Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Juniori Divari 3 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  06 marraskuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  07:53   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 marraskuu 2010         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    198          38.63   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    140          43.30   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    93          49.74   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    92          49.78   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    62          56.87   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    60          57.36   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Jasu Ovaskainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Jonas Lillman  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Roope Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Tikka  2000    68          55.11   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    60          57.37   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000    59          57.81   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    35          1:08.49   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    34          1:09.47   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    242          36.11   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    112          46.70   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    102          48.22   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    98          48.86   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    97          49.03   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Miika Ruolahti  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Kinnunen  1998    231          36.69   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    205          38.13   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    181          39.80   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    169          40.71   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    94          49.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    215          42.31   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    126          50.54   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    208          42.82   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    182          44.76   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    168          45.94   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    163          46.47   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    154          47.32   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    144          48.43   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    141          48.71   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    92          56.18   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    343          36.22   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    277          38.90   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    179          45.00   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    176          45.29   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    175          45.32   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    157          46.98   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iina Kokko  1998    311          37.45   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    301          37.82   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    277          38.92   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    264          39.53   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    233          41.20   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    158          46.93   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Uuttu  2001              57.27   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001              1:09.68   
  Lahden Uimaseura                   
Aaron Virtanen  2002              1:10.96   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Manninen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mandi Joona  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    196          1:29.60   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    173          1:33.43   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    131          1:42.43   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    119          1:45.80   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    93          1:54.78   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    77          2:02.37   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Perttu Somero  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Roope Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Walid Chouili  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Nikkari  2000    99          1:52.30   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    76          2:02.92   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    73          2:04.26   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Valtteri Raiski  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Ruolahti  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    269          1:31.89   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    199          1:41.59   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    287          1:29.94   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    231          1:36.67   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    215          1:39.10   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    206          1:40.49   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    202          1:41.11   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    201          1:41.31   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    185          1:44.14   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    127          1:58.04   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    293          2:50.28   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    179          3:20.86   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    162          3:27.67   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    130          3:43.17   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    125          3:46.20   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    295          2:49.87   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    272          2:54.59   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    224          3:06.25   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    178          3:21.16   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    348          3:01.07   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    228          3:28.39   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    215          3:32.56   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    200          3:37.88   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    400          2:52.82   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    374          2:56.79   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    365          2:58.23   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    348          3:01.02   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    338          3:02.95   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    183          3:44.41   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  06 marraskuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  07:53