Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet, ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  LaUS GP 1 2010-2011    Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Orimattila    Tulostusaika  21:52   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-09-17         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Ovaskainen  2001    165          54.61   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    91          1:06.65   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    74          1:11.30   
  Lahden Uimaseura                   
Raakel Bärlund  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Rosa Kakko  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aada Kuiri  1999    308          44.37   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    306          44.48   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    299          44.83   
  Lahden Uimaseura                   
Melek Ayarci  1999    283          45.64   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    268          46.46   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    267          46.56   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    242          48.07   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    210          50.43   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Hämäläinen  2000    182          52.89   
  Lahden Uimaseura                   
10  Meea Kivi  1999    166          54.50   
  Lahden Uimaseura                   
11  Elena Marola  2000    165          54.65   
  Lahden Uimaseura                   
12  Roosa Penttinen  2000    165          54.67   
  Lahden Uimaseura                   
13  Pinja Ravi  2000    149          56.49   
  Lahden Uimaseura                   
14  Fanny Rissanen  1999    145          57.11   
  Lahden Uimaseura                   
15  Joanna Kekkonen  2000    131          59.00   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Saarikko  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Nieminen  1997    408          40.42   
  Lahden Uimaseura                   
Josefiina Ala-Seppälä  1997    400          40.68   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    390          41.01   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    384          41.23   
  Lahden Uimaseura                   
Sanni Ikonen  1998    371          41.71   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    365          41.92   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    320          43.82   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    302          44.65   
  Lahden Uimaseura                   
Lotta Raiski  1998    301          44.74   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iina Kokko  1998    297          44.93   
  Lahden Uimaseura                   
11  Julia Tommola  1998    263          46.78   
  Lahden Uimaseura                   
12  Riikka Haakana  1998    248          47.73   
  Lahden Uimaseura                   
13  Veera Kajander  1998    151          56.29   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vera Viitasuo  1995    515          37.38   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Ketola  1996    486          38.13   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    405          40.51   
  Lahden Uimaseura                   
Emmi Marola  1995    377          41.47   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001    178          46.99   
  Lahden Uimaseura                   
Firas El-Idi  2001    160          48.65   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    99          57.09   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001    99          57.11   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    99          57.13   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    81          1:01.11   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    76          1:02.39   
  Lahden Uimaseura                   
Jonas Lillman  2002    73          1:03.17   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    65          1:05.83   
  Lahden Uimaseura                   
10  Walid Chouili  2001    64          1:06.14   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    207          44.63   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    157          48.96   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    152          49.50   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    132          51.91   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    113          54.63   
  Lahden Uimaseura                   
Saku Romo  2000    111          55.00   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999    107          55.59   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    98          57.28   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Raiski  2000    98          57.37   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ivan Mazanikov  1999    80          1:01.18   
  Lahden Uimaseura                   
11  Samuli Halme  2000    77          1:02.09   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anton Rezin  2000    58          1:08.20   
  Lahden Uimaseura                   
13  Tino Kuokkanen  1999    53          1:10.15   
  Lahden Uimaseura                   
14  Tuomas Rauhala  1999    49          1:12.18   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Remi Tolppala  1997    331          38.18   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    301          39.40   
  Lahden Uimaseura                   
Kasper Jämsä  1997    265          41.11   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    247          42.09   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    245          42.22   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    211          44.39   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    207          44.68   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    196          45.50   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    181          46.67   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iiro Helminen  1998    118          53.77   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    453          34.40   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    393          36.05   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    373          36.70   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Josefiina Ala-Seppälä  1997    524          4:55.57   
  Lahden Uimaseura                   
Enni Toiviainen  1997    523          4:55.71   
  Lahden Uimaseura                   
Saima Laakso  1997    521          4:56.19   
  Lahden Uimaseura                   
Alina Josephson  1997    519          4:56.55   
