Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  JD 7 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti Kivimaa    Tulostusaika  17:57   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 toukokuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    202          38.33   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    172          40.49   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    127          44.74   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    123          45.25   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    106          47.59   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    75          53.34   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    63          56.52   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    51          1:00.71   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aaron Virtanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Eetu Rauhamäki  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Perttu Somero  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Roope Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Nikkari  2000    105          47.67   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    93          49.63   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    58          58.00   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    260          35.27   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    168          40.76   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    161          41.39   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    123          45.25   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    123          45.25   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    112          46.63   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    73          53.82   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    54          59.67   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Ella Bruneau  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    265          39.49   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001    74          1:00.46   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001    43          1:12.64   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Senni Ovaskainen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    288          38.39   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    204          43.09   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    199          43.42   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    181          44.86   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    145          48.29   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    136          49.28   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    210          1:23.74   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    154          1:32.85   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    330          1:21.46   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    242          1:30.33   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    189          1:38.20   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    169          1:41.77   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    241          33.50   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    227          34.18   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    173          37.41   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    146          39.64   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    136          40.53   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    112          43.30   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    111          43.46   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    110          43.59   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    97          45.39   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Helminen  2001    68          51.17   
  Lahden Uimaseura                   
11  Eetu Rauhamäki  2002    49          57.11   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aaron Virtanen  2002    31          1:06.11   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    95          52.03   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    53          1:03.35   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Tikka  2000    162          3:27.52   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    136          3:39.81   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    118          3:50.52   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    325          2:44.64   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    238          3:02.68   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    192          3:16.28   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    173          3:22.90   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    171          3:23.91   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    159          3:28.92   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    103          4:01.06   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    78          4:25.29   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jussi Haara  1998    230          3:04.66   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    141          3:37.45   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    317          3:06.79   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    187          3:42.82   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Pinja Karvonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    336          3:03.28   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    284          3:13.75   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    200          3:37.72   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    177          3:46.71   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Viivi Kajander  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    400          2:52.83   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    344          3:01.73   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    320          3:06.30   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    255          3:20.97   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    255          3:20.98   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  28 toukokuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:57