Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Juniori Divari 1 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  03 syyskuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  20:11   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-09-03         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    174          41.54   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    150          43.67   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    134          45.33   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    106          48.92   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    91          51.54   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    87          52.30   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    81          53.54   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    62          58.53   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    53          1:01.62   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Helminen  2001    46          1:04.54   
  Lahden Uimaseura                   
11  Perttu Somero  2001    44          1:05.73   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Tikka  2000    79          54.13   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    74          55.16   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000    69          56.59   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    68          56.82   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Juselius  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tomas Vesikko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999    170          41.87   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    130          45.75   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    122          46.72   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    122          46.76   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    121          46.81   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    95          50.83   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    58          59.95   
  Lahden Uimaseura                   
Sasha Heinonen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    233          37.66   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    192          40.17   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    166          42.21   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    147          43.95   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    105          49.12   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    223          43.97   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    129          52.74   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    108          55.96   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    64          1:06.73   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    246          42.51   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    181          47.14   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    174          47.70   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    156          49.49   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    153          49.84   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    121          53.94   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    98          57.77   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    96          58.15   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    338          38.24   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    322          38.89   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    304          39.62   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    278          40.82   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    277          40.87   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    228          43.63   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    198          45.71   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    186          46.68   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    179          47.29   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999    166          48.45   
  Lahden Uimaseura                   
11  Fanny Rissanen  1999    121          53.87   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iina Kokko  1998    339          38.22   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    272          41.14   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    262          41.65   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    259          41.79   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    230          43.48   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    226          43.77   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Tommola  1998    194          46.07   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    158          49.31   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Kajander  1998    154          49.71   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    189          36.38   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    174          37.33   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    147          39.55   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    105          44.25   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    98          45.24   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    88          46.91   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    74          49.79   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    72          50.16   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    57          54.33   
  Lahden Uimaseura                   
10  Perttu Somero  2001    54          55.04   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Nikkari  2000    95          45.67   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    88          46.84   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    81          48.30   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    64          52.15   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000    61          53.07   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Juselius  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tomas Vesikko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Somero  1999    200          35.68   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    172          37.49   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    153          38.97   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    145          39.73   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    131          41.05   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    131          41.10   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    80          48.36   
  Lahden Uimaseura                   
Sasha Heinonen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    251          33.06   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    237          33.71   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    224          34.37   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    177          37.16   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    127          41.45   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    232          38.71   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    148          44.93   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    115          48.89   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    56          1:02.00   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    245          38.00   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    221          39.36   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    183          41.90   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    172          42.80   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    171          42.86   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    123          47.84   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    73          56.79   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Vilenius  1999    348          33.81   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    347          33.83   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    339          34.09   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    305          35.34   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    287          36.06   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999    234          38.58   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    226          39.02   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    224          39.15   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    216          39.66   
  Lahden Uimaseura                   
10  Meea Kivi  1999    169          43.04   
  Lahden Uimaseura                   
11  Fanny Rissanen  1999    128          47.14   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iina Kokko  1998    366          33.25   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    359          33.47   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    317          34.88   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    314          34.97   
  Lahden Uimaseura                   
Iisa Valkonen  1998    262          37.18   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    259          37.29   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Tommola  1998    234          38.61   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    190          41.37   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Kajander  1998    186          41.69   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  03 syyskuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:11