Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP3 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  12 marraskuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  20:46   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 marraskuu 2010         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    230          43.52   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    175          47.61   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    121          53.88   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    76          1:02.81   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    75          1:03.20   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    45          1:15.14   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    345          38.00   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    320          38.98   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    316          39.12   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    306          39.53   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    271          41.18   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    263          41.60   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    221          44.11   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    214          44.54   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    201          45.50   
  Lahden Uimaseura                   
10  Meea Kivi  1999    187          46.64   
  Lahden Uimaseura                   
11  Viivi Kajander  2000    183          46.91   
  Lahden Uimaseura                   
12  Elena Marola  2000    179          47.26   
  Lahden Uimaseura                   
13  Justiina Mattila  2000    178          47.37   
  Lahden Uimaseura                   
14  Pinja Ravi  2000    177          47.49   
  Lahden Uimaseura                   
15  Ronja Kakkonen  1999    154          49.75   
  Lahden Uimaseura                   
16  Henna Suhonen  2000    128          52.86   
  Lahden Uimaseura                   
17  Joanna Kekkonen  2000    101          57.14   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    496          33.67   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    449          34.80   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    422          35.53   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    421          35.55   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    417          35.68   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    406          35.98   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    374          37.00   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    357          37.58   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    352          37.74   
  Lahden Uimaseura                   
10  Riikka Haakana  1998    316          39.14   
  Lahden Uimaseura                   
11  Sanni Ikonen  1998    308          39.48   
  Lahden Uimaseura                   
12  Rita Mäki-Puhtila  1998    263          41.62   
  Lahden Uimaseura                   
13  Lotta Raiski  1998    242          42.77   
  Lahden Uimaseura                   
14  Noora Lahti  1998    199          45.63   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Marola  1995    542          32.69   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    455          34.64   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    365          37.29   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    340          38.20   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Vainio  1994    470          34.28   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Rinteelä  1994    467          34.34   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    395          36.32   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    176          41.35   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    166          42.18   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    132          45.55   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    115          47.65   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    89          51.85   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    82          53.27   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    77          54.46   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    77          54.56   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    67          57.09   
  Lahden Uimaseura                   
10  Roope Helminen  2001    38          1:09.19   
  Lahden Uimaseura                   
11  Aaron Virtanen  2002    31          1:13.64   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 10.5 Rataköydestä vetäminen               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    235          37.56   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    142          44.44   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    136          45.11   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    131          45.69   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    123          46.67   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    121          46.93   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    93          51.18   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    74          55.33   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    73          55.57   
  Lahden Uimaseura                   
10  Anton Rezin  2000    67          57.16   
  Lahden Uimaseura                   
11  Tino Kuokkanen  1999    62          58.67   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Valtteri Raiski  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    315          34.06   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    308          34.33   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    255          36.57   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    235          37.58   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    227          38.02   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    224          38.18   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    213          38.79   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    198          39.75   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    159          42.83   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iiro Helminen  1998    80          53.87   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jeremias Kuivalainen  1996    425          30.84   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Penttinen  1995    399          31.48   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    360          32.58   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    507          2:39.73   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Mäkelä  1997    491          2:41.48   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    490          2:41.57   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    480          2:42.65   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    473          2:43.53   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    454          2:45.75   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    439          2:47.55   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    415          2:50.80   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    399          2:53.00   
  Lahden Uimaseura                   
10  Riikka Haakana  1998    373          2:56.99   
  Lahden Uimaseura                   
11  Iina Kokko  1998    366          2:58.06   
  Lahden Uimaseura                   
12  Lotta Raiski  1998    330          3:04.27   
  Lahden Uimaseura                   
13  Noora Lahti  1998    226          3:29.13   
  Lahden Uimaseura                   
Emma Räikkönen  1997              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Marola  1995    532          2:37.25   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    506          2:39.90   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    502          2:40.30   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    455          2:45.61   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Rinteelä  1994    518          2:38.56   
  Lahden Uimaseura                   
Meri Vainio  1994    513          2:39.14   
  Lahden Uimaseura                   
Miia Kallio  1994    406          2:51.99   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    388          2:35.11   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    331          2:43.57   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    325          2:44.53   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    306          2:47.95   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    292          2:50.47   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    290          2:50.97   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    258          2:57.73   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    233          3:03.94   
  Lahden Uimaseura                   
Iiro Helminen  1998    131          3:42.82   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    459          2:26.72   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    457          2:26.86   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996    426          2:30.33   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    360          1:23.45   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    344          1:24.71   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    331          1:25.80   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    294          1:29.28   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    248          1:34.51   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    240          1:35.49   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000    237          1:35.96   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    236          1:36.03   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    219          1:38.44   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ronja Kakkonen  1999    212          1:39.60   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elena Marola  2000    192          1:42.82   
  Lahden Uimaseura                   
12  Pinja Ravi  2000    191          1:43.07   
  Lahden Uimaseura                   
13  Viivi Kajander  2000    185          1:44.22   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Henna Suhonen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
Joanna Kekkonen  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Meea Kivi  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 6, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    250          1:22.59   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    164          1:35.05   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    158          1:36.29   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    145          1:38.93   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    118          1:46.20   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    116          1:46.64   
  Lahden Uimaseura                   
Niko Tikka  2000    111          1:48.26   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    110          1:48.71   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    104          1:50.49   
  Lahden Uimaseura                   
10  Valtteri Raiski  2000    81          2:00.04   
  Lahden Uimaseura                   
11  Anton Rezin  2000    72          2:04.90   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Tino Kuokkanen  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    217          49.88   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    170          54.06   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    96          1:05.37   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    89          1:07.08   
  Lahden Uimaseura                   
Nita Rautio  2001    54          1:19.22   
  Lahden Uimaseura                   
Anita Durmanova  2002    41          1:27.21   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Manninen  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mandi Joona  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    197          45.36   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    180          46.77   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    120          53.57   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    119          53.71   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    111          55.00   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    92          58.42   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    92          58.55   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    91          58.69   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    62          1:06.73   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jonas Lillman  2002    58          1:08.12   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Joenranta  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Aaron Virtanen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa               
Walid Chouili  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  12 marraskuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  20:46