Tulokset Seuroittain Lahden Uimaseura - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Riihimäki-Uinnit 10.10.2009    Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  07:10   
  Järjestäjä  RiUS         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
21  Janica Jämsä  1995    345          33.94   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    206          40.31   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    195          41.05   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    185          41.77   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    150          44.81   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    108          50.03   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    588          25.19   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erik Verbitski  1999    113          43.65   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    407  36.73        1:17.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Visto  1998    405  37.85        1:17.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iina Kokko  1998    314  41.14        1:24.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Lotta Raiski  1998    179  50.01        1:42.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    216  40.48        1:24.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olli Laaksonen  1998    210  41.85        1:24.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Kinnunen  1998    207  40.96        1:25.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alex Nieminen  1999    198  42.86        1:26.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Jere Turunen  1997    161  44.78        1:32.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Jami Kuosmanen  1998    153  46.32        1:34.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Levonen  1995    397          40.92   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nadja Niemi  1999    272          46.43   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    237          48.60   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    218          49.97   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    198          51.55   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Ravi  2000    171          54.22   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    165          54.77   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    154          56.10   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001    147          56.96   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    146          57.07   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    135          58.55   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Laine  1998    128          52.69   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janica Jämsä  1995    379  39.79  1:25.56  2:17.76    2:57.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997    429  37.67  1:23.33  2:12.66    2:49.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Netta Hämäläinen  1997    409  37.04  1:20.70  2:14.70    2:52.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiia Nieminen  1997    406  38.25  1:21.91  2:13.29    2:53.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Enni Toiviainen  1997    404  38.18  1:22.11  2:15.27    2:53.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taika Koponen  1997    396  37.51  1:24.47  2:14.51    2:54.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Heidi Virtanen  1997    391  40.73  1:22.59  2:16.46    2:55.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    391  Ind. Med  37.92  1:22.70    2:55.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    380  38.24  1:23.42  2:17.23    2:56.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Lotta Raiski  1998    231  51.45  1:45.82  2:42.35    3:29.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    311  Ind. Med  37.04  1:21.55    2:47.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
10  Anna Levonen  1995    405  34.77        1:10.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Räikkönen  1997    398  33.95        1:11.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Mäkelä  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    466  32.76        1:07.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iina Kokko  1998    329  36.40        1:15.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    271  Freestyl        1:21.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Iisa Valkonen  1998    197  41.73        1:30.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Kiia Forss  1999    192  Ind. Med        1:30.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Riikka Haakana  1998    180  43.55        1:32.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Julia Tommola  1998    144  Freestyl        1:39.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Elena Marola  2000    135  46.19        1:42.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    675  25.52        52.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Zimmermann  1997    293  34.57        1:09.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Remi Tolppala  1997    265  34.15        1:12.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kasper Jämsä  1997    264  35.36        1:12.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Kinnunen  1998    256  34.77        1:13.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997    252  34.88        1:13.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alex Nieminen  1999    230  36.57        1:15.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Olli Laaksonen  1998    214  38.55        1:17.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Jami Kuosmanen  1998    202  38.21        1:19.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Firas El-Idi  2001    178  38.72        1:22.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Väinö Koponen  2001    135  42.73        1:30.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Erik Verbitski  1999    95  49.57        1:41.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Iiro Helminen  1998    92  48.73        1:42.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiia Forss  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997    346  37.90        1:20.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emma Räikkönen  1997    339  38.08        1:20.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taika Koponen  1997    306  39.23        1:23.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saima Laakso  1997    289  39.15        1:25.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Enni Toiviainen  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Nieminen  1997    333  45.56        1:33.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    313  44.90        1:35.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Anna Mäkelä  1997    283  48.03        1:38.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    344  44.96        1:32.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sanni Ikonen  1998    333  46.72        1:33.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rita Mäki-Puhtila  1998    275  48.68        1:39.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Marie-Emily Donoghue  1998    195  55.39        1:51.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kia Manninen  1998    188  55.97        1:53.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Henna Turunen  1999    161  58.17        1:59.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Zimmermann  1997    230  46.18        1:34.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    175  49.37        1:43.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jere Turunen  1997    161  50.60        1:46.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miika Laine  1998    130  53.82        1:54.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Atte Somero  1999    118  55.07        1:57.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Iiro Helminen  1998    107  57.92        2:01.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Mäkelä  1997    285          38.82   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 17, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    219          42.40   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Kuivalainen  1990    646          26.37   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    543  1:11.01  2:27.26  3:42.86    4:54.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Heidi Virtanen  1997    463  1:15.59  2:35.41  3:54.25    5:10.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iina Kokko  1998    324  39.17        1:27.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nadja Niemi  1999    283  45.35        1:30.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aada Kuiri  1999    245  45.86        1:35.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999    245  45.99        1:35.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Kia Manninen  1998    193  48.93        1:43.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Henna Turunen  1999    179  54.37        1:46.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Aleksina Virtanen  1999    176  52.37        1:46.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Marie-Emily Donoghue  1998    167  53.38        1:48.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Iisa Valkonen  1998    166  53.67        1:48.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Julia Tommola  1998    161  53.41        1:49.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Riikka Haakana  1998    153  54.01        1:51.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    157  45.79        1:36.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Haara  1998    126  51.11        1:44.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Miika Laine  1998    121  53.59        1:45.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Atte Somero  1999    101  55.58        1:52.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.20  Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2009 
Lisenssi: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  07:10