  Lahden Uimaseura                   
Tiia Nieminen  1997    517          4:56.80   
  Lahden Uimaseura                   
Heidi Virtanen  1997    500          5:00.28   
  Lahden Uimaseura                   
Taika Koponen  1997    462          5:08.20   
  Lahden Uimaseura                   
Iina Kokko  1998    375          5:30.37   
  Lahden Uimaseura                   
Riikka Haakana  1998    373          5:31.13   
  Lahden Uimaseura                   
10  Sanni Ikonen  1998    337          5:42.45   
  Lahden Uimaseura                   
11  Lotta Raiski  1998    304          5:54.45   
  Lahden Uimaseura                   
12  Iisa Valkonen  1998    266          6:10.28   
  Lahden Uimaseura                   
13  Julia Tommola  1998    264          6:11.40   
  Lahden Uimaseura                   
14  Veera Kajander  1998    223          6:32.80   
  Lahden Uimaseura                   
Rita Mäki-Puhtila  1998              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Marola  1995    578          4:45.95   
  Lahden Uimaseura                   
Essi Marola  1995    536          4:53.33   
  Lahden Uimaseura                   
Anna Levonen  1995    535          4:53.49   
  Lahden Uimaseura                   
Annika Ketola  1996    528          4:54.84   
  Lahden Uimaseura                   
Vera Viitasuo  1995    486          5:03.10   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997    395          4:54.59   
  Lahden Uimaseura                   
Daniel Zimmermann  1997    367          5:01.77   
  Lahden Uimaseura                   
Remi Tolppala  1997    324          5:14.66   
  Lahden Uimaseura                   
Riku Soini  1997    318          5:16.54   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kinnunen  1998    317          5:17.01   
  Lahden Uimaseura                   
Jami Kuosmanen  1998    310          5:19.23   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Turunen  1997    287          5:27.75   
  Lahden Uimaseura                   
Miika Laine  1998    201          6:08.99   
  Lahden Uimaseura                   
Jussi Haara  1998    176          6:25.59   
  Lahden Uimaseura                   
10  Iiro Helminen  1998    168          6:31.35   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Penttinen  1995    482          4:35.71   
  Lahden Uimaseura                   
Andreas Niemi  1996    439          4:44.26   
  Lahden Uimaseura                   
Jeremias Kuivalainen  1996    426          4:47.15   
  Lahden Uimaseura                   
Vladislav Vorobiev  1996    353          5:05.89   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Mattila  1996              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999    363          2:39.16   
  Lahden Uimaseura                   
Aada Kuiri  1999    355          2:40.21   
  Lahden Uimaseura                   
Amanda Vilenius  1999    338          2:43.00   
  Lahden Uimaseura                   
Nadja Niemi  1999    292          2:51.10   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    286          2:52.26   
  Lahden Uimaseura                   
Henna Turunen  1999    263          2:57.16   
  Lahden Uimaseura                   
Essi-Maria Lillman  2000    232          3:04.70   
  Lahden Uimaseura                   
Kiia Forss  1999    226          3:06.36   
  Lahden Uimaseura                   
Roosa Penttinen  2000    226          3:06.36   
  Lahden Uimaseura                   
10  Ella Saarikko  2000    205          3:12.50   
  Lahden Uimaseura                   
11  Pinja Ravi  2000    203          3:13.01   
  Lahden Uimaseura                   
12  Elena Marola  2000    190          3:17.34   
  Lahden Uimaseura                   
13  Meea Kivi  1999    177          3:21.95   
  Lahden Uimaseura                   
14  Aino Hämäläinen  2000    165          3:26.74   
  Lahden Uimaseura                   
15  Fanny Rissanen  1999    165          3:27.10   
  Lahden Uimaseura                   
16  Joanna Kekkonen  2000    84          4:19.58   
  Lahden Uimaseura                   
Justiina Mattila  2000              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Nieminen  1999    290          2:34.39   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Somero  1999    194          2:56.36   
  Lahden Uimaseura                   
Veeti Koskinen  1999    167          3:05.43   
  Lahden Uimaseura                   
Andrei Durmanov  1999    150          3:12.12   
  Lahden Uimaseura                   
Tuomas Rauhala  1999    135          3:19.09   
  Lahden Uimaseura                   
Erik Verbitski  1999    129          3:21.97   
  Lahden Uimaseura                   
Ivan Mazanikov  1999    128          3:22.62   
  Lahden Uimaseura                   
Ville Nikkari  2000    127          3:23.49   
  Lahden Uimaseura                   
Samuli Halme  2000    98          3:41.37   
  Lahden Uimaseura                   
10  Saku Romo  2000    86          3:51.56   
  Lahden Uimaseura                   
11  Tino Kuokkanen  1999    83          3:54.05   
  Lahden Uimaseura                   
12  Anton Rezin  2000    73          4:04.92   
  Lahden Uimaseura                   
13  Valtteri Raiski  2000    67          4:11.35   
  Lahden Uimaseura                   
Patrik Suslov  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    225          39.11   
  Lahden Uimaseura                   
Senni Ovaskainen  2001    138          45.98   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Ikonen  2001    105          50.39   
  Lahden Uimaseura                   
Rosa Kakko  2001    81          54.91   
  Lahden Uimaseura                   
Ella Bruneau  2002    71          57.52   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Firas El-Idi  2001    198          35.76   
  Lahden Uimaseura                   
Väinö Koponen  2001    180          36.96   
  Lahden Uimaseura                   
Timi Pernanen  2001    158          38.60   
  Lahden Uimaseura                   
Harry Zimmermann  2001    111          43.47   
  Lahden Uimaseura                   
Atte Pennanen  2001    86          47.34   
  Lahden Uimaseura                   
Walid Chouili  2001    73          49.87   
  Lahden Uimaseura                   
Jasu Ovaskainen  2002    72          50.17   
  Lahden Uimaseura                   
Roope Helminen  2001    63          52.46   
  Lahden Uimaseura                   
Perttu Somero  2001    58          53.96   
  Lahden Uimaseura                   
10  Jonas Lillman  2002    56          54.62   
  Lahden Uimaseura                   
Elmo Kallio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.00  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2010 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  21:52