura        6:00.89  7:13.09  8:26.00       
                     
Laura Walden  1993      1:08.77  2:23.42  3:37.74  4:53.51  10:02.65   
  Lahden Uimaseura        6:09.72  7:28.72  8:45.69       
                     
Jenni Rinteelä  1994      1:09.93  2:26.33  3:44.13  5:01.48  10:13.60   
  Lahden Uimaseura        6:19.86  7:39.33  8:57.54       
                     
Alina Josephson  1997      1:09.85  2:26.97  3:44.86  5:02.67  10:20.72   
  Lahden Uimaseura        6:21.89  7:41.46  9:01.28       
                     
Tiia Nieminen  1997      1:11.40  2:29.65  3:49.90  5:11.38  10:39.24   
  Lahden Uimaseura        6:32.28  7:54.24  9:17.15       
                     
Kasper Jämsä  1997      1:11.04  2:28.28  3:45.09  5:01.95  11:07.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:22