Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Juniori Divari 2 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  20:14   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-10-01         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Ovaskainen  2001    153          56.07   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    85          1:08.12   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    84          1:08.30   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    60          1:16.66   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    235          48.60   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    188          52.32   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    158          55.45   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    155          55.84   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    127          59.61   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    126          59.79   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    121          1:00.64   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    336          43.09   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    325          43.58   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    316          43.99   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    305          44.52   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    298          44.88   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    176          53.51   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    159          55.28   
  Lahden Uimaseura                   
Fanny Rissanen  1999    145          57.08   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rita Mäki-Puhtila  1998    295          45.03   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    284          45.58   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    281          45.77   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Tommola  1998    255          47.29   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    175          53.62   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    180          46.78   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    159          48.76   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    99          57.17   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    98          57.30   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    85          1:00.03   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    81          1:00.93   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    80          1:01.22   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    80          1:01.24   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    60          1:07.62   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Jonas Lillman  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Tikka  2000    110          55.14   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    104          56.15   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    104          56.22   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    91          58.78   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    82          1:00.78   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    237          42.69   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    165          48.13   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    160          48.62   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    144          50.33   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    124          52.90   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    85          1:00.05   
  Lahden Uimaseura                   
Mikko Asikainen  1999    66          1:05.45   
  Heinolan Isku                   
Tuomas Rauhala  1999    65          1:05.77   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    53          1:10.47   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jussi Haara  1998    237          42.70   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    215          44.09   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    174          47.28   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    126          52.69   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    246          37.93   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    170          42.91   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    102          50.85   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    90          53.02   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    70          57.70   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    254          37.57   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    246          37.95   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    233          38.66   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    176          42.41   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Ravi  2000    173          42.71   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    152          44.59   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    78          55.74   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    371          33.09   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    358          33.48   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    355          33.60   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    319          34.82   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    294          35.75   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    223          39.23   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    182          41.93   
  Lahden Uimaseura                   
Fanny Rissanen  1999    164          43.48   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksina Virtanen  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iina Kokko  1998    382          32.77   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    359          33.45   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998    329          34.46   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    329          34.46   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Tommola  1998    247          37.88   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Lahti  1998    223          39.22   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    195          35.96   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    166          37.96   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    154          38.88   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    110          43.56   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    99          45.13   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    95          45.72   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    78          48.81   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    65          51.85   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    58          53.75   
  Lahden Uimaseura                   
10  Perttu Somero  2001    55          55.00   
  Lahden Uimaseura                   
11  Jonas Lillman  2002    50          56.63   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Nikkari  2000    121          42.21   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    118          42.48   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    100          45.00   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    99          45.09   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    94          45.83   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    84          47.72   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    250          33.11   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    210          35.07   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    174          37.34   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    169          37.72   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    155          38.86   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    132          40.95   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    128          41.38   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    73          50.02   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    247          33.25   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    210          35.12   
  Lahden Uimaseura                   
Joona Kärkkäinen  1998    204          35.42   
  Heinolan Isku                   
Jussi Haara  1998    201          35.60   
  Lahden Uimaseura                   
Arttu Ahonen  1998    175          37.28   
  Heinolan Isku                   
Iiro Helminen  1998    126          41.66   
  Lahden Uimaseura                   
Olli Laaksonen  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:14