Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Juniori Divari 6 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  19:28   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 huhtikuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Harry Zimmermann  2001    128          50.06   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    119          51.35   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    118          51.46   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    109          52.82   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    104          53.70   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    94          55.59   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    93          55.82   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    84          57.57   
  Lahden Uimaseura                   
Aaron Virtanen  2002    59          1:04.72   
  Lahden Uimaseura                   
10  Veeti Joenranta  2001    42          1:12.50   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Tikka  2000    133          49.48   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    106          53.36   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    103          53.81   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    97          54.88   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    95          55.38   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    90          56.44   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    108          1:00.49   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    203          49.03   
  Lahden Uimaseura                   
Pinja Karvonen  2001    126          57.52   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    94          1:03.43   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    78          1:07.53   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    66          1:11.09   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    190          1:36.72   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    174          1:39.60   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    267          1:26.40   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    192          1:36.38   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    152          1:44.30   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    72          2:13.59   
  Lahden Uimaseura                   
Tino Kuokkanen  1999    64          2:19.00   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    244          1:28.95   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    222          1:31.85   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    124          1:51.42   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    293          1:34.41   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    222          1:43.53   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    187          1:49.68   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    171          1:52.91   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    154          1:56.90   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    137          2:01.57   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Henna Suhonen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    384          1:26.25   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    281          1:35.76   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    249          1:39.62   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    248          1:39.78   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    199          1:47.40   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Pernanen  2001    180          35.94   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    159          37.45   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    152          38.06   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    135          39.55   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    130          40.05   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    95          44.49   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    80          47.19   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001    75          48.05   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aaron Virtanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Jonas Lillman  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Roope Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Bruneau  2002    94          51.14   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    57          1:00.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Manninen  2001    122          46.85   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Nikkari  2000    105          46.28   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000    70          52.94   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    61          55.53   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Pekkanen  2000    57          56.60   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andrei Durmanov  1999    131          42.93   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    129          43.14   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    97          47.44   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    81          50.48   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    80          50.61   
  Lahden Uimaseura                   
Alex Nieminen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    181          43.07   
  Lahden Uimaseura                   
Iida Nurminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Julia Ikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Nita Rautio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Pinja Karvonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000    243          39.09   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    233          39.61   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    185          42.77   
  Lahden Uimaseura                   
Elena Marola  2000    158          45.08   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    132          47.84   
  Lahden Uimaseura                   
Viivi Kajander  2000    132          47.86   
  Lahden Uimaseura                   
Joanna Kekkonen  2000    116          50.04   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    110          50.95   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    162          1:28.87   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    110          1:41.23   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Kuosmanen  1998    206          1:22.08   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    133          1:35.01   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    85          1:50.19   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    312          1:21.15   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    298          1:22.38   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    185          1:36.59   
  Lahden Uimaseura                   
Ronja Kakkonen  1999    185          1:36.62   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  16 huhtikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  19:28