Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP 4 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  20:33   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 tammikuu 2011         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    161          46.39   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    157          46.84   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    116          51.79   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    103          53.80   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    95          55.26   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    91          56.10   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    69          1:01.56   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    69          1:01.64   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    67          1:02.04   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Helminen  2001    59          1:04.90   
  Lahden Uimaseura                   
11  Aaron Virtanen  2002    38          1:14.94   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    226          41.47   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    163          46.20   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    148          47.69   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    144          48.13   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    121          51.04   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    117          51.67   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    108          53.04   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999    97          54.87   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    79          58.78   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iiro Korhonen  1999    78          59.06   
  Lahden Uimaseura                   
11  Tuomas Rauhala  1999    74          1:00.25   
  Lahden Uimaseura                   
12  Ivan Mazanikov  1999    72          1:00.77   
  Lahden Uimaseura                   
Anton Rezin  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    264          39.38   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    237          40.80   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    228          41.36   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    212          42.34   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    211          42.44   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    177          44.94   
  Lahden Uimaseura                   
Jaakko Mäkelä  1998    143          48.23   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    115          51.94   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Mattila  1996    283          38.46   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    208          48.58   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    88          1:04.63   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    85          1:05.60   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    69          1:10.11   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    45          1:20.82   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Karoliina-Kristina Kapane  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    289          43.56   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    286          43.69   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    285          43.76   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    285          43.76   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    262          45.00   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    256          45.33   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Suhonen  2000    213          48.20   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    204          48.93   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    200          49.26   
  Lahden Uimaseura                   
10  Aino Hämäläinen  2000    180          50.99   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elena Marola  2000    175          51.52   
  Lahden Uimaseura                   
12  Roosa Penttinen  2000    163          52.69   
  Lahden Uimaseura                   
13  Pinja Ravi  2000    155          53.57   
  Lahden Uimaseura                   
14  Ella Saarikko  2000    140          55.46   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998    381          39.73   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    376          39.90   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    360          40.48   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    350          40.87   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    345          41.08   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    338          41.34   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    312          42.47   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    303          42.86   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    301          42.99   
  Lahden Uimaseura                   
10  Rita Mäki-Puhtila  1998    287          43.64   
  Lahden Uimaseura                   
11  Saima Laakso  1997    281          43.99   
  Lahden Uimaseura                   
12  Iina Kokko  1998    278          44.11   
  Lahden Uimaseura                   
13  Riikka Haakana  1998    274          44.34   
  Lahden Uimaseura                   
14  Julia Tommola  1998    259          45.20   
  Lahden Uimaseura                   
15  Noora Lahti  1998    170          51.95   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Marola  1995    413          38.67   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    383          39.66   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    360          40.48   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Rinteelä  1994    443          37.79   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    325          41.87   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Pannula  1993              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    205          1:22.96   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    159          1:30.25   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    155          1:31.11   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    119          1:39.50   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    114          1:40.92   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    108          1:42.72   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    103          1:44.32   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    102          1:44.83   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    86          1:50.73   
  Lahden Uimaseura                   
10  Saku Romo  2000    82          1:52.81   
  Lahden Uimaseura                   
11  Anton Rezin  2000    62          2:03.48   
  Lahden Uimaseura                   
12  Tino Kuokkanen  1999    53          2:10.05   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Ruolahti  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Samuli Halme  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    290          1:23.40   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    286          1:23.86   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    282          1:24.25   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    281          1:24.34   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    275          1:24.88   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    244          1:28.43   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    217          1:31.91   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000    210          1:32.95   
  Lahden Uimaseura                   
Meea Kivi  1999    187          1:36.58   
  Lahden Uimaseura                   
10  Pinja Ravi  2000    178          1:38.26   
  Lahden Uimaseura                   
11  Roosa Penttinen  2000    177          1:38.46   
  Lahden Uimaseura                   
12  Elena Marola  2000    174          1:39.02   
  Lahden Uimaseura                   
13  Henna Suhonen  2000    125          1:50.60   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    169          40.87   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    164          41.30   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    120          45.88   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    101          48.48   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    99          48.92   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    85          51.35   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    84          51.57   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    83          51.73   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    69          55.03   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Helminen  2001    40          1:06.14   
  Lahden Uimaseura                   
11  Aaron Virtanen  2002    25          1:17.13   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Rauhamäki  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    216          42.85   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    86          58.15   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    75          1:00.92   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Uuttu  2001    56          1:07.14   
  Lahden Uimaseura                   
Karoliina-Kristina Kapane  2002    43          1:13.51   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    40          1:15.26   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    284          2:41.51   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    279          2:42.31   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    235          2:51.94   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    152          3:18.65   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    110          3:41.79   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Riku Soini  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    363          2:28.72   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    353          2:30.21   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heidi Virtanen  1997    487          2:32.77   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    467          2:34.87   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    431          2:39.09   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    429          2:39.33   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    411          2:41.61   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    381          2:45.80   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    378          2:46.20   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997    368          2:47.72   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    346          2:51.11   
  Lahden Uimaseura                   
10  Riikka Haakana  1998    304          2:58.73   
  Lahden Uimaseura                   
11  Rita Mäki-Puhtila  1998    286          3:02.46   
  Lahden Uimaseura                   
12  Lotta Raiski  1998    255          3:09.56   
  Lahden Uimaseura                   
13  Julia Tommola  1998    243          3:12.72   
  Lahden Uimaseura                   
14  Iisa Valkonen  1998    225          3:17.49   
  Lahden Uimaseura                   
15  Noora Lahti  1998    167          3:38.13   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Sanni Ikonen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Marola  1995    496          2:31.83   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    440          2:37.98   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    353          2:50.06   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Rinteelä  1994    424          2:40.03   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    362          2:48.70   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2011 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:33