Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Juniori Divari 5    Tulostuspäivämäärä  12 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  20:06   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    190          39.35   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    173          40.58   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    141          43.42   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    109          47.36   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    98          49.00   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    92          50.03   
  Lahden Uimaseura                   
Aaron Virtanen  2002    33          1:10.78   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Perttu Somero  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Roope Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Walid Chouili  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Halme  2000    114          46.66   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    110          47.23   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    104          48.01   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    94          49.69   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    92          50.07   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    90          50.52   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    116          52.74   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    220          42.54   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    85          58.34   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    80          59.59   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    76          1:00.61   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    246          1:18.09   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    171          1:28.17   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    167          1:28.83   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    152          1:31.77   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    151          1:31.91   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    142          1:33.81   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    116          1:40.43   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    262          1:16.48   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    219          1:21.24   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    177          1:27.09   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    116          1:40.35   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Penttinen  2000    207          1:33.40   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    186          1:36.75   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    181          1:37.61   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    165          1:40.60   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    136          1:47.41   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    127          1:49.96   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    328          1:20.10   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    304          1:22.11   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    291          1:23.31   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    272          1:25.29   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    264          1:26.13   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    241          1:28.80   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    187          1:36.53   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    181          44.66   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    165          46.05   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    110          52.72   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    99          54.50   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    94          55.61   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    90          56.35   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    86          57.23   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    72          1:00.70   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    65          1:02.80   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aaron Virtanen  2002    53          1:07.28   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Julius Mäkelä  2001              DSQ   
  Heinolan Isku                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Tikka  2000    125          50.55   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    113          52.26   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    102          54.03   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    91          56.09   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    86          57.28   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    106          1:00.84   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    202          49.12   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    110          1:00.14   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    80          1:06.93   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    66          1:11.31   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    65          1:11.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    244          1:28.96   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    197          1:35.61   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    166          1:41.11   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    142          1:46.50   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    135          1:48.29   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    88          2:04.91   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    84          2:06.77   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jussi Haara  1998    242          1:29.28   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    227          1:31.17   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    216          1:32.73   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Hämäläinen  2000    213          1:45.07   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    205          1:46.42   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    180          1:51.05   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    180          1:51.12   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    171          1:53.03   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    157          1:56.16   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    131          2:03.32   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    340          1:29.81   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    332          1:30.58   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    306          1:33.07   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    300          1:33.65   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    296          1:34.05   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    234          1:41.75   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    159          1:55.66   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  12 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:06